Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Logic i Firewire 410????


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 remover21

remover21
  • 83 postów

Napisano 11 lipca 2007 - 15:46

Mam zamiar kupic sobie Logic Express 7, M-audio Firewire 410 i Novation Xiosynth. I teraz mam pytanie. Do Firewire 410 chce wpiąć gitare i mikrofon. Na gitare i mikrofon chce nałożyć w Logicu jakieś tam efekty. Czy moge przesłać sygnał dalej na mixer gitare i mikrofon, i na odsłuch to samo. Czyli chce żeby z gitary (po nałożeniu efektów - nie koniecznie w Logicu, ale też) jedno wyjście dać na mixer a jedno na odsłuch. Czyli chce 2 sygnały wypuścić z gitary i 2 z mikrofonu (z efektami). Czy jest to wogóle możliwe?? Może da się to zrobić*w dołączonym mikserze do Firewire?

#2 cheniek

cheniek
  • 477 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 11 lipca 2007 - 16:07

Rozumiem z Twojego wyszukanego składniowo posta ;), że chcesz wpiąć gitarę i mikrofon do interfejsu, coś tam przeprocesować i wypuścić każdy z tych sygnałów na dwa niezależne wyjścia, co da Ci cztery sygnały wyjściowe (dwa identyczne + dwa identyczne)? Oczywiście można to zrobić w Logicu, używając Auxów - na wejście Auxa wpinasz Busa, przez którego przechodzi np. gitara, następnie wysyłasz dwoma sendami sygnał z Auxa na dwa konkretne wyjścia. Ponieważ 410 ma 8 wyjść fizycznych, możesz nawet każde z Twoich 4 niezależnych wyjść mieć stereofoniczne :) Używanie miksera 410 jest moim zdaniem bez sensu - ustaw go sobie i nie ruszaj a całość rób Logicu - inaczej można się pogubić :)
  • remover21 lubi to

#3 remover21

remover21
  • 83 postów

Napisano 11 lipca 2007 - 18:10

wielkie dzieki. teraz sobie bezpiecznie moge kupic sprzet;)

#4 cheniek

cheniek
  • 477 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 12 lipca 2007 - 12:19

Będę wdzięczny za punkcik autorytetu ;)

#5 remover21

remover21
  • 83 postów

Napisano 12 lipca 2007 - 12:39

Oto i punkcik. Jeszcze jedno pytanie. A czy moge na jedno wyjście ustawić sygnał z wybranych wejść? Tzn. Jeżeli Wepne wszystkie 4 wejścia to czy moge rozdzielić wyjścia tak że np. 3 na jedno i 1 na jedno??

#6 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 12 lipca 2007 - 13:27

Napisz potem jak ten Xiosynth.

#7 cheniek

cheniek
  • 477 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 12 lipca 2007 - 13:48

A czy moge na jedno wyjście ustawić sygnał z wybranych wejść? Tzn. Jeżeli Wepne wszystkie 4 wejścia to czy moge rozdzielić wyjścia tak że np. 3 na jedno i 1 na jedno?? Jasne - możliwe są wszelkie konfiguracje pomiędzy wejściami i wyjściami i mnóstwo możliwości konfiguracji wewnątrz programu (Auxy i Busy). Express ma mniej tych modułów (tylko 8 Auxów i 8 Busów, wszystko stereo), ale przy takich prostych konfiguracjach powinno wystarczyć.

#8 remover21

remover21
  • 83 postów

Napisano 14 lipca 2007 - 20:55

tego Xiosynth gdzies tak za miecha bede mial. napisze jak wrazenia, ale zapowiada sie ciekawie;)

#9 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 14 lipca 2007 - 21:20

hehe tez planuje zakup...mozliwe ze to bedzie xio

#10 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 15 lipca 2007 - 01:22

Ja walcuje z MicroKorgiem, ale juz poszukuje starszej Yamahy :)

#11 mr-hammond

mr-hammond
  • 479 postów

Napisano 17 lipca 2007 - 17:07

Ja mam novationa xio i jestem zadowolony w tej cenie 8 glosów polifonii i bardzo fajne leady i inne kosmiczne dzwieki. Jedyna wada to potencjometry- sa za blisko rozmieszczone troszke (przynajmniej na moje palce ), interface audio tez kulturalnie pracowal na probach jak jeszcze nie mialem fw 410. Jako dodaktowy klawisz na scene badz do domu by cos nagrac jak znalazl . Wbudowane ustawienia do sterowania VST i DAW ułatwiaja zycie. Mozna smialo brac :)

#12 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 17 lipca 2007 - 19:52

Ja walcuje z MicroKorgiem, ale juz poszukuje starszej Yamahy :)


na tym tez sie zastanawiam :) jak wrazenia? jak mic?

#13 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 18 lipca 2007 - 18:02

Rozumiem ze zastanawiasz sie nad microKorgiem, nie Yamaha?
Wrazenia: jesli grasz rytmy bardziej klubowe czy trance, to strzal w 10. Ja gram troche ciezej (dark electro), wiec musze najpier te dzwieki "zmeczyc", przesterowac, "popsuc" itd.
microKorg jest, np w porowaniu do Rolanda, jak Nintendo Wii do Sony PS: teoretycznie ma slabsze mozliwosci, ale to microKorg jest przebojem sprzedazy bo daje niesamowita frajde z gry, po prostu trudno sie oderwac od tych klawiszy, chce sie caly czas eksperymentowac.

Mikrofon jest wyraznie niskobudzetowy, wyglada oblesnie - szary plastik, cos jakby z taniego peceta. Ale nic, mozesz tam sobie podlaczyc inny na malego jacka i uzywac do vokodera. Vokoder to jest czad i tak naprawde wiele osob kupuje te klawe, bo (przynajmnije do niedawna) to byl najtanszy sposob na uzyskanie vokodera. W zasadzie vocoder to jeszce jeden instrument i widzialem nie raz na koncertach "buczenie" albo gitare elektryczna puszczana przez vocoder.

Arpegiator to oczywiscie killer, pewnie jak w innych klawiszach. Mozesz mu zapetlic jakis zagrany przez Ciebie riff na klawiszach, w locie go obrabiac filtrami, zmieniac tempo, przebieg arpegiacji, zakres oktaw i szereg innych operacji. Co najwazniejsze dla mnie (gram sam) mozesz wtedy puscic klawisz i zajac sie innym sprzetem a arpegiacja bedzie w tle szalala, dopoki nie tknies innego klawisza.
Do microKorga jest edytor patchow, ktory chodzi na kazdym Maku od os 9 do Intela, a ten edytor szalenie poszerza mozliwosci sprzetu, bo mozesz tak poprzerabiac dzwieki pokladowe microKorga ze w niczym nie beda przypominaly tych wyjsciowych. I wszystko mozesz zapisac.

Tutaj mozesz posluchac bankow brzmien:
http://www.synthmani...m/microkorg.htm

W Polsce to drogi klawisz, ja kupowalem w Niemczech chyba o 500-600 zl taniej niz u polskiego dystrybutora Korga. W Niemczech - taniocha, te klawisze to fanaberia do zabawy z dzwiekiem, i ulubiony sprzet DJow na imprezach. Aha, i jako jedne z nielicznych maja wejscie na baterie, jak nie masz pradu w poblizu :)

Jak dla mnie, maja tylko jedna wade: multitimbral jest tylko na kilku ze 128 bankow brzmien. O ile to, ze jest tylko dwuczęsciowy jeszcze przezyje, to fakt ze jest tak malo takich brzmien w pamieci sprawia mi cholerny niedosyt. Te dzwieki, ktore maja multitimbral daja super pole do popisu, bo mozesz dzwiek rozbic na czesci skladowe, je osobno obrobic i zlozyc go z powrotem (albo nie, grac tylko czesciami brzmienia). Zazdroszcze wszystkim, ktorzy maja "duze" klawisze z 16 czesciowym multitimbralem. Nastepne tez takie kupuje :)
  • clr lubi to

#14 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 18 lipca 2007 - 18:18

no tak nad micro...ale wlasnie po twoim opisie wiem ze juz tylko liczy sie korg vs xio. thx Ruczaj za opinie.

#15 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 18 lipca 2007 - 20:39

mikrofon to jedna dziura , gitara to druga dziura a to masz chyba w tym xsio. Ja na twoim miejscu na razie nie kupował bym tego m-audio tylko spradził jak współpracuje moduł syntha z xsio połaczony przez usb z macem,

#16 mr-hammond

mr-hammond
  • 479 postów

Napisano 19 lipca 2007 - 09:20

xio tez na baterie jest :) , i ma spora przewage w postaci multi procesora fx ktory moze mistrzowstwem swiata nie jest ale na scenie jest idealny, no 8 glosow polifonii a korg tylko 4 . No i te male klawiszki :(, no ale xio nie ma vocodera i tutaj przewaga korga. Jak tylko bede mogl po operacji chodzic to podlacze fw 410 i xio i zdam relacje jak to smiga :) teraz musze lezec , tak wiec jesli nie spieszy ci sie to poczekaj pare dni a zrobie tescik , teraz czy chodzi ci o podlaczenie usb w celu zapiecia zasilania i uzywania midi z xiousb , czy chcesz podpinac kablem mid xioi do karty firewire 410 ?

#17 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 19 lipca 2007 - 15:42

Mozliwe, nie bede umieral za Korga :) Zapomnialem, ze faktycznie microKorg ma waskie klawisze i ja przynajmnije przy pierwszym akordzie musze patrzec na klawiature, potem juz nie. Tylko dla jasnosci dodam, ze ja nie sprzedam Korga tylko dokupie nastepne klawisze, a nie kupie zamiast microKorga.

#18 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 19 lipca 2007 - 20:19

Jaki jest sens w kupowaniu instrumentów z klawiaturą w krasnoludkowym rozmiarze albo dwu oktawową ? Na maca są instrumenty wtyczkowe i korga i novationa, Wtyczka korga z serii analog zabija obie te pierdziawki razem wzięte przy cenie ok 700 zł

#19 remover21

remover21
  • 83 postów

Napisano 19 lipca 2007 - 21:53

Bo sobie siedze w UK na wakacje i bylem w takim sklepie muzycznym gdzie mieli Novation Xiosynth. Pierwsze co zrobilo na mnie wrazenie - klawiatura. Jest swietna. Niesamowicie 'grywalna' . Lepiej mi sie gralo na klawiaturze w xiosynth niz na jakimkolwiek uzadzeniu tego typu z jakim mialem do czynienia. Brzmienia naprawde swietne, a mozliwosci zmiany brzmien jeszcze lepsze. Na pewno kupie Xiosynth w ciagu najblizszego miesiaca, dwoch. No i jeszcze M-audio firewire 410 jak starczy kasy. Kupilem dzisiaj logic express 7.2 nowy, tyle ze bez opakowania i instrukcji za 59 funciakow na brytyjskim ebayu. ;D

#20 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 19 lipca 2007 - 21:59

Dla mnie nie istnieja programowe emulacje syntezatorow (typu Arturia). Przeciez to bezsens! Cos jakby porownywac symulator lotu do prawdziwego pilotowania samolotu :)

Te wtyczki softwarowe, jak to nazwales "pierdziawki" podzielaja generalne wady softu komputerowego:sa zalezne od komputera.
Ja nie wyobrazam sobie "grac" na komputerze. Wole prawdziwy sprzet, iMac w zasadzie tylko sluzy mi Abletonem Live.
Dlaczego prawdziwy sprzet? Bo jest niezawodny: nie zawiesza sie, po nacisnieciu przycisku power mijaja gora 2 sekundy i jest gotowy do akcji. Bo to frajda tworzyc na prawdzwym syntezatorze.
Dwie oktawy-a po co ci wiecej do muzy elektronicznej? Przeciez ani na Korgu, ani na Noavtion ani na Rolandzie nie zagrasz np jak Chopin. To sa specjalne banki brzmien do takiej muzy jak trance, dance, electro, synthpop. I tyle. A jak ci sie nie podobaja 2 oktawy, to nie kupuj i zostan przy softowych pierdziawkach :)

---- Dodano 19-07-2007 o godzinie 21:02 ----
Teraz jak bede w Berlinie pojde do JustMusic i pogram sobie na roznych klawach, porownam, zobacze czy ten Xio jest taki dobry :)

#21 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 20 lipca 2007 - 07:02

http://www.korg.com/...D&category_id=8

#22 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 20 lipca 2007 - 16:54

http://www.emu.com/p...56&nav=features

I to jest przewal dla frajerow-midi plus softwarowe wtyczki, ale tylko pod Windowsa.

#23 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 20 lipca 2007 - 19:59

Podałem linka do odsłuchania demek z wtyczki Korga ,wszystkie współczesne syntezatory to grajacy soft.Pchasz jakieś dziadostwo do oglądania .I co Ci mam odpowiedzieć ze tej klawiatury nie da się podłaczyć do maca ? To przeglądnij sobie jeszcze raz linka jakiego podesłałeś. Co do Arturii to się bardzo mylisz , wystarczy ściągnąć dema. to samo z produktami Native instruments i Korga.

#24 mr-hammond

mr-hammond
  • 479 postów

Napisano 21 lipca 2007 - 12:18

Jaki jest sens w kupowaniu instrumentów z klawiaturą w krasnoludkowym rozmiarze albo dwu oktawową ? Na maca są instrumenty wtyczkowe i korga i novationa, Wtyczka korga z serii analog zabija obie te pierdziawki razem wzięte przy cenie ok 700 zł


No jest sens jesli grasz na zywo, ja uzywam w konfiguracji k2500x plus xio i jest mi wygodniej siegnac do prawdziwego syntha niz dlubac myszką przy v-station. 25 klawiszy ma zastosowanie typowo solówkowe badz by np wyzwolic jakiegos sampla- pomyslow jest wiele. Do v-stationa musisz dokupic klawiature ( zakladamy ze nie masz:) )
Jesli dłubiemy w domu to jasne ze vst.

#25 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 21 lipca 2007 - 14:50

Masz rację takiego sprzętu o które tutaj toczą się boje nie mam, nie mam tez v-station i, nie dłubię myszą przy wtyczkach bo to mam przypisane do gałek kontrolera. Od kilku mięsięcy mam maca na intelu z logicem 7.2.3 dlatego wchodzę tutaj licząc na to ze czegos się dowiem.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych