Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook 2011 upadek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 et21-139

et21-139
  • 3 postów

Napisano 29 lutego 2012 - 02:02

Witam, jestem tu pierwszy raz. Mam na imie Tomek. Mój MBP 2011 Early zaliczył zderzenie z lokomotywą. Dokładnia z podłogą w kabinie. Na szczęście upadł w zamkniętym stanie, czyli matryca jest ok. Oprócz dwóch małych wgłębień w tylnej części obudowy, nie ma żadnych widocznych strat zewnętrznych. Niestety, straty są, ale we wnętrzu. Zaraz po włączeniu, niechciał wystartować, a mnie przywitały szybko po sobie następujące trzykrotne krótkie tony. Lampka z przodu tez migala. Wygooglowalem, że to coś z pamięcią. Wyjąłem obydwie kosci (2x4 GB), przeglądnąłem ich sloty, pooglądnąłem całość, czy nie ma jakiś pęknięć, luźnych kabli, częsci.Wszystko bylo ok. Po złożeniu mój "maczek" chodzi i to juz kilka miesiecy. Jedynie co mu dolega, to to, że kiedy próbuje go podnieść, zmienić miejsce położenia, np. na kolana, znowu jest jak na początku: trzy krótkie sygnaly, powtarzające się wkółko i migająca lampka z przodu. Wystarczy zresetować przyciskiem włączenia i wszystko jest ok. Aha, te sygnały są takie przytłumione, ciche. Raz tylko i to w niemieckim ICE było tak głośno, jak syrena karetki pogotowia. Oczywiscie wszystkich w wagonie pobudziłem, bo jak na złość wyłączył się(przyciskajac przycisk włączenia) dopiero po minucie. Wiem, ze coś jednak jest uszkodzone. Co to moze być i ile kosztowałaby naprawa ? Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

#2 michallus

michallus

  • 214 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 01 marca 2012 - 22:47

Bez diagnozy ciężko oszacować koszty. Problem może tkwić pod układem BGA, również ciężko jest zrobić inspekcję gniazda RAM bez odpowiedniego sprzętu. Gołym okiem jest to praktycznie niemożliwe...

#3 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 02 marca 2012 - 08:33

W wyniku upadku powstały naprężenia i przeciążenia jednocześnie oddziałujące na płytę główną. Mogło to spowodować pęknięcie lutowia pod którymś z chipsetów bądź nawet w drobnicy. Diagnoza tego wymaga wizyty w serwisie.

#4 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 02 marca 2012 - 09:41

Przyłączam się do przedmówców. Nie bagatelizuj problemu. Jest to poważne uszkodzenie na płycie głównej wymagające natychmiastowej naprawy. Inaczej ryzykujesz trwałe uszkodzenie płyty.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#5 et21-139

et21-139
  • 3 postów

Napisano 06 marca 2012 - 00:07

Serdeczne dzięki. Gdzie jest dobry serwis w Opolu lub Wrocku?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych