Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Orange vs. Play (internet na kartę)?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#26 Pat Radomski

Pat Radomski
  • 701 postów
  • SkądKalisz

Napisano 26 lutego 2012 - 17:54

jak masz mieć pakiet to wychodzi na dość podobnie SMSy bedziesz miał 2 razy droższe .

#27 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 26 lutego 2012 - 18:05

Mam Play Abonament oferta All Inclusive Max. Do niedawna mialem problemy by w domu moich rodzicow zlapac zasieg. Obecnie nie ma juz takiego problemu. A internet od Play hula ;).

#28 Michasss8

Michasss8
  • 1 515 postów
  • SkądLeszno

Napisano 26 lutego 2012 - 18:55

Po waszych opiniach, chyba wybiorę orange free.

#29 Pat Radomski

Pat Radomski
  • 701 postów
  • SkądKalisz

Napisano 26 lutego 2012 - 19:18

w sumie ja tez

#30 pwyzszy

pwyzszy
  • 4 postów

Napisano 26 lutego 2012 - 22:49

Play oczywiście, Orange to dziadostwo jakich mało. W play internet działa na sieci plus i orange przynajmniej mi na iphonie- radnych problemów.

#31 omuuu

omuuu
  • 12 postów

Napisano 27 lutego 2012 - 14:54

Z zasiegiem Playa w roamingu krajowym sa dwa problemy: 1. Bardzo zle ustawione priorytety. O co chodzi? Otoz bardzo czesto telefon/karta usilnie potrzymuje slabe polaczenie z Playem (1 kreske) podczas gdy u partnerow roamingowych jest np. pelny zasieg. Automatyczne przelaczenie nastepuje dopiero w chwili calkowitej utraty zasiegu Playa. Skutkuje to po pierwsze zwiekszonym zuzyciem baterii, po drugie slabsza jakoscia rozmow, po trzecie przerwami w dostepie do sieci. 2. Predkosc internetu u partnerow roamingowych jest ograniczona. Przyklad? Wyobrazmy sobie miejsce w ktorym wszystkie sieci maja dobry zasieg. Bedac w Playu i laczac sie z nadajnikami Playa mamy 7mb. Bedac w Orange i laczac sie z nadajnikami Orange mamy 7mb. Bedac w Playu i laczac sie z nadajnikami Orange mamy tylko 1mb. Liczby oczywiscie sa wymyslone ale jasno obrazuja to o co mi chodzi. Dlaczego to pisze? Zeby sprostowac zludne stwierdzenie ze Play ma najlepszy zasieg bo korzysta z anten 3 operatorow. Rzeczywistosc jest taka ze albo ustawimy siec automatycznie i skazani jestesmy na niedogodnosci opisane w punkcie 1, albo ustawimy sztywno siec na Plusa/Orange i zawsze bedziemy mieli wolniejszy internet. I prosze nie mowic ze tego na smartfonach nie widac... Sam jestem w tej chwili w Playu i wiem o czym pisze. Nigdy wiecej tej sieci. Czasem warto nieco doplacic.

#32 Frozen

Frozen
  • 18 postów

Napisano 27 lutego 2012 - 17:06

Osobiście polecę Orange Free. Wcześniej miałem internet z Play i Plusa-co do Play nigdy więcej, jakaś pomyłka. Plus o wiele lepszy, nie zrywał tak często połączenia oraz lepsze transfery w porównaniu z Play.Orange pochwalę za zasięg i niezawodność chociaż czasami zrywa zasięg, ale łatwo znowu połączyć i nie ma więcej problemu, także w tym wypadku warto dopłacić.

#33 Flavius

Flavius
  • 44 postów
  • SkądPiekary Śląskie

Napisano 27 lutego 2012 - 17:57

Z zasiegiem Playa w roamingu krajowym sa dwa problemy:

1. Bardzo zle ustawione priorytety. O co chodzi? Otoz bardzo czesto telefon/karta usilnie potrzymuje slabe polaczenie z Playem (1 kreske) podczas gdy u partnerow roamingowych jest np. pelny zasieg. Automatyczne przelaczenie nastepuje dopiero w chwili calkowitej utraty zasiegu Playa. Skutkuje to po pierwsze zwiekszonym zuzyciem baterii, po drugie slabsza jakoscia rozmow, po trzecie przerwami w dostepie do sieci.

2. Predkosc internetu u partnerow roamingowych jest ograniczona. Przyklad? Wyobrazmy sobie miejsce w ktorym wszystkie sieci maja dobry zasieg. Bedac w Playu i laczac sie z nadajnikami Playa mamy 7mb. Bedac w Orange i laczac sie z nadajnikami Orange mamy 7mb. Bedac w Playu i laczac sie z nadajnikami Orange mamy tylko 1mb. Liczby oczywiscie sa wymyslone ale jasno obrazuja to o co mi chodzi.

Dlaczego to pisze? Zeby sprostowac zludne stwierdzenie ze Play ma najlepszy zasieg bo korzysta z anten 3 operatorow. Rzeczywistosc jest taka ze albo ustawimy siec automatycznie i skazani jestesmy na niedogodnosci opisane w punkcie 1, albo ustawimy sztywno siec na Plusa/Orange i zawsze bedziemy mieli wolniejszy internet. I prosze nie mowic ze tego na smartfonach nie widac...

Sam jestem w tej chwili w Playu i wiem o czym pisze. Nigdy wiecej tej sieci. Czasem warto nieco doplacic.

Poza tym w ofercie Play Onilne na kartę do internetu używane są tylko nadajniki Play.
Nowy zestaw PLAY Online na Kartę z modemem HSPA | Tako rzecze Rzecznik Play

#34 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 28 lutego 2012 - 08:00

Poza tym w ofercie Play Onilne na kartę do internetu używane są tylko nadajniki Play.
Nowy zestaw PLAY Online na Kartę z modemem HSPA | Tako rzecze Rzecznik Play


Mogles znalezc jeszcze starsze "zrodla" i stwierdzic ze nie ma takiej sieci jak Play. LOL

Osobiscie polecam Play i nigdy wiecej nie skorzystam z Orange. Poczekajcie, az bedziecie mieli jakakolwiek reklamacje i dyskusje z dostawca. Powodzenia w Orange.

#35 Cadnin

Cadnin
  • 197 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 lutego 2012 - 09:06

Również korzystam z Playa, jestem bardzo zadowolony i nie myślę o zmianie. A Orange już zawsze będę omijał szerokim łukiem.

#36 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 lutego 2012 - 09:09

Również polecam Play. Używam ich sieci od ponad roku i jestem bardzo zadowolony. Koszta nie wielkie, zasięg OK. Nie zrywa połączenia, net chodzi bardzo szybko. Ogólnie ZERO problemów!

#37 sthEn

sthEn
  • 318 postów
  • SkądGdynia

Napisano 28 lutego 2012 - 09:42

Play w ciągu ostatniego roku znacznie się poprawił pod względem zasięgu - zarówno internetowego, jak i "telefonii". Nie słuchaj zatem nikogo, kto Ci pisze "używałem play online 2 lata temu i nigdy więcej tego szajsu".

#38 omuuu

omuuu
  • 12 postów

Napisano 28 lutego 2012 - 15:14

Korzystam z pakietu All Inclusive Max i wiem o czym pisze. O ile do cen nie mam nic do zarzucenia, o tyle z zasiegiem sa spore problemy. Glownie wynikaja one z ubogiej infrastruktury wlasnej Playa polaczanej z ustawieniem zbyt wysokiego priorytetu dla nadajnikow macierzystych. Objawia sie to tym ze telefon zamiast przelaczyc sie na silniej nadajace anteny konkurencji i tam pozostac, usilnie potrzymuje polaczenie z Playem do calkowitej utraty zasiegu. Skutki tego zjawiska juz wymienilem. Czeste utraty zasiegu na terenach ze slabym zasiegiem Playa, gorsza jakosc polaczen, wieksze zuzycie baterii. Wyglada to tak: telefon ma 1 kreske zasiegu, po jej utracie nastepuje kilku-kilkunastosekundowa przerwa w dostepie do sieci, telefon przelacza sie na Plusa/Orange. Po ponownym zlapaniu slabego zasiegu Playa znow wraca na jego nadajniki. Po kolejnej utracie ponownie przeskakuje nna konkurencje. I tak w kolko. Czesciowym rozwiazaniem problemu jest sztywne ustawienie zasiegu na Plusa/Orange ale wtedy tak jak mowilem predkosc internetu jest ograniczona. Po prostu klienci Playa korzystajacy z internetu na nadajnikach Plusa/Orange sa u tych operatorow najnizej w hierarchii i stad te limitowane predkosci. Zreszta wystarczy zrobic test ze zbqjomym korzystajacym z uslug ktorejs z tych sieci. Polaczyc sie bezposrednio do nadajnika Orange z karty z Orange i polaczyc sie z Orange na karcie Playa. Sam niedawno kupilem telefon ze sklepu a nie od operatora i posiadam podobny problem co autor tematu. I mimo ze na papierze oferta Playa wyglada dobrze to wiem ze na pewno po 4 latach w Playu uciekne gdzies indziej. O ile wczesniej nie korzystalem ze smartfona i sztywne ustawienie Plusa mnie satysfakcjonowalo, o tyle teraz takie prowizoryczne zalatwienie problemu slabego zasiegu macierzystego Playa jest nie do zaakceptowania.

#39 fialas

fialas
  • 27 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 lutego 2012 - 02:10

Ja również polecę PLAY. Dla mnie plusem są tanie pakiety. Dużo podróżuje pociągiem, wtedy tylko robie z iPhona router i praktycznie przez całą trasę Szczecin-Katowice mam dostęp na macu do internetu. Druga sprawa, że po dordze jest sporo "dziur" zasięgowych, i to dla orange i to dla plusa, tyle, że co mnie wtedy interesuje obniżenie prędkości jak to ktoś wcześniej pisał, ważne, że przez praktycznie całą trasę ten internet rzeczywiście jest.

#40 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 29 lutego 2012 - 03:07

@omuuu - a jaki telefon masz? Na pewno Apple? Na 3GS przelaczanie jest bardzo szybkie. Co wiecej zdarzalo mi sie nawet w trakcie rozmowy i nie przerywalo rozmowy.

#41 Michasss8

Michasss8
  • 1 515 postów
  • SkądLeszno

Napisano 29 lutego 2012 - 07:02

Poza tym w ofercie Play Onilne na kartę do internetu używane są tylko nadajniki Play.
Nowy zestaw PLAY Online na Kartę z modemem HSPA | Tako rzecze Rzecznik Play


Jakaś bardzo miła Pani potwierdziła te słowa z biura obsługi.

#42 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 29 lutego 2012 - 07:04

Ile lat temu?

#43 Michasss8

Michasss8
  • 1 515 postów
  • SkądLeszno

Napisano 29 lutego 2012 - 07:22

Wczoraj. Nie wierzysz dzwon. Mówię tylko co usłyszałem.

#44 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 29 lutego 2012 - 07:40

Nie musze bo mam Play i nie wiem co Pani Tobie mowila i o co pytales. Moze faktycznie dla Fresha jest jakas roznica, ale watpie. Idz do salonu Play. Mieli cos takiego jak darmowy pakiet zasiegowy - sluzyl do sprawdzania zasiegu, sprawdz jak dziala.

#45 Michasss8

Michasss8
  • 1 515 postów
  • SkądLeszno

Napisano 29 lutego 2012 - 07:57

Mówię o play online na karte

#46 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 29 lutego 2012 - 08:08

Play nigdzie nie reklamuje sie z korzystania z konkurencji. Co wiecej od pani w telefonie tez trzeba umiejetnie wyciagnac informacje o nadajnikach w kraju. Wyglada jakby mieli zakaz uzywania slow Plus i Orange. Tak jest nawet w ofertach, o ktorych na sto procent wiadomo, ze dzialaja w krajowym roamingu slowa nie znajdziesz na stronie ani pani Ci wprost nie powie. Jest taki portal telepolis. Tam dzialaja rzecznicy Playa, poszukaj informacji, albo jak mowie idz do salonu, ich rozmow nie nagrywaja, wez pakiet testowy, jesli maja jeszcze.

#47 Michasss8

Michasss8
  • 1 515 postów
  • SkądLeszno

Napisano 29 lutego 2012 - 08:12

Czyli lepiej mieć roaming włączony w pla?

#48 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 29 lutego 2012 - 08:31

Nie robi to roznicy. Nadajniki Plusa i Orange traktuje jak swoje.

#49 Michasss8

Michasss8
  • 1 515 postów
  • SkądLeszno

Napisano 29 lutego 2012 - 08:40

Oni maja umowę jakaś podpisana?

#50 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 29 lutego 2012 - 08:44

Tak, o roamingu krajowym. Plus i Orange udostepniaja swoje nadajniki Playowi.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych