Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Niebieskie pasy matryca


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 barcik100

barcik100
  • 131 postów

Napisano 24 lutego 2012 - 22:23

Witam Mam pewien problem mianowicie w moim macbooku pro z początku 2008 roku pojawił się problem z ekranem. Po lewej strony pasek obrazu jest podświetlony od tyłu na niebiesko. Wie ktoś czym może to być spowodowane?

#2 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 25 lutego 2012 - 00:51

Zrób zdjęcie jak to wygląda.

#3 dziamdziak

dziamdziak
  • 36 postów

Napisano 27 lutego 2012 - 22:03

Witam,

mam chyba podobny problem, więc podepnę się pod temat. U mnie problem występuje dokładnie na środku matrycy. Wykluczyłem uszkodzenie karty graficznej, ponieważ po podłączeniu do zewnętrznego monitora obraz na nim jest OK ( na laptopie oczywiście nadal jest pasek)

LINK 1

LINK 2

Wiecie czym może być to spowodowane? Szykować się na wymianę matrycy? Macbook A1278

Z góry dziękuje za wszelką pomoc

#4 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 27 lutego 2012 - 23:05

Wygląda na fizyczne uszkodzenie matrycy.

#5 dziamdziak

dziamdziak
  • 36 postów

Napisano 28 lutego 2012 - 11:14

Udało mi się właśnie odpowiednio ułożyć matrycę aby kolorowy pasek znikł. Czy może to być wina przewodu łączącego matrycę z płytą główną laptopa?

#6 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 lutego 2012 - 13:29

Ułożyć matrycę? W jakim sensie? Wyginałeś ekran komputera, czy rozebrałeś wszystko na części?

#7 dziamdziak

dziamdziak
  • 36 postów

Napisano 28 lutego 2012 - 13:41

Ruszam matrycą/ klapą do przodu i do tyłu ( tak jakbym zamykał i otwierał laptopa). Wtedy kolorowy pasek pojawia się, znika. Udało mi się tymczasowo wyłączyć ten kolorowy pasek poprzez otwarcie klapy i potem delikatne cofnięcie jej w stronę zamknięcia. Mam nadzieję, że napisałem zrozumiale.

#8 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 28 lutego 2012 - 23:09

Tak, problemem może być nie do konca kontaktująca taśma matrycy, bądź samo uszkodzenie fizyczne matrycy. Aby to stwierdzić trzeba rozebrać obudowę matrycy i potestować. Usterka nie wskazuje na uszkodzenie grafiki, natomiast chciałbym zaznaczyć że są przypadki gdy nie ma obrazu na LCD,a na monitorze zewnętrznym jest i mimo to jest uszkodzona grafika. Może się tak zdarzyć, ponieważ za wyświetlanie obrazu na tych dwóch ekranach są odpowiedzialne różne kanały.

#9 dziamdziak

dziamdziak
  • 36 postów

Napisano 29 lutego 2012 - 07:38

Jeśli wpłynie to na wynik identyfikacji usterki to jak delikatnie przeginam ekran na boki to znika ten kolorowy pasek. Wiecie ile może kosztować usunięcie takiej usterki?

#10 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 29 lutego 2012 - 09:21

Tak jak napisałem powyżej, bez rozebrania matrycy się nie obejdzie. Inny koszt taśmy, inny matrycy. Z zewnątrz poprzez wyginanie matrycy naciskasz zarówno na taśmę i matrycę, wobec tego nie można wykluczyć jednej potencjalnej usterki.

#11 dziamdziak

dziamdziak
  • 36 postów

Napisano 29 lutego 2012 - 11:01

Czy mogę np za pomocą tego przepisu: Installing MacBook Unibody Model A1278 LCD Panel - iFixit rozebrać laptopa do momenty, gdy będę zdejmował szybę i wtedy ruszać kablami aby sprawdzić czy to poprawia obraz? Mógłbyś mi podpowiedzieć jakieś rozwiązanie?

#12 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 29 lutego 2012 - 11:06

Zaraz, moment. Dział SERWIS to ma być pomoc przed-serwisowa, pomoc w ewentualnej diagnozie, a nie naprawa online z klientem po drugiej stronie monitora. Chcesz kombinować, Twoja sprawa, ale to już poza forum. Żeby potem nie było, że coś się urwało, bo na forum kazali rozkręcić.

#13 dziamdziak

dziamdziak
  • 36 postów

Napisano 29 lutego 2012 - 11:09

OK, jestem świadom tego, że jeśli przeczytam coś na forum i to u siebie zastosuje i wszystko się posypie to ponoszę odpowiedzialność tylko i wyłącznie ja. Miło, że przypomniałeś o tym fakcie panie Moderatorze ;) W taki razie zapytam inaczej: czy moglibyście polecić serwis w Warszawie lub (lepiej) południowych okolicach, który podejmie się naprawy problemu a nie wymiany połowy laptopa za gigantyczne pieniądze?

#14 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 29 lutego 2012 - 11:11

Sprawdź Odwiedź profil: tumpio - MyApple.pl jeden z serwisantów w naszym dziale.

#15 dziamdziak

dziamdziak
  • 36 postów

Napisano 29 lutego 2012 - 11:26

Dziękuję bardzo. Skorzystałem z kontaktu i umówiłem się na oględziny sprzętu.

#16 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 29 lutego 2012 - 11:32

Wszelkie rady tak jak napisał renqien śa pomocą przed-serwisową. Nie sugeruję rozbiórki sprzetu samemu, szczególnie w przypadku komputerów Apple ;) Napisz jaka diagnoza wyszła u Piotrka.

#17 dziamdziak

dziamdziak
  • 36 postów

Napisano 11 marca 2012 - 21:54

Dzięki wszystkim za pomoc. Poszła matryca. Wymiana matrycy załatwiła problem. Dziękuje jeszcze raz p. Piotrowi za szybką pomoc :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych