Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro Unibody - nie włącza się


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 iKamil

iKamil
  • 293 postów

Napisano 24 lutego 2012 - 14:09

Witam
Mój Macbook Pro 15 Unibody (pierwsza wersja) po trzech latach nagle zaniemógł. Stało się to po odłączeniu go - bez wyłączania - od zewnętrznego monitora, USB na ExpressCard'dzie i huba podłączonego do poru USB (czy tak nie można? Wiem że FireWire może spłonąć po czymś takim, ale nic mi o reszcie nie wiadomo). Tak czy inaczej nie ma żadnej reakcji.Wykonałem reset SMC. Dodam że od ponad roku laptop pisał że bateria nadaje się do wymiany, ale w pełni naładowana trzymała jeszcze przez 20 min, więc nie sądzę że tak nagle "się zepsuła".

Do jakiego serwisu powinienem wysłać sprzęt? Czy w autoryzowanych serwisach naprawia się jakieś pojedyńcze układy z płyty głównej, czy po prostu policzą mi 900$ za nową płytę? A może lepiej (czyt. taniej) będzie w nieautoryzowanym (np: Serwis laptopów Apple, Wrocław | Serwis komputerowy OLIMP, Wrocław )?
Albo może są TU na forum jacyś fachowcy?

Z góry dziękuję

iKamil

#2 michallus

michallus

  • 214 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 24 lutego 2012 - 21:07

Serwis Apple wymienia tylko płyty główne, zdarzają się przypadki że współpracują z serwisami które naprawiają płyty główne. Z jakiego miasta jesteś? Wrocław?

#3 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 25 lutego 2012 - 00:50

Serwisy nieautoryzowane naprawią płytę. Autoryzowane będą chciały wymienić.

#4 iKamil

iKamil
  • 293 postów

Napisano 26 lutego 2012 - 14:20

Jestem z Opola. A ile w PL nowa płyta? Tak mniej więcej?

#5 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 02 marca 2012 - 10:34

To nie musi być płyta. Wręcz przypuszczam, że nie jest - ale w celu potwierdzenia potrzebna jest diagnoza.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#6 eualex

eualex
  • 2 097 postów

Napisano 05 marca 2012 - 08:00

Z usług: Serwis laptopów Apple, Wrocław | Serwis komputerowy OLIMP, Wrocław zdarzyło mi się korzystać, i wiem, że już się tam nigdy nie wybiorę. Omijaj także szerokim łukiem: Kontakt - Serwis notebooków Wrocław Naprawa laptopów | LAPTOP SPA - Nowoczesny serwis komputerowy.
... Jak Wrocław to polecam:
http://www.mag-com.pl/kontakt.php




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych