Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wyjazd do Niemiec


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 bialy_ikar

bialy_ikar
  • 587 postów
  • SkądŚroda Wlkp.

Napisano 22 lutego 2012 - 20:57

Chciałem się dowiedzieć, jak wygląda sprawa w przypadku wyjazdu do Niemiec. Czy muszę w iPadzie oraz iPhonie dodatkowo coś ustawiać, aby mieć dostęp do internetu? Głównie chodzi mi o sieć Play, bo w iPadzie używam właśnie tej sieci (w iPhone mam Heyah). Czy będę mógł korzystać z internetu na terenie Niemiec, oraz z jakimi opłatami się to będzie wiązać?

#2 TheOktik

TheOktik
  • 405 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 22 lutego 2012 - 21:23

Szykuj się na duży wydatek. Obaj operatorzy mają cenniki w roamingu na swojej stronie. Pamiętaj, że za granicą nie działa limitmdanych, który masz dostępny w kraju. Każda ilość danych będzie naliczana z licznika.

#3 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 22 lutego 2012 - 21:26

Internet za granicą (w roamingu) jest bardzo drogi. Zadzwoń na infolinię czy nie mają jakichś pakietów danych w roamingu - wtedy ceny są jeszcze znośne.

#4 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 23 lutego 2012 - 13:10

Play nigdy nie mial niestety pakietow zagranice (z braku partnerow strategicznych - T Mobile czy Orange to gracze globalni stad maja takie rzeczy w ofercie). Warto sie zastanowic nad zakupem lokalnego prepaida.

#5 piaseczny

piaseczny
  • 12 postów

Napisano 10 marca 2012 - 11:09

Z tego co mi wiadomo, musisz mieć tylko włączony roaming. No i dobry wybór z Heyah, jeśli chodzi o roaming jest to najlepsza opcja, 1zł za minutę połączenia z UE do Polski, bardzo dobra stawka.

#6 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 marca 2012 - 11:36

Co to ma wspólnego z tematem transmisji danych w roamingu?

#7 bialy_ikar

bialy_ikar
  • 587 postów
  • SkądŚroda Wlkp.

Napisano 13 marca 2012 - 02:13

Więc skończyło się na tym, że głównie korzystałem z sieci w swoich hotelach. Korzystanie z karty Heyah okazało się wielkim nieporozumieniem, bo przez cały pobyt miałem brak sieci. Uruchamiałem moduł telefoniczny, wyłączałem i włączałem telefon. Z włączonym, roamingiem, czy też bez, telefon nie chciał się połączyć z żadną siecią. Dodam tylko, że lokalnych operatorów telefon widział. W zakładce "Operator" miałem Niemieckiej sieci, ale próba połączenia się z nimi ręcznie nie dawała żadnego efektu. Co do tabletu i karty Play, to wszystko działało dobrze, z tym, ze szybko zniknęły mi pieniądze. Ale to wynikało też z moich problemów z tym operatorem, z którym zresztą ostatnio się rozstałem.

#8 TheOktik

TheOktik
  • 405 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 13 marca 2012 - 17:57

Miałeś włączoną uslugę roamingu w heyah? Co do uciekania środków z konta, przesyłdanych jest bardzo bardzo drogi. To nic nadzwyczajnego, że Ci szybko uciekły.

#9 bialy_ikar

bialy_ikar
  • 587 postów
  • SkądŚroda Wlkp.

Napisano 13 marca 2012 - 18:23

Tak, miałem włączony roaming. Co do uciekania środków, od kilku miesięcy miałem problemy z Play, które objawiały się znikaniem środków w wysokości 15-30zł w ciągu jednej chwili.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych