Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wymiana akumulatora w MB990*/A


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 czemu

czemu
  • 6 postów

Napisano 22 lutego 2012 - 19:24

Witam serdecznie,

Posiadam MacBook Pro 2,26 GHz 13" (MB990*/A) [url=http://support.apple.com/kb/SP541?viewlocale=pl_PL]MacBook Pro (13-calowy, połowa 2009 r.) - Dane techniczne[/url]

Komputer używam intensywnie od początku 2010 roku, kilka godzin dziennie to minimum. Do tej pory nie sprawiał żadnych problemów, jednak jakieś 2-3 miesiące temu pojawił się komunikat, że bateria wymaga naprawy.

Przeszukałem zasoby internetu na ten temat, dokonałem jej ponownego uformowania, oraz resetowania (? nie wiem, czy dobrze piszę - ale jakieś dziwne kombinacje klawiszy wpisywałem). Wtedy faktycznie komunikat na jakiś czas zniknął, ale co z tego skoro bateria w dalszym ciągu trzyma jedynie ponad godzinę, co dla mnie niestety nie jest do zaakceptowania.

Ogólnie, to pogodziłem się z tym, że czas na wymianę akumulatora. I tak podziwiam, że wytrzymał tak dużo.

Informacje o modelu:
  Numer seryjny:	9G93900F58VPA
  Producent:	DP
  Nazwa urządzenia:	bq20z451
  Pack Lot Code:	0
  PCB Lot Code:	0
  Wersja oprogramowania sprzętowego:	3
  Wydanie sprzętu:	2
  Wydanie baterii:	100
  Informacje o naładowaniu:
  Pozostały ładunek (mAh):	936
  Całkowicie naładowana:	Nie
  Ładowanie:	Nie
  Pełna pojemność nominalna (mAh):	3804
  Informacje o stanie:
  Liczba cykli:	473
  Stan:	Wymaga naprawy
  Baterie zainstalowane:	Tak
  Natężenie (mA):	-933
  Napięcie (mV):	10925

W zasobach internetu wyczytałem (oraz jeśli dobrze zauważyłem, to na tabliczce znamionowej) jest napisane, że mój akumulator to A1322. Odkręciłem pokrywę obudowy, jednak jest na samym akumulatorze napisane, żeby nie wymieniać go samemu, a powierzyć obsłudze serwisowej.

Miałbym w związku z tym prośbę o wskazanie:

Gdzie kupić baterię? ile może kosztować? może do mojego komputera pasuje coś bardziej pojemnego od A1322? (tylko nie coś, co mi wybuchnie na kolanach... :-) ) Jeżeli kupię samą baterię, to czy mogę ją samodzielnie wymienić? elektronik ze mnie żaden, ale z pamięcią RAM sobie poradziłem, złożyć PC też potrafię - może dam radę?
Mogę podjechać osobiście do takich miast jak Katowice, Kraków, Kielce (czy pobocznych). Oddawanie komputera na kilkudniowy serwis szczerze mówiąc mało mnie przekonuje, bo komputer to moje podstawowe narzędzie pracy, a wysyłka MacBooka na serwis wiązałaby się też z koniecznością wykręcania przeze mnie dysku twardego.

Pozdrowienia, dzięki.

#2 maciejtca

maciejtca
  • 596 postów
  • SkądTrzebnica, Poland

Napisano 23 lutego 2012 - 11:08

możesz zakupić np. tutaj MacBook Pro 13" Unibody Battery (661-5557) - iFixit
wymienisz sam bez problemu, potrzebujesz tylko śrubokręt Tri-wing Y1

#3 czemu

czemu
  • 6 postów

Napisano 23 lutego 2012 - 18:27

Hej, Dzięki za link. Tam akumulator kosztuje 119$, a przesyłka... 50$. Do tego mogą dojść pewnie jakieś podatki. Przeraża mnie to, że wysyłka to prawie połowa ceny baterii. Może jest coś europejskiego? Dzięki.

#4 maciejtca

maciejtca
  • 596 postów
  • SkądTrzebnica, Poland

Napisano 23 lutego 2012 - 19:04

napisz do tumpio Odwiedź profil: tumpio - MyApple.pl nawet jak nie będzie miał to na 100% będzie wiedział gdzie dostać




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych