Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czarny Macbook: 13,3 2GHz, I. Core 2 Duo. S4H64673ZWGM


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 soulD

soulD
  • 20 postów

Napisano 18 lutego 2012 - 20:50

Czolem. Zostalo siadniete na otwarta "ksiazke" lezaca w tym momencie ekranem do sofy. Odpalal dopiero po przytrzymaniu, na top casie, w obrebie buttona on. Czesto tez znaczenie mialo ustawienie gornego wieka z matryca. Gdy odpalil wszystko smigalo jak trza. Jak chcialo sie go delikatnie na raczkach przeniesc w inne miejsce i matryca sie ruszyla- malo ulubiony napis sie pojawial o szarawym tle- hold on button to restart. Przestal jednak odpalac. Diagnoza jaka dostalem z serwisu nie przypadla do gustu. Napisano mi, ze laptop jest po zalaniu i klawiatura oraz touchpad i gorna obudowa powinny zostac wymienione okolo 938pln bo moj laptop to mercedes w krainie notebookow ;). No i skoro te wszystkie czesci to osobno... to kto sklada na szybko Top Case?! Faktem jest, ze byl zalany i top case wymienilem. Nigdy jednak nie buntowal sie do momentu kiedy go splaszczono, niechcacy. Po wcisnieciu buttona nie ma gonga, dioda zapala sie, dysk pracuje, ale matryca nie startuje. Dziekowac za sugestie. Czy polecacie jakis serwis w 3city? P.s. Przepraszam czytajacych za brak polskich znakow diakrytycznych. Posiadam klawiure norweska i w Panstwie tym tez mieszkam. Prosze i dziekuje za wyrozumialosc.

#2 franz84

franz84
  • 238 postów

Napisano 19 lutego 2012 - 00:33

może spróbuj napisać na norweskim forum. Jest szansa że zdążyłeś się nauczyć Norweskiego zanim zapomniałeś Polski :) tego się po prostu nie da czytać!

#3 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 19 lutego 2012 - 00:56

Dokładnie, próbuje zrozumieć tekst;-) Początkowo myślałem ze to godzina nie odpowiednia, ale teraz juz wiem, że to nie o czas chodzi.

#4 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 19 lutego 2012 - 08:16

Proszę mnie poprawić jak się mylę. Z tego co zrozumiałem ktoś siadł na maca z otwartym ekranem. Uszkodzeniu uległ topcase, który wymieniłeś i mac był zalany. Z tego co zrozumiałem masz uszkodzenie na LogicBoard. Poniewież mac wstaje (lampka zapala się) więc przechodzi w S3. Problem masz w nie zamkniętej procedurze (nie zgłasza się jakiś układ do SMC) i procedura jest zapętlona. Jest to uszkodzenie do naprawy, jednak koszta mogą być wysokie. Jeśli byłby do wymiany topcase, zawiasy, obudowa matrycy (jak dostałeś wycenę) to rzeczywiście koszt wymiany tych elementów i koszt naprawy elektronicznej mógłby wynieść ok. 1000 zł. If You have problems with the Polish language - write in English.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#5 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 19 lutego 2012 - 08:33

Lepiej sprzedaj na części i kup coś sprawnego za 1200zł

przykład: Macbook 13.3' 2x2ghz/ 2gb ram/120hdd black okazja! (2151104717) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

A starego taksówkarskiego mercedesa można kupić za 5tyś zł :P

#6 soulD

soulD
  • 20 postów

Napisano 19 lutego 2012 - 20:11

Trolowanie i brak wyrozumiałości za brak znaków diakrytycznych w moim poście mimo przeprosin pozostawiam bez echa. Tym bardziej nie zainteresuje się czyimś zakopconym okiem po obudzeniu ;) Dzięki za zainteresowanie tematem Tumpio. Macbook był zalany dużo wcześniej. Po tym zalaniu top case został wymieniony i wszystko wróciło do normy. Około 1,5roku póżniej został spłaszczony. I od tego czasu raz się włączal normalnie, a raz startowały dyski, dioda, ale nie ekran. W momencie, gdy się przyciskało w obrębie buttona power on startowała matryca. No i nagle przestał odpalać matryce. Wszystko inne j/w. Oddając maczka do serwisu usłyszana została wzruszająca opowieść o śrubokrętach za 4000PLN sztuka(swoją drogą ciekawe czy ze złota czy jeszcze z czasów Ludwika XVI), ale laptop powędrował do Krakowa, a tam jeszcze "lepsi" experci stwierdzili, ze wymienią i tu cytuje: klawiature z gładzikiem. Więc nie zgodziłem się z tą diagnozą. Co oznacza S3? A cena tyczyła wymiany samego top case więc chyba nie dziw, że ktoś miał ochote zadrwić. Zamyka się i otwiera normalnie.

#7 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 20 lutego 2012 - 06:46

(...)
Dzięki za zainteresowanie tematem Tumpio.


Proszę bardzo... po to tu jestem :-)
 

Macbook był zalany dużo wcześniej. Po tym zalaniu top case został wymieniony i wszystko wróciło do normy.


Czyli zakładamy, że topcase jest sprawny. Istnieje małe prawdopodobieństwo, że uszkodził się przy "spłaszczeniu" (np. oderwały się mocowania włącznika) ale myślę, że taki problem jest do przejścia.
 

(...)Oddając maczka do serwisu usłyszana została wzruszająca opowieść o śrubokrętach za 4000PLN sztuka(swoją drogą ciekawe czy ze złota czy jeszcze z czasów Ludwika XVI), ale laptop powędrował do Krakowa, a tam jeszcze "lepsi" experci stwierdzili, ze wymienią i tu cytuje: klawiature z gładzikiem. Więc nie zgodziłem się z tą diagnozą.(...)


I słusznie. Uszkodzenie leży w obrębie LogicBoard (płyty głównej).
 

Co oznacza S3?


Jest to określenie stanu załączenia laptopa. Platforma Intela przewiduje :
S5 - stan całkowitego wyłączenia. Pracują tylko zasilacze wstępne i ładowanie baterii.
S1 do S3 - stan uśpienia lub częściowego załączenia laptopa.
S0 - stan pełnego załączenia laptopa wraz z inicjacją grafiki i matrycy. Aby to nastąpiło muszą prawidłowo zostać przeprowadzone procedury startowe w poprzednich stanach.
 

Zamyka się i otwiera normalnie.


Czyli skrzydło matrycy mechanicznie sprawne. Teraz można zweryfikować koszta. Po odjęciu skrzydła matrycy, topcase itp. sama naprawa LogicBoard to maksymalnie 600 zł brutto przy założeniu, że musimy wymienić oba mosty i procesor (ten ostatni znajduje się na rogu płyty i jest bardzo narażony na uszkodzenia mechaniczne).
Nie dziw się kosztami naprawy maców - niestety wszelkie procedury startowe i konstrukcja elektroniczna bardzo różni się od zwykłego laptopa i ktoś kto potrafi ogarnąć temat maca ceni się. Poza tym jest wiele części bardzo trudno dostępnych i dosyć drogich (smo SMC potrafi kosztować nawet 100 USD) - ale ogólnie płacisz za wiedzę. Poza tym serwisów specjalizujących się w naprawach płyt głównych i "ogarniających" temat, jest w Polsce kilka.

Ad rybak-17
 

Lepiej sprzedaj na części i kup coś sprawnego za 1200zł


W dobie złomów na aledrogo. postawionych na siłę lub tylko umytych, twój pomysł wydaje mi się mocno ryzykowny. Co swój znany mac... to swój mac - znasz jego fochy i jego zalety.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#8 soulD

soulD
  • 20 postów

Napisano 20 lutego 2012 - 14:36

Chciałem Rybki zapytać czy to przypadkiem nie Jego jabolek bo w tej cenie znalazłem Pro 2,6Ghz ;). Dzięki za objaśnienie nomenklatur "S". Co do części cen doskonale się orientuje. Top case, dyski, matryce wymieniałem kilka razy już sam, a i części szukałem na własna rękę. Jednak bez odpowiedniego sprzętu diagnostycznego i doświadczenia w dziedzinie elektroniki moja fantazja się kończy. Znalazłem metody pt. piekarnik, opalarka(co na forum również było omawiane kilka razy;)), ale ta forma kreatywności kojarzy mi się z pójściem w kapciach w góry.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych