Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Uszkodzony zasilacz


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 czesiu

czesiu
  • 8 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 17 lutego 2012 - 21:39

Witam, mam taki o to problem.. -> [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1c6ebbfe51d754d3.html"]Zasilacz[/URL] <-
Jak widać na załączonym obrazku mój ukochany piesek próbował podłączyć mojego Mac'a do zasilania, ale nie wszystko poszło zgodnie z planem -.- . Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć gdzie taką "usterkę" można naprawić w okolicach Zielonej Góry i jaki byłby tego przypuszczalny koszt ? Kabelek na allegro jest po 40-50zł, ale nie wiem czy oryginalny.. Ewentualnie pokusiłbym się o jakiś autoryzowany serwis.

Pozdrawiam

#2 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 17 lutego 2012 - 23:43

Autoryzowanemu serwisowi nie wolno dokonywać samodzielnych napraw komponentów. Jeśli wystaje jeszcze trochę kabla z zasilacza, to wystarczy dokupić kabelek i przylutować.

#3 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 lutego 2012 - 06:57

(...).
Jeśli wystaje jeszcze trochę kabla z zasilacza, to wystarczy dokupić kabelek i przylutować.


I szybko doprowadzić do zwarcia.... widać przecież na zdjęciu, że kabel jest uszkodzony przy przelotce. Nawet prawidłowe dolutowanie kabla niesie ze sobą duże ryzyko zwarcia. Iro.... mac-i nie znoszą prowizorek... powinieneś o tym wiedzieć!

Ad czesiu :
1. Oddaj do serwisu. Muszą otworzyć zasilacz, usunąć pozostałości kabla z przelotki i po wprowadzeniu odcinka z końcówką magsafe do przelotki dolutować do płytki zasilacza. Wada - bardzo krótki kabelek.
2. Kupić używany ORYGINALNY kabel magsafe i wymienić rozkładając zasilacz i wlutowując go do płytki.
3. Kupić ORYGINALNY zasilacz.

Decyzja jest Twoja.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#4 cubasz

cubasz
  • 1 636 postów
  • SkądSzczotkolm - Wawa

Napisano 18 lutego 2012 - 08:21

Zasilacz można rozebrać (jest sklejony ale da się go rozpołowić), wylutować stary kabelek i wlutować nowy. Po lutowaniu złożyć, ścisnąć porządnie i skleic cyjanopanem. Jeśli rozłoży się go ostrożnie nie będzie (prawie ) śladu po naprawie.

#5 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 lutego 2012 - 08:27

Zasilacz można rozebrać (jest sklejony ale da się go rozpołowić), wylutować stary kabelek i wlutować nowy. Po lutowaniu złożyć, ścisnąć porządnie i skleic cyjanopanem. Jeśli rozłoży się go ostrożnie nie będzie (prawie ) śladu po naprawie.


Przecież dokładnie to napisałem post wyżej - po co powielać odpowiedzi? :
 

1. Oddaj do serwisu. Muszą otworzyć zasilacz, usunąć pozostałości kabla z przelotki i po wprowadzeniu odcinka z końcówką magsafe do przelotki dolutować do płytki zasilacza. Wada - bardzo krótki kabelek.
2. Kupić używany ORYGINALNY kabel magsafe i wymienić rozkładając zasilacz i wlutowując go do płytki.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#6 czesiu

czesiu
  • 8 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 18 lutego 2012 - 09:16

(...)
2. Kupić używany ORYGINALNY kabel magsafe i wymienić rozkładając zasilacz i wlutowując go do płytki.
(...)


Mi najbardziej odpowiada ta opcja, tylko teraz problemem może być zdobycie oryginalnego kabla. Tumpio nie macie u siebie w serwisie może takiego na sprzedaż ? :D

#7 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 lutego 2012 - 09:30

Mamy. Link do aledrogo. Wystawione są 80-tki ale mamy też i 60-tki.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#8 czesiu

czesiu
  • 8 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 18 lutego 2012 - 09:53

Ja mam 85W także ten mi pasuje. Proszę o szybką wysyłkę, a temat uważam, że można zamknąć ;) Pozdrawiam

#9 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 lutego 2012 - 11:12

Ja mam 85W także ten mi pasuje. Proszę o szybką wysyłkę, a temat uważam, że można zamknąć ;)

Pozdrawiam



Wedle życzenia :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych