Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Napiprojekt 2 (wersja prawie na Mac OS X)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
92 odpowiedzi w tym temacie

#76 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 18 lutego 2015 - 09:57


To nic nie dało! Co najwyżej film się wolniej ładował ale pikseloza i slideshow się nie zmieniły.

 

Ale jedna dziwna sprawa!

Podłączyłem do iMac 27" drugi zewnętrzny mały monitor 22" i na nim film idzie płynnie.

Gdzie tu logika? Może dlatego, że rozdzielczość o połowę niższa?

 

Wypróbuj wersję 5.1.5, ma usunięty błąd, który mógł powodować zacinanie się filmów po dłuższym ciągłym odtwarzaniu. Spróbuj też włączyć Obniż jakość (w preferencjach zaawansowanych). W sumie maksymalna rozdzielczość, na jakiej mogę go testować, to Full HD (1920x1080). iMac 27" ma jakąś kosmiczną rozdzielczość ;)


Użytkownik Gregory edytował ten post 18 lutego 2015 - 09:58

PYM Player 8.1.1 — działa od Cataliny po Sonomę

Klawiatura PYM też jest fajna – ma przecinek na klawiaturze numerycznej, twardy łącznik, jabłko  i symbol bitcoina ₿

VR, AR, XR – wszystko, co potrzebujecie wiedzieć, i czego nie potrzebujecie też.

> [ pym.uce.pl ]


#77 Śfierzyk

Śfierzyk
  • 358 postów

Napisano 18 lutego 2015 - 15:46

Wypróbuj wersję 5.1.5, ma usunięty błąd, który mógł powodować zacinanie się filmów po dłuższym ciągłym odtwarzaniu. Spróbuj też włączyć Obniż jakość (w preferencjach zaawansowanych). W sumie maksymalna rozdzielczość, na jakiej mogę go testować, to Full HD (1920x1080). iMac 27" ma jakąś kosmiczną rozdzielczość ;)

Dokładnie 2560x1440 px. Niestety nowa wersja ani zmiana ustawień nie rozwiązują problemu płynności odtwarzania oraz pikselozy filmów.

Nie potrafię tego zrozumieć, bo Movist i VLC odtwarzają te same filmy (MKV, AVI) bez najmniejszego problemu.

Jak wcześniej pisałem na zewnętrznym mniejszym monitorze jest OK. 

Na podłączonym projektorze 1024x768 px jest lux płynnie.


Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.


#78 Kuba Chechlinski

Kuba Chechlinski
  • 6 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 12 marca 2015 - 14:46

Ponieważ nowa wersja programu Napiprojekt dla Windows w końcu pozwala wybrać dowolny format pobieranych napisów (w tym SRT), oraz stronę kodową, pokusiłem się o zrobienie butelki w Wine pod Mac OS X. Program działa w 100%, rozpoznaje fps i pobiera odpowiednie napisy. Wygląd niestety pozostał Okienkowy, ale mimo wszystko łatwiej (i szybciej) skorzystać z takiej protezy, tym bardziej że chyba uruchamia się to to szybciej niż PymPlayer...

[ATTACH=CONFIG]10467[/ATTACH]

Do pobrania stąd:

NapiProjekt2 dla Mac OS X.zip - Programy - wujekdr - Chomikuj.pl

Jak ktoś ma ochotę poseedować na Torrencie, albo wrzucić na lepszy serwer, to bardzo proszę.

poseeduje :)



#79 Pablowej

Pablowej
  • 531 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 13 lipca 2015 - 14:30

Czy są plany by postawić NapiProjekt na El Capitane?



#80 grykom

grykom
  • 8 postów

Napisano 02 sierpnia 2015 - 14:43

wY8m76n.png

 

da się coś z tym zrobić?

system El Capitan 10.11 Beta (15A234d)



#81 _zeus_

_zeus_
  • 35 postów
  • SkądGliwice

Napisano 01 października 2015 - 21:32

podłączam się do tematu, na EL CAPITAN program nie działa, wywala ten sam błąd co u kolegi wyżej.

Nie wyobrażam sobie teraz poprawnych napisów bez tego programu.

HELP US 



#82 malysobol

malysobol
  • 250 postów
  • SkądPodobno Stolica

Napisano 01 października 2015 - 21:55

Witam

Mam to samo (smuteczek).



#83 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 01 października 2015 - 22:00

Marudzicie.

Działa QNapi (wolno otwiera pierwsze okno wskazywania katalogu, ale działa)

Działa iNapi, również pod prawym klawiszem, dla pojedynczego pliku z filmem.

Linki w Google.



#84 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 02 października 2015 - 13:23

podłączam się do tematu, na EL CAPITAN program nie działa, wywala ten sam błąd co u kolegi wyżej.

Nie wyobrażam sobie teraz poprawnych napisów bez tego programu.

HELP US 

 

Działa za to PYM Player – prawy przycisk w Finderze, skrót klawiszowy, nawet AppleScript i automatyczne pobieranie napisów bez udziału użytkownika... ;)

 

Problem polega na tym, że NapiProjekt z tego wątku to program windowsowy uruchamiany przez Wineskin, a niestety Wineskin nie działa z 10.11. Być może (nie próbowałem) pomogłoby wam zainstalowanie XQuartz (koniecznie przy wyłączonym rootless, bo bez tego system nie pozwoli instalatorowi na zapisanie plików do /usr/X11) lub przełączenie grafiki z X11 na natywną (prawy przycisk, Pokaż zawartość pakietu, uruchamiamy Wineskin, potem Options > Use Mac instead of X11, czy jakoś tak).


PYM Player 8.1.1 — działa od Cataliny po Sonomę

Klawiatura PYM też jest fajna – ma przecinek na klawiaturze numerycznej, twardy łącznik, jabłko  i symbol bitcoina ₿

VR, AR, XR – wszystko, co potrzebujecie wiedzieć, i czego nie potrzebujecie też.

> [ pym.uce.pl ]


#85 _zeus_

_zeus_
  • 35 postów
  • SkądGliwice

Napisano 02 października 2015 - 14:37

Działa za to PYM Player – prawy przycisk w Finderze, skrót klawiszowy, nawet AppleScript i automatyczne pobieranie napisów bez udziału użytkownika... ;)

 

Problem polega na tym, że NapiProjekt z tego wątku to program windowsowy uruchamiany przez Wineskin, a niestety Wineskin nie działa z 10.11. Być może (nie próbowałem) pomogłoby wam zainstalowanie XQuartz (koniecznie przy wyłączonym rootless, bo bez tego system nie pozwoli instalatorowi na zapisanie plików do /usr/X11) lub przełączenie grafiki z X11 na natywną (prawy przycisk, Pokaż zawartość pakietu, uruchamiamy Wineskin, potem Options > Use Mac instead of X11, czy jakoś tak).

ostatni sposób z przełączeniem grafiki niestety nie działa, trudno:((



#86 malysobol

malysobol
  • 250 postów
  • SkądPodobno Stolica

Napisano 08 października 2015 - 17:33

Marudzicie.

Działa QNapi (wolno otwiera pierwsze okno wskazywania katalogu, ale działa)

Działa iNapi, również pod prawym klawiszem, dla pojedynczego pliku z filmem.

Linki w Google.

OK, a coś czym pobiorę SRT ?



#87 Śfierzyk

Śfierzyk
  • 358 postów

Napisano 08 października 2015 - 19:43

Zobacz w opcjach Qnapi i iNapi oraz WhatSub. Mają automatyczne generowanie SRT.


Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.


#88 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 08 października 2015 - 20:52

m3qPwnd.png

 

No dobra, wiem, powtarzam się  ;)


  • malysobol lubi to

PYM Player 8.1.1 — działa od Cataliny po Sonomę

Klawiatura PYM też jest fajna – ma przecinek na klawiaturze numerycznej, twardy łącznik, jabłko  i symbol bitcoina ₿

VR, AR, XR – wszystko, co potrzebujecie wiedzieć, i czego nie potrzebujecie też.

> [ pym.uce.pl ]


#89 malysobol

malysobol
  • 250 postów
  • SkądPodobno Stolica

Napisano 12 października 2015 - 17:41

Zobacz w opcjach Qnapi i iNapi oraz WhatSub. Mają automatyczne generowanie SRT.

 

No dobra mój błąd źle zadane pytanie, czym pobiorę napisy SRT z polskimi znakami, teoretycznie qnapi ściąga napisy w windows-1250 ale jest brak polskich znaków za cholerę nie potrafię tego rozgryźć  jak to ma być ustawione w qnapi ?


m3qPwnd.png

 

No dobra, wiem, powtarzam się  ;)

 Chyba właśnie mi podsunąłeś rozwiązanie mojego problemu z kodowaniem dzięki.  :D


Użytkownik malysobol edytował ten post 12 października 2015 - 17:42


#90 malysobol

malysobol
  • 250 postów
  • SkądPodobno Stolica

Napisano 12 października 2015 - 20:00

Moja radość była przedwczesna BD Player nie łyka napisów w kodowaniu UTF-8  :( Jak sprawdzić kodowanie napisów które posiadam w swojej bibliotece do seriali ?



#91 gruch

gruch
  • 10 postów
  • SkądWrocław

Napisano 06 listopada 2015 - 13:47

Napi nie działa na El Capitan, wiecie jak to naprawić?

Inne programy źle kodują napisy, mam krzaki zamiast polskich znaków na telewizorze.



#92 Denis Łukasz Deoniziak

Denis Łukasz Deoniziak
  • 1 postów

Napisano 23 listopada 2015 - 17:17

Mam pytanie odnośnie PYM. Zainstalowałem najnowszą wersję, ale niestety nie mam w finderze opcji POBIERZ NAPISY Z NAPIPROJEKT.. :-(

 

Pomożecie? Nie wiem co zrobić aby ta opcja się pojawiła.



#93 darekpoznan

darekpoznan
  • 196 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań, PL

Napisano 23 listopada 2015 - 18:58

Preferencje systemowe

Zrzut%20ekranu%202015-11-23%2018.55.53.j






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych