Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Ogólne] Lokalna prognoza pogody


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 plum

plum
  • 663 postów
  • SkądSopot

Napisano 06 lipca 2007 - 06:29

t/j tycząca regionu, miasta wojewódzkiego n.p., czy jest takowy, bo ten co jest w zestawie pokazuje chyba tylko W-wę z polskich miast i regionów. Jestem świeżutki w tej materii, więc sorki jeśli czegoś nie wiem...

#2 marczynski

marczynski


  • 1 688 postów
  • SkądKonskie, Poland

Napisano 06 lipca 2007 - 06:51

Systemowy widget pokazuje też pogodę w regionie. Kliknij na małe "i" na widgetcie i jak się obróci to podaj duże miasto i Poland po przecinku.
  • plum lubi to

#3 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 06 lipca 2007 - 08:06

Ten widget o którym mówisz zbiera dane z accuweather.com, moim zdaniem jeden z lepszych tego typu serwisów, na dodatek dają opcję wyświetlania danych pogodowych na swojej (Twojej) stronie www ;)

#4 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 06 lipca 2007 - 08:35

Spokojnie znajduje takie miasta jak:
Kazimierz Dolny, Sochaczew, Wołomin, że nie wspomnę o większych miastach i aglomeracjach.
Jak wyżej pemmax napisal, wpisz nazwę, a po przecinku Poland(województwo)
Dołączona grafika

#5 darkest

darkest
  • 92 postów
  • SkądWrocław / Warszawa

Napisano 06 lipca 2007 - 08:35

Mi średnio w ten sposób znalazło Warszawę, natomiast zadziałało podanie kodu wyciętego z urla na ich stronie: EUR|PL|PL007|WARSAW

#6 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 06 lipca 2007 - 08:43

Dziwne, ja wpisałem "warszawa" ENTER i znalazło ;)

#7 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 06 lipca 2007 - 08:54

Dziwne, ja wpisałem "warszawa" ENTER i znalazło ;)


Teraz znajduje już właściwą, ale jeszcze niedawno, priorytetem było USA i znajdował Warszawę gdzieś w tam.

#8 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 06 lipca 2007 - 09:40

No cóż głupi najwidoczniej ma szczęście, że nie musiałem szukać Warszawy wcześniej ;) Za to jakie dylematy są przy Wrocławiu ;) Nie wiadomo który wybrać ;)

#9 czesio

czesio
  • 213 postów
  • Skąd3Miasto

Napisano 06 lipca 2007 - 13:02

Za to jakie dylematy są przy Wrocławiu Nie wiadomo który wybrać


Podobnie z Sopotem ,co prawda jest tylko jeden w Polsce ,ale nie wiedziałem ,że jest w tylu państwach.Czyżby te Molo...może Monciak

#10 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 06 lipca 2007 - 14:56

ja wpisalem wloszczowe i mi znalazlo...hm to chyba przez ten dworzec :D

#11 Kicek

Kicek
  • 63 postów
  • SkądWrocekko, PL

Napisano 07 lipca 2007 - 20:47

Za to jakie dylematy są przy Wrocławiu ;) Nie wiadomo który wybrać ;)


Jak to nie wiadomo? Ten do ktorego Ci najblizej :)

IMO fakt, ze mozna wyswietlic ogolna prognoze dla wrocka, a takze dokladna dla trzech roznych miejsc w miescie jest super :)

Zwlaszcza, ze mieszkam niedaleko lotniska /ktore jest na tym spisie ujete/ :P

#12 Sokar

Sokar
  • 26 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 18 lipca 2007 - 13:43

co do jakości podawanej tam pogody to mam raczej złe zdanie
ostatnio z uporem maniaka pokazywał mi, że słońce świeci
w moim Białymstoku i temperaturka wysokaoraz, że na najbliższe dni
to w zasadzie sahara a lało i było zimno prze 2 tygodnie.
Kożystam z ruskiego satelity :) i nie wiem dlaczego
ale sprawdza się w 100% nawet z dokładnością co do
godziny opadów.
Nie mam widgeta ale podaje adres dla zainteresowanych :
http://www.gismeteo.ru/towns/12295.htm

#13 voitek

voitek
  • 925 postów

Napisano 18 lipca 2007 - 19:29

Ja wolę http://new.meteo.pl
Na mapcę wystarczy wybrać punkt, albo wybrać coś z przygotowanej listy.
Stara strona na http://meteo.icm.edu.pl
Ludzie z icm-u odwalają kawał dobrej roboty.

#14 goto206-13305c6036

goto206-13305c6036
  • 605 postów
  • SkądŁódź

Napisano 18 lipca 2007 - 19:40

Ja używam widgeta The Weather Channel i działa bezstersowo, łącznie z tym, że o dziwo zachowuje prawie pełną sychnronizację z moim termometrem za oknem. Co więcej jest znacznie dokładniejszy niż lokalna prognoza pogody np na Toyi.

#15 uzi4u

uzi4u
  • 55 postów

Napisano 18 lipca 2007 - 22:32

Wszystko pieknie, wszystko ladnie, ALE GDZIE MOZNA SPRAWDZIC POGODE DLUGOTERMINOWA np. chce sie przekonac jaka bedzie pogoda na weekend za 2 tygodnie ?? Przyznam sie troche szukalem i poleglem .... Grzesiek ps. a co do pogody - byl taki okres ze pogoda dla Polski podawana na niemieckiej telewizji satelitarnej pro7 sprawdzala sie bardziej niz podawana w polskiej TV :D -inna rzecz ze bylo to jakies 10 lat temu :D

#16 voitek

voitek
  • 925 postów

Napisano 18 lipca 2007 - 22:45

Wszystko pieknie, wszystko ladnie, ALE GDZIE MOZNA SPRAWDZIC POGODE DLUGOTERMINOWA np. chce sie przekonac jaka bedzie pogoda na weekend za 2 tygodnie ??


Żartujesz chyba.
Jeśli chcesz, to ja mogę Ci takie prognozy dawać, gratis. Oczywiście wyssane z palca, ale zapewniam, że statystycznie będą tak samo trafne niż jakiekolwiek inne. :)
Nie ma prognoz długoterminowych, a jeśli ktoś w tv mówi wiosną, że lipiec będzie piękny, to tylko dlatego, że chce wyjechać w sierpniu na wakacje.

#17 uzi4u

uzi4u
  • 55 postów

Napisano 20 lipca 2007 - 10:14

Jeśli chcesz, to ja mogę Ci takie prognozy dawać, gratis. Oczywiście wyssane z palca, ale zapewniam, że statystycznie będą tak samo trafne niż jakiekolwiek inne. :) Nie ma prognoz długoterminowych [...]


Dałeś mi do myślenia ... niedowierzając jednak temu co napisałeś zadzwoniłem do WOPRu bo pomyślałem że kto jak kto ale oni MUSZĄ wiedzieć a naprawdę chciałem wiedzieć jaka będzie ta cholerna pogoda za 2 tygodnie .... i usłyszałem jeszcze lepszy tekst od gościa .... że owszem prognozy którym można ufać to są 3 dniowe bo takie prognozy są sprawdzalne, powyżej 3 dni to jest wróżenie z fusów ....

a ja całe życie wierzyłem w długoterminowe prognozy pogody z TV

normalnie idę się upić, żeby zalać ten smutek że całe życie ktoś mnie oszukiwał , ech :D

Grzesiek

#18 voitek

voitek
  • 925 postów

Napisano 20 lipca 2007 - 11:43

Lepiej późno niż wcale. :) Luknij na tę stronę icm-u którą wcześniej podawałem. Trzy dni, i też nie zawsze super zgodność, ale w większości są to prognozy trafne. A dane są aktualizowane pewnie co jakieś 15 minut i przeliczane na nowo. Spójrz na to z pozytywnej strony. Teraz nie będziesz tracił codziennie czasu na oglądanie prognoz w TV.

#19 uzi4u

uzi4u
  • 55 postów

Napisano 20 lipca 2007 - 12:00

Lepiej późno niż wcale. :) [...] Spójrz na to z pozytywnej strony. Teraz nie będziesz tracił codziennie czasu na oglądanie prognoz w TV.


I tak nie tracę, od mniej więcej 6 czy 7 lat nie mam telewizora i doskonale mi się z tym żyje, choć moi znajomi klną bo im wyczytuje biblioteczki zamiast pozwolić się ich książkom kurzyć w spokoju na półkach :D Inna rzecz, że po prostu żyłem w przeświadczeniu że czemu jak czemu ale prognozom pogody w TV można zaufać bo te nie są zależne od tego która opcja polityczna jest akurat u władzy ..... i trochę mi głupio że okazałem się tak naiwny

Grzesiek

#20 voitek

voitek
  • 925 postów

Napisano 20 lipca 2007 - 12:40

I tak nie tracę, od mniej więcej 6 czy 7 lat nie mam telewizora i doskonale mi się z tym żyje, choć moi znajomi klną bo im wyczytuje biblioteczki zamiast pozwolić się ich książkom kurzyć w spokoju na półkach :D Inna rzecz, że po prostu żyłem w przeświadczeniu że czemu jak czemu ale prognozom pogody w TV można zaufać bo te nie są zależne od tego która opcja polityczna jest akurat u władzy ..... i trochę mi głupio że okazałem się tak naiwny

Grzesiek


Ja oglądam tv, ale tylko żeby trenować języki obce, nigdy PL. A co do ufania prognozom, to wiesz, odpowiednia prognoza na weekend wyborczy może nieznacznie zmienić wyniki...

#21 macius1960

macius1960
  • 14 postów

Napisano 20 lipca 2007 - 17:02

WeatherEye ma sporo miast

#22 subs

subs
  • 860 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 lipca 2007 - 08:57

Domyślny systemowy - Poznań też bez problemu, od razu po wpisaniu "Poznan, Poland". Nie powinno być najmniejszych problemów z większymi miastami (z mniejszymi pewnie też)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych