Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

zonk z quark


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 morfeusz

morfeusz
  • 31 postów

Napisano 17 listopada 2005 - 21:29

...nie wiem dlaczego nagle quark mi nie odpala ;(

Dołączona grafika

...co moze byc za przyczyna? zawsze normalnie dzialalo mi wszystko ;)

system 10.3.9 a quark oczywiscie 6 passport

#2 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 17 listopada 2005 - 23:12

Ta wersja QuarkXPress nie jest dłużej ważna. Skontaktuj się Quark aby uzyskać pomoc.



#3 joystick

joystick
  • 309 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 listopada 2005 - 03:26

Miałek, kiedyś cos takiego na piecu jak zainstalowałem sobie 6.0 beta, który ściągnąłem z oficjalnej strony. Któregoś pięknego dnia, po tym jak ukazała się final relase, mój quark.beta zaczął przy starcie wyswietlać podobny komunikat. Na szczęście nowa wersja ID umie zaimportować pliki qxd więc to była ostatnia chwila kiedy moje oczy widziały ikonkę z kwiatem lotosu na moim komputerze. I tobie również tego życzę :D

#4 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 listopada 2005 - 07:43

Re: zonk z quark

...nie wiem dlaczego nagle quark mi nie odpala ;(
Obrazek
...co moze byc za przyczyna? zawsze normalnie dzialalo mi wszystko ;)
system 10.3.9 a quark oczywiscie 6 passport

Hm, a spróbuj ustawić jako aktywną klawiaturę US i wtedy uruchom Quarka.

#5 morfeusz

morfeusz
  • 31 postów

Napisano 18 listopada 2005 - 12:03

...klawke zawsze mam na US przy starcie i zawsze bylo oki ...ale nie tym razem ;( to bde musial pozegrac sie z quarkiem chyba ;(

#6 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 listopada 2005 - 18:13

A może to problem z donglem, który trapi niestety użytkowników Quarka?

#7 morfeusz

morfeusz
  • 31 postów

Napisano 21 listopada 2005 - 12:35

A może to problem z donglem, który trapi niestety użytkowników Quarka?


a dokladniej?

#8 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 listopada 2005 - 17:41

Jeżeli korzystasz z Quarka w odmianie Passport, to masz do niego klucz sprzętowy na USB(tak zwany dongle, dawniej na ADB), który przchowuje informację o numerze seryjnym programu. Jeżeli system przestanie dogadywać się z donglem, Quark nie będzie w stanie odczytać swojego numeru seryjnego, czyli nie będzie w stanie zweryfikować swojej legalności i odmówi dalszej współpracy.

#9 tharon

tharon
  • 1 postów

Napisano 25 stycznia 2006 - 17:06

Jeżeli korzystasz z Quarka w odmianie Passport, to masz do niego klucz sprzętowy na USB...


Wersja 6.5 (oczywiscie Passport) nie ma "czegos takiego", podejrzewam ze 6 tez, koledzy niestety chyba nie zrobili rejestracji przez internet.

:)

#10 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 stycznia 2006 - 00:06

Wersja 6.5 (oczywiscie Passport) nie ma "czegos takiego", podejrzewam ze 6 tez, koledzy niestety chyba nie zrobili rejestracji przez internet.

:)

Hm, to co to za dziwny fioletowy dynks, który mam wpięty w gniazdo USB i bez którego Quark XPress Passport nie chce działać? ;-)

#11 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 26 stycznia 2006 - 00:27

Bo nie moge juz patrzec ja sie co nie niektorzy meczą :twisted:
Wersja stara wpinana w klawiature
Dołączona grafika
Wersja nowa
Dołączona grafika

#12 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 26 stycznia 2006 - 09:21

Odkad uzywam wersji 6-6,5 nie mam klucza sprzetowego, ostatni byl na 5 chyba.

#13 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 26 stycznia 2006 - 11:40

Odkad uzywam wersji 6-6,5 nie mam klucza sprzetowego, ostatni byl na 5 chyba.

A ja odkad użuwam Quarka (od wersji dyskietkowej aż po 6.5) zawsze był dongiel.
Ostatnia wersja zakupiona w XI.2005 6.0 była z fioletowym donglem-USB.
Czy mówimy o oryginalnych wersjach :!: czy zakupionych w sklepie wysyłkowym eDonkey2000 ?

Choć słyszałem, ze Quark produkuje juz od 2003 wersje dongle-free to w Polsce chyba jeszcze nie widziałem :wink:

#14 ślepy

ślepy
  • 108 postów
  • SkądLeeds (UK)

Napisano 26 stycznia 2006 - 13:05

Pewnie chodzi o wersję CE... ;)

(CE = Corsair Edition)

#15 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 26 stycznia 2006 - 16:01

A ja odkad użuwam Quarka (od wersji dyskietkowej aż po 6.5) zawsze był dongiel.
Ostatnia wersja zakupiona w XI.2005 6.0 była z fioletowym donglem-USB.
Czy mówimy o oryginalnych wersjach :!: czy zakupionych w sklepie wysyłkowym eDonkey2000 ?

Choć słyszałem, ze Quark produkuje juz od 2003 wersje dongle-free to w Polsce chyba jeszcze nie widziałem :wink:


W firmie w której pracuję jest 7 legalnych Quarków 6.5 i żaden nie ma klucza.

#16 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 26 stycznia 2006 - 18:16

W firmie w której pracuję jest 7 legalnych Quarków 6.5 i żaden nie ma klucza.

sic ! :shock:

#17 joystick

joystick
  • 309 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 stycznia 2006 - 01:49

W rzeczy samej w Bauerze też nie miałem kluczy a w Muratorze tak. Wygląda na to, iż istnieje coś takiego jak Corporate Edition lub jak tam je inaczej zwał. Znaczy się jak duża firma kupuje powiedzmy licencje na 100 stanowisk to dostają jedną płytę, na której jest wersja nie wymagająca klucza i mogą z niej zainstalować tego samego Quarka na 100 stanowiskach.
Pamiętam też inną ciekawą sytuację. W jednej redakcji, nie pamiętam już której, wyglądało to tak: Mieliśmy na dwóch różnych macach zainstalowanego tego samego Quarka (Panowie z działu IT powiedzieli, że na naszą redakcję przypada jedna licencja pomimo, że pracowało tam dwóch grafików. Więc zrobiliśmy, klonowanko. Niestety nie uprawniło to naszej pracy bo w danym momencie mógł pracować tylko jeden Qurk. Kto pierwszy go odpalił ten miał. Mniejsza o absurd tej sytuacji, bo po co zatrudniać dwoje ludzi skoro tylko jeden ma narzędzia pracy, a drugi "siedzi w internecie" i wali głupa. Wtedy myślałem, że one jakoś łączą się z jakimś serwerem Quarka i sprawdzają czy w danym momencie jest już w użyciu inny o tym samym numerze seryjnym. Ale teraz myślę, że gdzieś u panów z IT były wpięte do hub'a USB właśnie te dongle a Quark sprawdzał ich obecność w lokalnej sieci. Weryfikacja była rzeczywiście bardzo szybka i raczej opcja odległych serwerów z perspektywy czasu wydaje się chybiona. Dlatego też myślę, że może to być wytłumaczeni dlaczego w niektórych redakcjach są Quarki bez dongli. Znaczy się dongle są ale nie w stacjach roboczych tylko gdzieś indziej w sieci.
Swoją drogą ciekawe, która wersja jest bardziej prawdopodobna.

#18 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 27 stycznia 2006 - 02:02

Prawda, jeśli ma się Quarka zainstalowanego na dwóch kompach, które są spięte w sieć, to możliwe jest uruchomienie go tylko na jednym z nich. Mechanizm ten nei korzysta jednak z Internetu.

#19 scythe

scythe
  • 39 postów
  • SkądDzialdowo

Napisano 27 stycznia 2006 - 08:22

U nas w redakcji sa 3 Quarki 4,5 pracujace na WinME w sieci i daja sie uruchomic jednoczesnie. Nie ma zadnych kluczy sprzetowych, programy sa legalne kupowane pojedynczo. Feler jest taki, ze nie mozna dostawic czwartego kompa z Quarkiem, bo powstaje zawiesina i dlatego zaczelismy uzywac dodatkowo InDesigna pod XP.

#20 k_urczak

k_urczak
  • 7 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 lutego 2006 - 00:45

Prawda, jeśli ma się Quarka zainstalowanego na dwóch kompach, które są spięte w sieć, to możliwe jest uruchomienie go tylko na jednym z nich. Mechanizm ten nei korzysta jednak z Internetu.


Prawda, prawda - mechanizm nie korzysta z internetu. Jest to jakis sposob oznajmiania w sieci lokalnej dzialajacej wersji Quarka i jej seriala. Szkoda tylko, ze nie mam pojecia jaki...
Tak samo jest z XOffice i podczas instalacji Adobe'ów w wersji CS2.

#21 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 lutego 2006 - 02:04

W firmie w której pracuję jest 7 legalnych Quarków 6.5 i żaden nie ma klucza.

Ach, przy tej ilości licencji można wykupić wersję z donglem sieciowym, czyli programem nadzorującym ilość uruchamianych kopii programu. Wtedy rzeczywiście programy mogą występować bez klucza.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych