Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac Czy PC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Arek492

Arek492
  • 1 postów

Napisano 17 listopada 2005 - 20:21

Chcialbym prosic o rade , Mam PC Sony Vaio jest nawet nieglupi, tylko ze corka zaczyna mnie odganiac od komputera i zastanawiam sie nad zakupem czegos nowego. Ostatnio zobaczylem w sklepie iMaca G5 , spodobal mi sie nawet bardzo i zastanawiam sie nad jego kupnem tylko mam maly dylemat, czy przesiadka z Pc na Maca nie sprawi mi niespodzianek i problemow po uzytkowaniu Windy :-). Czego moge sie spodziewac po Macu i jakie sa ewentualne za i przeciw. Dzieki za wszelkie Informacje.

#2 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 17 listopada 2005 - 20:25

łatwość, wygode, mobilność i nie tracenie czasu na instalacje antywirusów :) co do oprogramowania jest sporo zamienników Windosowych platnych lub darmowych. A jesli masz potrzebe uruchamiania Windowsa na Mac-u to instalujesz VirtualPC i masz problem z glowy...

#3 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 17 listopada 2005 - 21:05

Co zyskasz? Wiele :) Przede wszystkim spokój :D Zapominsz co to wirusy, trojany i inne badziewie. Zapomnisz nawet jak się instaluje system, bo jak raz zainstalujesz to będzie sobie chodził i tyle. Co stracisz? Nawyki do jedynego-słusznego-systemu :D Jeśli nie znajdziesz odpowiedników windosowych programów na maka, to zawsze zostaje virtual PC albo inne Qemu.

#4 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 listopada 2005 - 21:13

Co stracisz? W sumie nic. Możliwość przniesienia płyty z piratem od sąsiada :D Co zyskasz? Zazdrość sąsiada gdy zobaczy Twój nowy sprzęt :))) A serio to akurat wszyscy tutaj się przesiedliśmy z jedynego słusznego systemu i z tego co wiem, żaden z nas nie chce z powrotem do tego systemu wracać... Myślę, że znajdziesz odpowiedniki (ha, to raczej na windows są odpowiedniki programów makowych, nie odwrotnie ;P ) tego do czego przywykłeś pod windows. Kilka dni w sieci i żadnego programu nie będzie Ci brakowało i przyzwyczaisz się , że wszystko można zrobić szybciej, łatwiej, stabilniej i przyjemniej dla oka... No i ta wielozadaniowość... Kilka programów odpalonych na raz i nic się nie muli - na windows awykonalne...

#5 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 17 listopada 2005 - 21:25

Co do powodów, dlaczego mogłbyś się przesiąść masz już napisane, od siebie dodam, że iMac to chyba obecnie najlepszy komputer w stosunku duże możliwości/cena, spokojnie na kilka lat. A czemu warto - bardzo dobry system, stabilność działania, niesamowity design, wygoda użytkowania i koniec myślenia "jak majsterkowicz", czyli co tu znowu zrobić aby komputer działał lepiej, on po prostu działa.

Zerknij tu:
http://www.fotogenia...artykul&id=0033 - o tym jak to się przesiada z PC, móże to rozwieje twoję wątpliwości...

http://www.myapple.p...opic.php?t=1953 - kilka linków do ewnualnego pogłębiania wiedzy o mac'ach... polskie zasoby ciągle rosną... a jakby co pytaj.

#6 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 17 listopada 2005 - 21:28

Polecam zapoznanie się z opiniami innych użytkowników
Dlaczego zmieniłem PC na Mac

#7 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 17 listopada 2005 - 21:30

Koniecznie : http://www.myapple.p...opic.php?t=1278

http://www.myapple.p...topic.php?t=146

Tego czego naprawde mozna by sie obawiać to zmiany systemu a ten ( OS X ) jest naprzyjaźniejszy pod słońcem.

#8 microust

microust
  • 263 postów
  • SkądLitzmannstadt

Napisano 17 listopada 2005 - 22:20

ja na ten przyklad zauwazylem ze mam wiecej czasu. Powaznie. Zero problemow ze stabilnoscia. Nie mam zagwostek typu "osz rwa, czemu sie nie odpala?", albo "no pieknie, ile mam jeszcze czeka?". Zwroc tylko uwage czy peryferia beda pracowac pod OSX (ja mam zbedny skaner z okazji przesiadki). No i uwazaj aby Corka nie porzucila Vaio na rzecz nowego nabytku

#9 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 listopada 2005 - 21:45

na MA raczej nikt nie doradzi inaczej jak: kup a nie będziesz żałować.

#10 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 19 listopada 2005 - 11:04

może autor tematu chciałby zadać jakieś szczegółowe pytania. Z prawej strony na górze jest zakładka ,,szukaj", jednak jest całkiem prawdopodobne, że jako naprawdę początkujący niewiele zrozumie zanim sam nie zada pytania. Forum istnieje już od jakiegoś czasu, doszły nowe możliwości programowe i sprzętowe, w związku z czym nie wszystkie posty są ,,aktualne". Moja rada to oczywiście kupować, lecz po zakupie nie dyskutować z użytkownikami windowsów, bo oni na pewno nie lubią gdy się ich zawstydza. Już lepiej ,,przypadkiem" pokazać im jak maki chodzą, podłączyć jakieś urządzonko zewnętrzne tudzież internet. P.S. Na jedno pytanie już mogę teraz odpowiedzieć: na maku masz wszystko, ale najnowsze gierki-strzelanki docierają do niego trochę później. Pozdrawiam 8)

#11 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 listopada 2005 - 01:56

A tak naprawdę podstawowe pytanie brzmi: do czego wykorzystujesz komputer?

#12 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 22 listopada 2005 - 00:06

Jak Vaio nie byl wykorzystywany do pracy zawodowej(grafika,projektowanie,itp.) tylko do codziennego ulatwiania sobie zycia z komputerem,to przypuszczam ze na Maczku znajdziesz wszystkie programy niezbedne do "zycia",a co do reszty to juz koledzy napisali




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych