Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Instalacja Win7 od 0 (mam nowy dysk)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 AppleBox

AppleBox
  • 7 postów

Napisano 30 stycznia 2012 - 18:43

Hej, mam MacBook Pro i WinXP na nim, chce postawic nowy system Win7, ale chce to zrobic na nowym HDD, doczytalem ze trzeba odpalic Maca z BootCamp i stworzyc partycje ...no i tu pytania sie pojawiaja: Skad sciagnac najnowszego BootCamp ? Na stronach APPLE sa same updaty :/ Rozumiem ze wypalam plyte z BootCamp i startuje kompa z tym CD i zaladuje sie, czy tak? Do tej pory wkladalem plytke z Win7 (aby zmusig Maca do odpalenia z CD wyjalem HDD) i jak odpalalem Mac'a todostawalem na ekranie znak zapytania. Jak zmusiac Maca do wystartowania z CD ? (chcialbym odpalic Acronisa, aby zrobic kopie HDD) Generalnie nigdny nie instalowalem systemu na Mac'u i nie mam zadnego CD/DVD z softem od APPLE (posiadam tylko instalke Win7) Pozdrawiam, Tomek

#2 pawelek94

pawelek94
  • 184 postów
  • SkądGrójec, Poland

Napisano 30 stycznia 2012 - 19:24

Chodzi Tobie o postawienie win7 obok systemu mac? Podaj wersje systemu (mac), wersje asystenta bootcamp. Wtedy będziemy mogli więcej pomóc.

#3 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 30 stycznia 2012 - 20:34

Bootcamp'a masz w programach w teczce narzedzia,uruchamiasz go i cie prowadzi za raczke z instalacja windowsa. Natomiast jesli zamierzasz postawic czysty system windows to wkladasz plyte do napedu i robisz restart z wcisnietym altem,pokaza ci sie dyski do bootowania/instalacji. Jesli chcesz zostac przy 2 systemach to najpierw uruchom akutalizacje systemu,jesli bedzie dostepna najnowsza wersja bootcampa to ci powinna sie zainstalowac a potem tak jak napisalem na poczatku.

#4 rEaLaPpLeFaN

rEaLaPpLeFaN
  • 708 postów

Napisano 30 stycznia 2012 - 20:35

...

#5 ociu

ociu
  • 15 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 30 stycznia 2012 - 20:47

Ja jak instalowałem win7 na macbooku, jako drugi system, wydrukowałem sobie instrukcje którą możesz znaleść włączając bootcampa. Tam jest wszystko ładnie opisane, a mając ją pod ręką podczas instalacji na pewno Ci się uda.

#6 AppleBox

AppleBox
  • 7 postów

Napisano 30 stycznia 2012 - 22:04

Hej, chodzi mi o postawienie tylko 1 systemu (Win7), nie wiem jaka mam wersje systemu mac, gdy wlaczam kompa laduje sie od razu WinXP (jak sprawdzic wersje?). Jesli chodzi o restart systemu to probowalem wystartowac kompa z instalka Win7 (i nie tylko, bo z bootable Acronisem tez), probowalem wiele kombinacji z klawisami (z Alt chyba tez) i nie moglem odpalic z CD. Czy moze ta opcja byc wylaczona gdzies w Bosie (czy maki w ogole maja Bios?) Czy Bootcamp jest dostepny pod WinXP (w programach w teczce narzedzia) ?

#7 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 30 stycznia 2012 - 22:06

o ile mi wiadomo to nie ma szans zainstalować windy bez osx i programu bootcamp jak ci się łąduje winxp to uruchom kompa trzymając alt i zobacz co jest zainstalowane.

#8 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 30 stycznia 2012 - 22:21

Jak da sie zainstalowac osx a hamacku to pewnie daloby sie i sam W7 na maku.

#9 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 30 stycznia 2012 - 22:22

być może, pewnie są sposoby

#10 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 31 stycznia 2012 - 12:42

o ile mi wiadomo to nie ma szans zainstalować windy bez osx i programu bootcamp


Bardzo źle Ci 'wiadomo'. Oczywiście, że się da. Kiedy przestaniecie w końcu mylić Bootcamp z Asystentem Bootcamp?

#11 AppleBox

AppleBox
  • 7 postów

Napisano 31 stycznia 2012 - 14:01

Hej, gdy odpalam kompa z Alt'em to pojawia sie ikonka HDD i ponizej jest napisane Windows i tyle. Przed chwila wsadzilem nowy dysk i jak odpalam to komp zostaje na bialym ekranie :/. Czy jak wsadze instalke z Win7 to pojdzie? czy musze bootcamp z apple sciagnac ? Jesli tak to ponowie pytanie skad moge ten soft sciagnac(prosze o link), na stronach APPLE sa tylko update'y. pozdrawiam, Tomek

#12 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 31 stycznia 2012 - 14:30

Włóż płytę instalacyjną i po prostu zainstaluj 'normalnie' windowsa.

#13 AppleBox

AppleBox
  • 7 postów

Napisano 31 stycznia 2012 - 21:34

Hej, wlaozylem plyte, zainstalowalem Win7 i smiga ...problem teraz mam taki, ze zadne skroty z klawiszem fn nie dzialaja, nie moge sciemnic ekranu, podkrecic dzwiek. skad moge sciagnac sterowniki do MacBook Pro pod Win7 ?

#14 Ninetou

Ninetou
  • 390 postów
  • SkądUK

Napisano 31 stycznia 2012 - 22:58

To dlatego że gdybyś robiła wszystko przez Asystenta Bootcamp pod OSX to byłabyś zapytana czy chcesz pobrać płytę ze sterownikami pod W7.

Jeśli masz system x64 to lap sterowniki:
http://support.apple..._3.2_64-bit.exe

Jak x86 to pobierz te sterowniki:
http://support.apple..._3.2_32-bit.exe

#15 AppleBox

AppleBox
  • 7 postów

Napisano 23 lutego 2012 - 19:41

Hej, sciagnalem BootCamp_3.2_64-bit i po odpaleniu pliku dostalem info "Uaktualnienie Boot Camp 3.2 wymaga BootCamp 3.1 lub nowszego. Przed zastosowaniem uaktualnienia do wersji 3.2 zainstaluj Boot Camp 3.1" nie mam Boot Camp 3.2, czy musze instalowac Boot Camp tylko po to aby sterowniki do Win7 zainstalowac?

#16 AppleBox

AppleBox
  • 7 postów

Napisano 26 lutego 2012 - 16:39

...jesli tak to gdzie moge sciagnac ten soft, na stronie Apple sa tylko upgrady

#17 Kamik47

Kamik47
  • 83 postów
  • SkądPoland

Napisano 27 lutego 2012 - 13:05

Programy -> Narzędzia -> Asystent Boot Camp

#18 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 27 lutego 2012 - 13:32

Re: up. Ona nie ma OSX obok. Czysty windows. Trzeba przeczytać wątek, zanim się zacznie wypowiadać.

#19 AppleBox

AppleBox
  • 7 postów

Napisano 27 lutego 2012 - 20:00

podsumuje watek
1. pusty HDD zostal wlozony do MacBook Pro
2. Zainstalowny zostal Win7 - z bootowalnej plyty z Win7
3. Win 7 dziala, tylko ze nie moge zmienic jasnosci wyswietlacza, dzwieku, podswietlenia klawiatury ...ogolnie wszystkie klawisze funkcyjne nie dzialaja ...i tutaj mam pytanie co zrobic aby dzialaly?


sugestia byla taka
Jeśli masz system x64 to lap sterowniki:
[url]http://support.apple.com/downloads/D...3.2_64-bit.exe[/url]

sciagnalem plik i nie moge zainstalowac bo dostaje
"Uaktualnienie Boot Camp 3.2 wymaga BootCamp 3.1 lub nowszego. Przed zastosowaniem uaktualnienia do wersji 3.2 zainstaluj Boot Camp 3.1"

gdy sciagne wersje mniej to mam to samo
"Uaktualnienie Boot Camp 3.1 wymaga BootCamp 3.0 lub nowszego. Przed zastosowaniem uaktualnienia do wersji 3.1 zainstaluj Boot Camp 3.0"

....skad moge sciagnac ten soft, na stronie Apple sa tylko upgrady

Bardzo proszę o staranne pisanie, zgodnie z zasadami jęz. polskiego. [url]http://myapple.pl/windows-na-macu-116/announcement-b-font-color-red-na-tym-forum-piszemy-zgodnie-z-zasadami-jez_-polskiego-font-b.html[/url] renqien

#20 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 28 lutego 2012 - 14:45

I przestań podbijać.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych