Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

macbook ciszej gra.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 ociu

ociu
  • 15 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 28 stycznia 2012 - 16:57

W niedziele zalałem swojego macbooka herbatą. Oddałem go do serwisu, do przeczyszczenia. I wczoraj do mnie wrócił.. ale dźwięki na moim macbooku nie chodzą tak jak kiedyś. Jest strasznie cicho ( Mimo, że wszystko mam na maksa) . Zastanawia mnie po prostu czy znowu serwis?

#2 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 28 stycznia 2012 - 20:24

Możliwe że podczas zalania uszkodzeniu uległ jakiś układ na płycie głownej Macbooka, czego efektem jest cicha gra z głośników.

#3 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 stycznia 2012 - 23:11

Może w serwisie zrobili "na odwal się" i coś w głośnikach jest zaklejone cukrem z herbaty. Chyba, że zalałeś tylko jeden, a grają ciszej oba - wtedy możesz powoli myśleć o reklamacji w serwisie

#4 ociu

ociu
  • 15 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 29 stycznia 2012 - 00:17

zalalem tylko lewą stronę.. w okolicach przycisków Esc - f5. A nie wiem jak w macbooku są dokładnie rozmieszczone głośniki .. może być tak, że podczas czyszczenia coś pomieszali? bo z tego co mi się wydaje to oba ciszej grają...

#5 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 29 stycznia 2012 - 09:29

Jaki to jest dokładnie model macbooka?

#6 ociu

ociu
  • 15 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 29 stycznia 2012 - 11:04

macbook unibody white 13, 2010r.

#7 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 29 stycznia 2012 - 18:06

Czyli prawdopodobnie A1342. Uszkodzone najprawdopdobniej tranzystory w układzie audio. Wróć z tym macbookiem do poprawki serwisowej.

#8 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 30 stycznia 2012 - 06:24

Aby zweryfikować tezę o braku (uszkodzeniu) linii zasilania audio sprawdź czy nie masz problemów z kamera lub gładzikiem (np. wiesza się). Są one podpięte pod tę samą linię zasilania. Tak czy inaczej też radzę powrót do serwisu.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#9 ociu

ociu
  • 15 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 30 stycznia 2012 - 12:09

Kamerą i gładżik działają poprawnie. Ale żebyśmy się dobrze rozumieli, jest możliwość że coś "sknocili" w serwisie? Czy bardziej prawdopodobne jest to że awaria powstała w wyniku zalania. Bo chciałem jeszcze dodać, że przed oddaniem do serwisu działał ten dźwięk przy włączaniu, a teraz już go po prostu nie słychać.

#10 gathor

gathor
  • 94 postów
  • Płeć:
  • SkądBristol, UK

Napisano 30 stycznia 2012 - 15:57

Jest to raczej wina zalania, serwis najprawdopodobniej wymienił to co znalazł, a reszty komponentów nie wziął nawet pod uwagę.

#11 ociu

ociu
  • 15 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 30 stycznia 2012 - 23:03

jest jakaś możliwość wymiany tego czy naprawy, żeby grało normalnie. ? Podobno głośnik jest wklejony w podstawę klawiatury a ta jest klejona do topcase. Nie znam się dokładnie na tym.. ale tak słyszałem od gościa w serwisie.

#12 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 30 stycznia 2012 - 23:30

Tak jak pisalismy w poprzednich postach problemem nie jest najprawdopodobniej sam głośnik, ale układy elektroniczne odpowiedzialne za podawanie dźwieków na głośniki.

#13 gathor

gathor
  • 94 postów
  • Płeć:
  • SkądBristol, UK

Napisano 31 stycznia 2012 - 01:57

Zawsze jest możliwość wymiany uszkodzonych elementów! Myślę, że te pytanie padło już tak wiele razy w kolegi wątku, że bezsensownym jest jego dalsze przeciąganie. Otrzymał już kolega odpowiedź co należy zrobić wiele postów wcześniej, więc po co to przeciąganie. Odpowiedź jest jedna... Proszę zwrócić maca do poprzedniego serwisu, lub poszukać innego, bardziej wykwalifikowanego.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych