Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Brak ładowania bateri po wymianie płyty głownej.Czy źle złożyłem komputer?Uszkodziłem coś?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 komarek015

komarek015
  • 6 postów
  • SkądRadom/Warszawa

Napisano 27 stycznia 2012 - 08:00

Witam wszystkich użytkowników Appla :) Zwracam się z prośbą o pomoc. Że się tak wyrażę, dostałem używanego Macbooka 13' white. Była w nim spalona płyta główna. Kupiłem używana ale sprawna Płyte. Wsadziłem ją i teraz nie ma ładowania baterii... dlaczego? Czy mogłem coś podłączyć źle na płycie? Czy może bateria jest uszkodzona? Dodam, że ten komputer leżał około 1,5 miesiąca i nie był ładowany. Gdy wpinam ładowarkę , powinna palić się dioda-ona tylko ledwo ćmi na zielono... bateria zleciała na 11% i zostałem zmuszony siedzieć z ładowarka. Ładowarka podtrzymuje napięcie, bo cały czas komputer chodzi ale stan bateriii jest ciągle ten sam. :( Może ktoś mi pomóc? Jestem w stanie podjechać do kogoś w warszawie, żeby sam zobaczył...

#2 Smoczy

Smoczy
  • 4 066 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 27 stycznia 2012 - 08:49

jeśli bateria leżała długo nieładowana,to mogło ją uszkodzić,najprościej spróbuj od kogoś pożyczyć baterię i sprawdzić,jeśli na menubar jest ikonka bateri z X,to może być uszkodzona (miałem tak)

#3 komarek015

komarek015
  • 6 postów
  • SkądRadom/Warszawa

Napisano 27 stycznia 2012 - 09:56

Na menubar mam normalna ikonkę baterii -pokazywała stan baterii w procentach, przy 11% podłączyłem do ładowarki i w menubar jest komunikat - brak ładowania ... Teraz cały czas jestem na ładowarce. Nie mam nikogo kto mógłby mi pożyczyć na chwile baterii :( Na płycie głównej jest gniazdo od baterii, czy możliwe jest, że mogłem uszkodzić wtyk podczas jego wsadzania w gniazdo?

#4 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 27 stycznia 2012 - 10:00

Przeniosłem do działu serwis, tu łatwiej uzyskasz pomoc. Po mojemu, wykonaj reset SMC, a jeśli to nie pomoże, to zapewne płyta, którą kupiłeś, jest "sprawna inaczej".

#5 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 27 stycznia 2012 - 10:07

Przeniosłem do działu serwis, tu łatwiej uzyskasz pomoc. Po mojemu, wykonaj reset SMC, a jeśli to nie pomoże, to zapewne płyta, którą kupiłeś, jest "sprawna inaczej".

Racja,,, "ćmienie" diody świadczy o uszkodzeniu lini 1-w . SMC nie dostaje rozpoznania zasilacza i automatycznie wyłącza ładowanie ("bo niby skąd ma brać prąd?"). Kupiłeś płytę sprawną nie do końca. Oczywiście składając maca mogłeś uszkodzić linię 1-w jak np. spadła śrubka na płytę, ale raczej stawiam że płyta od samego początku była nie do końca sprawna.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#6 komarek015

komarek015
  • 6 postów
  • SkądRadom/Warszawa

Napisano 27 stycznia 2012 - 10:46

Fakt-śrubka mi spadła na płytę.. Czyli w takim razie czeka mnie serwis. Ktoś się orientuje ile taka operacja może kosztować?

#7 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 27 stycznia 2012 - 11:33

Grzebałeś na podłączonym zasilaniu? Ciesz się, że to nie stary telewizor lampowy. Taka lampa PL500 na przykład. Bardzo miła w dotyku :D

#8 komarek015

komarek015
  • 6 postów
  • SkądRadom/Warszawa

Napisano 27 stycznia 2012 - 12:10

Nie, nie grzebałem na włączonym zasilaniu, wszystko było odpięte-bateria , ładowarka.

#9 kiecu123

kiecu123
  • 155 postów
  • SkądOżarów

Napisano 27 stycznia 2012 - 12:14

a ładowarka na pewno dobra ? ;)

#10 komarek015

komarek015
  • 6 postów
  • SkądRadom/Warszawa

Napisano 27 stycznia 2012 - 12:29

Nie sprawdzałem na innym komputerze, ale na pewno jest dobra, była kupiona jakieś 9miesięcy temu w iSpot.

---------- Wpis dodano o 12:29 ---------- Poprzedni wpis dodano o 12:21 ----------

Tak teraz sobie myślę, że koło płyty z lewej strony przy gniazdach USB itp były takie blaszki, które się wciska między gniazda. Gniazdo od ładowarki ma Swoją oddzielną blaszkę. Nie wiem jak się ona nazywa fachowo ale może coś poruszyłem i nie styka? Od czego są te blaszki?

#11 gathor

gathor
  • 94 postów
  • Płeć:
  • SkądBristol, UK

Napisano 27 stycznia 2012 - 17:07

Od czego są te blaszki?

Te blaszki to po prostu masa. Płyta była na 100% działająca, ale nie sprawna w pełni.
Zostaje tylko serwis.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych