Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MAcbook white(opis w profilu) nie uruchamia się. Pram nie pomaga.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 asztomasz

asztomasz
  • 7 postów
  • SkądKalisz

Napisano 20 stycznia 2012 - 20:21

wiTam. Nie wIem czy dobry dział. Z góry przepraszam jeśli zły. A teraz do meritum. Dzisiaj odpalilem na maczku call of duty 2. Wszystko miło fajnie (staty 28-7). Gdy nagle dziwne jakby piszczenie i jakieś czerwone małe liczby pojawiły się na teksturach coda. Pierwsze co zrobiłem to wyłączenie macbooka przyciskiem power bo nie reagował na nic innego. Gdy ponownie go uruchomilem zaczął wydawać dziwne dźwięki. Takie jakby Polanie. Znów reset. I teraz maczek nie reaguje. Wyciagalem baterie i robiłem reset pram. Nic to nie dało. Proszę o szybka odpowiedz a jeśli zły dział to proszę przenieść. Nie mam teraz komputera a potrzebuje do pracy i niedlugo wyjeZdzam za granice. Pisane z iPhone wiec przepraszam za koreański i szeroko pojety chaos mej wypowiedzi. A i zapomnialbym ze grafika zintegrowana intela x3100

#2 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 20 stycznia 2012 - 21:17

(...) Gdy ponownie go uruchomiłem zaczął wydawać dziwne dźwięki. Takie jakby Polanie.

Mógłbyś przybliżyć ten zadziwiający dźwięk Polan?

Znów reset. I teraz maczek nie reaguje. Wyciągałem baterie i robiłem reset pram. Nic to nie dało. (...)

Jak to nie reaguje? Bez włączenia nie zrobisz resetu PRAM (ma szansę tylko nastąpić reset SMC, ale jak brak napięcia SMC_RST też to nic nie da) . Opisz uszkodzenie mniej chaotycznie.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#3 asztomasz

asztomasz
  • 7 postów
  • SkądKalisz

Napisano 20 stycznia 2012 - 21:28

Polanie. Damn You autocorrect. Pikanie. Ciagle pikal. To usłyszałem od kolegi ze pram reset to wyciągnięcie baterii przytrzymanie przycisku power 5 s. W każdym razie wykonałem te czynność. Nie wiem co mogę zrobic wiecej. Przyznam ze jestem zielonym użytkownikiem macbooka. Obstawiam ze to coś z karta graficzna. Kolejna sprawa w czasie gry był gorący i to bardzo. Jeśli opisać coś jeszcze to chętnie ale nie wiem co. Dziękuje za odpowiedz

#4 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 20 stycznia 2012 - 22:12

Jak pikał? Pojedyncze pikanie co ok 1 sekundę czy częstsze? Czy możesz go włączyć? ( zapala się biała dioda z przodu maca?) Jak tak to czy świeci dioda ciągle czy miga?


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#5 asztomasz

asztomasz
  • 7 postów
  • SkądKalisz

Napisano 20 stycznia 2012 - 22:58

Nie mogę wLaczyc. Nic się nie świeci. Pikanie to było częste Polanie co do pikniec na sekundę obstawiam ze jedno na sekundę może ciut częściej. W każdym razie pikal ciagle.

#6 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 21 stycznia 2012 - 09:54

Tylko wizyta w serwisie. Pikanie oznaczało problem z RAM, brak możliwości uruchomienia... oznacza poważny problem z płytą (coś spowodowało uszkodzenie RAM-ów i uszkodziło dalej płytę). Dalsza pomoc możliwa tylko po pełnej diagnostyce.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#7 asztomasz

asztomasz
  • 7 postów
  • SkądKalisz

Napisano 21 stycznia 2012 - 17:42

DzieEkuje. Czyli pare stow naszykowac. Szkoda ze nie znam dobrze wqrszawy bo bym do Ciebie przyjechał. No cóż. W sumie możliwe ze przyjade. Bo rabat 10 % to zawsze rabat.

#8 parszywiec

parszywiec
  • 17 postów

Napisano 24 lutego 2012 - 16:06

Chciałbym powrócić do problemów Mac'a, z nie uruchamianiem się i pikaniem. Jestem z Wrocławia, więc zanim pójdę do kogokolwiek z diagnozą chciałbym wyrobić sobie opinię na temat. Otóż mój macbook, od jakiegoś czasu samoczynnie, po opuszczeniu klapy lub uśpieniu nie odpala - czasem, i potem zaczyna się pikanie kręcenie napędem i restart (samoczynny). Wczoraj oszalał kompletnie, nie chciał się włączyć pikał z 5, kręcił napędem, zapalał diodę i gasł (bez włączenia wyświetlacza), i tak kilkanaście razy po jakimś czasie się uruchomił. I co mam o tym myśleć? RAMY? czy może OS Leopard, bo kiedyś coś mi śmignęło przed oczami, że on ma takie problemy. Czy jest jakiś program do samej diagnozy ramów. W ogóle temat ciężki do opisania bo za każdym razem komputer zachowuje się inaczej. Nawet przy normalnym uruchamianiu, w pewnym dniu pikał ale się uruchomił. Ogólnie nie czekam, na diagnozę z Waszej strony, a raczej na typy, sondę co to może być. Aha jeszcze dopowiem, że 2 tygodnie temu miałem podobnie, a potem samoczynnie (3 raz to słowo :) ) przestało.

#9 parszywiec

parszywiec
  • 17 postów

Napisano 26 lutego 2012 - 09:20

Widzę, że nikt nic nie poradzi, więc się wybiorę do specjalisty, ale jeszcze opisze co się stało wczoraj, a po naprawieniu opiszę w czym był problem dla przyszłych pokoleń. Wczoraj późnym popołudniem zamknąłem klapę od Maca i po otworzeniu, oczywiście zero reakcji. Postanowiłem nie wyciągać baterii, próbowałem go uruchomić tylko guzikiem i nic. Dzisiaj rano wciskam guzik i... ta dam włączył się a raczej obudził bo z ciekawości zajrzałem ile był uruchomiony i było napisane 14:44! czyli wygląda, że ciągle na baterii był w uśpieniu i dopiero rano postanowił wstać. Jeszcze spróbuje przeinstalować system, jak to nie pomoże to do diagnozy.

#10 michallus

michallus

  • 214 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 01 marca 2012 - 22:28

Ciężko w takim przypadku cokolwiek zdalnie powiedzieć. Sprzęt musi trafić na diagnozę. Jedno co mogę doradzić, to oddaj Macbooka do polecanego serwisu, który specjalizuje się w Macbookach. Jeżeli nie masz pewności zastanów się nad wysyłką.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych