Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zewnętrzny czytnik kart chipowych Gemalto


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 szkot

szkot
  • 1 postów

Napisano 18 stycznia 2012 - 21:29

Witam Posiadam czytnik kart chipowych Gemalto PC USB TR. Pracuję jako DB w Play , do czytnika wkłada się kartę chipową aby uwierzytelnić certyfikat. Niesety byłem zmuszony przejść na WIN... jednak na tym systemie nie da się normalnie pracować …;) Bardzo proszę o pomoc , może ktoś wie jak to zainstalować i uruchomić to pod OSX.? ===================================================== Pod Win instaluję się sterowniki uruchamia program ENcard instaluje certyfikat pod IE i śmiga. ===================================================== Niestety niepotrafie uruchomić tego na OSX 10.5.8. Proszę o porady !! !! !! !!

#2 equinoxe

equinoxe
  • 4 721 postów
  • Płeć:

Napisano 18 stycznia 2012 - 21:53

http://support.gemalto.com/?id=46
Tutaj widzę tylko sterowniki do 10.4.

Tutaj to samo: MAC Drivers | Envoy Data

Czarno to widzę.

#3 michal.krezlewicz

michal.krezlewicz
  • 17 postów
  • SkądKoszalin / Poznań

Napisano 09 marca 2012 - 00:11

Szkot ja też zaczynam w Play, dziś dostałem SID i męczę się z tym wszystkim... doszedłem do tego, że sam czytnik z automatu jest obsługiwany przez mac os x - ja mam snow leoparda, ale sam leopard jak i lion tez natywnie obsługują ten czytnik, jeśli masz wcześniejszą wersje, to musisz sciągnąć ze strony producenta. Problem natomiast jest z uwierzytelnianiem certyfikatu, bo tego akurat nie mogę za żadną cenę przeskoczyc...

#4 AVALON

AVALON
  • 465 postów
  • SkądUK

Napisano 17 sierpnia 2012 - 12:42

i jak panowie udało się się Wam uruchomić na macu?

#5 robert86pl

robert86pl
  • 6 postów

Napisano 15 stycznia 2013 - 19:36

czy komuś udało rozwiązać się problem? proszę o pomoc

#6 KrisP

KrisP
  • 802 postów

Napisano 15 stycznia 2013 - 20:16

Poproś PLAY o stworzenie certyfikatu dla Firefoxa i będziesz mógł się tak logować - bez użycia czytnika kart :)

#7 robert86pl

robert86pl
  • 6 postów

Napisano 16 stycznia 2013 - 19:53

[CIACH]

Twój wpis został usunięty ze względu na błędną pisownię. Napisz jeszcze raz, poprawnie.
Pamiętaj, na tym forum bezwzględnie przestrzegamy zasad jęz. polskiego. Przeczytaj koniecznie [URL="http://myapple.pl/iphone-150/announcement-b-font-color-red-na-tym-forum-piszemy-zgodnie-z-zasadami-jez_-polskiego-font-b.html"]TO[/URL].

#8 robert86pl

robert86pl
  • 6 postów

Napisano 23 stycznia 2013 - 20:56

Czy istnieje możliwość że przyczyną jest czytnik kart?
Na stronie Apple Store US [url=http://store.apple.com/us/product/H2312LL/A]SCM SCR3500 Smart Card Reader - Apple Store (U.S.)[/url] jest czytnik zalecany przez Apple.
Obecny czytnik Gemalto jest kompatybilny z OS X 10.8.2 lecz pomimo iż dioda czytnika świeci się ciągłym światłem certyfikat nie pojawia się na biurku. Każde inne urządzenie które podłączam do Macbooka jest wyświetlane na biurku. Zaimportowałem certyfikat do pliku programem do obsługi kart na Windows, później skopiowałem certyfikat do Mac i dodałem klucz do pęku kluczy Mac. Dodatkowo dodałem zaimportowanemu certyfikatowi preferencje z adresem strony na którą powinienem się logować. Niestety nici strona nie wyświetla się. Jakieś rady?

#9 AVALON

AVALON
  • 465 postów
  • SkądUK

Napisano 24 stycznia 2013 - 11:41

Na stronie Gemalto jest informacja, że ich czytnik jest wspierany w Mac OS X natywnie: "Mac OS X Lion
This USB CCID device is supported natively by Mac OS X Lion (10.7). Mac OS X Lion (10.7) includes the open source CCID library v1.3.11 which supports this device. Gemalto is actively involved in the development and improvement of this library." - Gemalto Support - Download - Drivers - PC-Link Readers - IDBridge CT30
CO nie zmienia faktu, że nie działa.

- - - Połączono posty - - -

Może ktoś przetestuje, ja nie mam czasu na zabawę:
http://www.charismat...vers-and-tools/ lub
https://access.redha...mart_Cards.html lub
http://smartcardserv....macosforge.org

#10 augustyniak

augustyniak
  • 85 postów
  • SkądToruń

Napisano 15 listopada 2014 - 08:29

Witam, Komuś udało się znaleźć rozwiązanie? Jestem przed zakupem maca...

#11 augustyniak

augustyniak
  • 85 postów
  • SkądToruń

Napisano 22 listopada 2014 - 17:37

Sam zrobiłem, ale przez wirtualnego windows XP. Działa elegancko.

#12 tetisherii

tetisherii
  • 9 postów
  • SkądGniezno

Napisano 05 marca 2015 - 12:31

ja działam na vmware, ale nie po to kupiłem mac'a żeby w dalszym ciągu cierpnąć na windowsie. Zrobiłem zgłoszenie na PD. Przyłączcie się do mnie, jeśli będą widzieli zapotrzebowanie to może pojawi się dla nas choćby jakaś beta. I z góry mowie, że nie śni mi się to, bo omyłkowo zamiast do certum napisałem w tej sprawie do cencert, i ci drudzy zrobili dla mnie bete. Pewnie gdyby play podpisał umowę z cencertem to już temat byłby zamknięty :)



#13 Tomasz Michniewicz

Tomasz Michniewicz
  • 1 postów

Napisano 29 marca 2015 - 21:34

Problemem nie jest sam czytnik i sterowniki, a program ENCARD, który zarządza certyfikatami :(

Tutaj pozostaje tylko VM ja nabyłem dzisiaj Mac i postawię na VirtualBox.

 



#14 tetisherii

tetisherii
  • 9 postów
  • SkądGniezno

Napisano 04 kwietnia 2015 - 22:00

Mój ks rozkłada ręce, pęk kluczy certyfikat widzi, proCertum tez, tylko encarda do szczęścia brakuje. Mam postawionego win8, ale to zajmuje ze 30gb, a Wy na jakim win dzialacie? 



#15 matid1993@gmail.com

matid1993@gmail.com
  • 1 postów

Napisano 07 maja 2015 - 20:32

Witam,

 

Teraz pracuję jako DB (od lutego) i mam problem z instalacją na Maca. Obecnie działało mi pod win 8.1 przez VMWARE, ale dziś coś się popsuło i instaluje od nowa i nie mogę dojść co jest źle. Instalowaliście tylko instalkę do Encard czy coś jeszcze, bo po podłączeniu ciągle miga to światełko i pisze brak czytników w systemie?

 

Jestem za zgłoszeniem sprawy na PD. Coś w końcu z tym zrobią.

 

Pozdrawiam



#16 tetisherii

tetisherii
  • 9 postów
  • SkądGniezno

Napisano 09 maja 2015 - 15:36

To nie bądź za tylko zgłoś, tak jak ja to zrobiłem jakieś 6 m-cy temu. Niestety bez odzewu.



#17 rosssi

rosssi
  • 77 postów

Napisano 29 sierpnia 2016 - 15:45

Temat coś ruszył? Jedyną opcją to VirtualBox? 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych