Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Potrzebuje Disk Tools z Mac Os 7.5 ENG


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 chewek

chewek
  • 9 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 czerwca 2007 - 21:08

Witam

Niedawno wpadł mi w łapy PowerBook 540c.
I wszystko było dobrze do momentu gdy chciałem zainstalować system od nowa.

Komputer generalnie powinien działać z Mac Os 7.1 ale nie chce, ok wybaczyłem mu.
Pobrałem system 7.5 i komputer z tymże systemem działał, jednak system zainstalowałem na istniejący system. Chciałem ogarnąć ten śmietnik który powstał na dysku i pousuwałem (oczywiście za dużo) rzeczy.
Chaotycznie (w nerwach) wykonując następne operacje instalowania już na istniejący system doprowadziłem macintosh'a do smutku (system się nie uruchamia, pokazuje się ikona smutnego macintosha). Systemu nie da się teraz zainstalować.

Problem jest w tym że potrzebuję dyskietki Mac Os 7.5 disk tools wersji angielskiej, aby .
Pobrałem wersję polską, narzędzia dyskowe, ale na nich komputer się wywiesza.

W miejscu gdzie pobierałem obrazy dyskietek systemu 7.5 nie było tej dyskietki, którą potrzebuję.

Jeśli ktoś wie skąd pobrać tę dyskietkę lub jakiś image dyskietki którą będę mógł sformatować dysk, to będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam Serdecznie

---- Dodano 29-06-2007 o godzinie 13:45 ----
Znalazłem ten dysk w sieci, jednak nie mogę zainstalować systemu. Może jest to nieodpowiednia wersja. Dla starych powerbooków były smecjalne wersje systemu ?

#2 pismo user

pismo user
  • 152 postów

Napisano 09 lipca 2007 - 18:46

Byly specjalne . Ale nie wszystkie , jesli interesuje cie cos z dysku os 7.5 ( mam cd a nie dyskietke )i jesli potrafisz cos z tym pozniej zrobic to moze cos wykombinujemy :grin:

#3 citoz

citoz
  • 22 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 02 października 2007 - 09:48

Jesli potrzebujesz pomocy z tym maczkiem daj znac, moge Ci podeslac dyskietke z 7.5 disk tools - Apple puscil to w lud, wiec mozna sobie pomoc.

#4 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 02 października 2007 - 10:31

Prawdopodobnie brakuje ci PowerBook System Enabler.
Do pobrania tutaj:
http://download.info...ystem_Enablers/

Potrzebujesz Enablera do serii PB 500




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych