Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[FAQ] Po instalacji Liona, Mac nie usypia się, wyłącza się tylko monitor?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 ugresia

ugresia
  • 12 postów

Napisano 14 stycznia 2012 - 00:18

Witam, Porada dla wszystkich tych którym nie usypia się Mac po zamknięciu klapy lub próby uśpienia (wyłącza się tylko monitor). Otóż rozwiązanie jest proste, wystarczy wyłączyć w preferencjach udostępnianie internetu. Piszę to dla osób które nie znalazły jeszcze rozwiązania, ja znalazłem dopiero na anglojęzycznym forum pozdrawiam!

#2 ZatoR-ek

ZatoR-ek
  • 183 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 16 stycznia 2012 - 14:42

A właśnie ja chciałbym aby po opuszczeniu klapki MacBook nie wchodził w tryb uśpienia, macie na to jakiś pomysł.?

#3 Chip

Chip
  • 1 571 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 stycznia 2012 - 17:09

Caffeine albo inny inhibitor usypiania. PS U mnie nie usypia tylko w przypadku kiedy powinien usnąć po jakimś określonym czasie (w preferencjach systemowych). Nie mogę sobie w żaden sposób z tym poradzić. Może ktoś ma jakiś pomysł?

#4 sandr

sandr
  • 161 postów

Napisano 28 stycznia 2012 - 20:46

Gdyby ktoś miał dalej problem z usypianiem, (klik) proteza - ale przynajmniej działa...

#5 pmoo

pmoo
  • 406 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 28 stycznia 2012 - 21:31

iMac 27 + Lion i komputer się nie chciał usypiać. Okazało się, że przy wyłączonym wifi, komputer się usypia. Pomaga również wyłączenie udostępniania katalogów. Ogólnie, jeśli posiadasz udostępnione zasoby, komputer nie usypia się do końca, i do zasobów można się dostać z innego komputera.

#6 Chip

Chip
  • 1 571 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 stycznia 2012 - 01:20

U mnie nic z tego nie pomaga.

#7 pietrek76

pietrek76
  • 128 postów

Napisano 16 września 2017 - 17:48

Gdyby ktoś miał dalej problem z usypianiem, (klik) proteza - ale przynajmniej działa...

U mnie pomogła proteza, ale tak przecież nie może być na dłuższą metę. We wcześniejszych wersjach systemu nigdy tego nie doświadczyłem. Coś jest nie tak z zamykaniem sesji po dostępie innego komputera w sieci. Dzieje się tylko wówczas, gdy inny komputer korzystał z udostępnienia. Jeżeli nie korzystał (nie logował się) to usypianie działa normalnie pomimo włączonej funkcji udostępniania. Może w trakcie dostępu innego komputera włącza się jakaś usługa lup proces, który nie pozwala na uśpienie ?


Użytkownik pietrek76 edytował ten post 16 września 2017 - 17:49

Mac PRO 5.1 / Quad-Core Intel Xeon 2x2,26GHz / 16GB DDR3 / ATI Radeon HD 4870 512GB/DELL2709W+L225W / Mac OS X Catalina / HDD APFS.


#8 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 17 września 2017 - 03:12

Ech, archeologia!, cudowna dziedzina nauki. Tylko dlaczego w stopce ostatniej wypowiedzi jest 10.11.6?

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych