Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

podlaczenie wiezy do G4 - czy sie da i jak?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 EnderTKD

EnderTKD
  • 351 postów

Napisano 15 listopada 2005 - 21:09

do tej pory w moim PC uzywalem glosnikow ale na maczku chcialbym miec lepszy dzwiek wiec mysle o podlaczeniu wiezy. wieza jest archaiczna - ma minimum 15 lat. uzywam jej z jednego powodu : lubie muzyke klasyczna a wiekszosc z tej muzy mam na winylach. da rade taka wieze podlaczyc do maka? wiem ze to zalezy od wyjscia z tylu wiezy ale niestety nie posiadam cyfrowki zeby zrobic zdjecie :( i jeszcze jedno : czy da sie jakos zgrac dzwiek z winyla na kompa ? pozdrawiam M.

#2 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 listopada 2005 - 21:17

Re: podlaczenie wiezy do G4 - czy sie da i jak?

da rade taka wieze podlaczyc do maka? wiem ze to zalezy od wyjscia z tylu wiezy ale niestety nie posiadam cyfrowki zeby zrobic zdjecie :(


Oczywiście. Kwestia nabycia odpowiednich przejściówek. Niestety, nie mogę
Ci napisać co masz powiedzieć w sklepie bo nie wiem jakie wejście masz w wieży. Standardowo pewnie chinche, musisz więc mieć z jednej strony małego jacka, którego wepniesz w wyjście w komputerze a z drugiej chinch.

i jeszcze jedno : czy da sie jakos zgrac dzwiek z winyla na kompa ?

pozdrawiam
M.


Bez problemu. Jeśli już uporasz się z kablami to możesz użyć programu Audacity. Darmowy i zrobisz nim konwersję na wav lub mp3 czy to co będziesz potrzebował. Swego czasu jak nie miałem dostępu do sieci a płyta z Audacity mi wsiąkła użyłem do tego Garage Band.

#3 EnderTKD

EnderTKD
  • 351 postów

Napisano 15 listopada 2005 - 21:21

dzieki za odpowiedz. obadam te wejscia i jesli zdobede na chwile cyfrowke to zrobie fotki.

#4 Maciej

Maciej
  • 696 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 listopada 2005 - 21:27

Zgrywanie winyli z takiej wiezy jest mozliwe ale moim zdaniem nie ma
wiekszego sensu. Jakosc dzwieku nie bedzie rewelacyjna (jesli chodzi
o muzyke klasyczna, gdzie licza sie niuanse, a nie nowoczesna lupanine).
Do porzadnego zgrywania sluza np. takie rzeczy:
http://www.zzounds.com/item--STASTR880

Dla totalnych swirow sa jeszcze rozwiazania bezdotykowe (sciezki sa odczytywane
przy pomocy lasera), gdzie placi sie gruba kase wlasciwie za system pozycjonowania;)

#5 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 15 listopada 2005 - 21:28

tak, zgadza się ,kabel to najczęściej są to 2x"czincz" a z drugiej strony "jack"
a i wierze włanczasz na tryb AUX i cieszysz się dzwiękiem :)

i też można czasami spotkać wyjście optyczne...ale to chyba tylko TV albo konsola :)

#6 EnderTKD

EnderTKD
  • 351 postów

Napisano 15 listopada 2005 - 21:31

tylko nie wiem co to tryb AUX :mrgreen: w moim staruszku tego nie ma :mrgreen:

#7 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 listopada 2005 - 21:35

Jeśli masz wieżę złożoną z segmentów to we wzmacniaczu na pewno masz wolne wejścia do podłączenia kolejnych segmentów. Jeśli masz grafomon to zapewne znajdziesz wolne miejsce i wepniesz Maczka jako tuner czy cd-player. I stosowny przycisk selekcji wybierzesz na wzmacniaczu... Chyba, że masz starą wieżę jednobryłową ( taka z gramofonem na górze) - tu może być różnie, one bardzi często nie miały mozliwość wpięcia czegokolwiek z zewnątrz bo z założenia miały wszystko i były "zamknięte". p.s. podaj symbol tej wieży - może w internecie znajdą się jakieś zdjęcia i dowiemy się jakie kable będą Ci potrzebne ( i czy w ogóle jest taka możliwość)

#8 EnderTKD

EnderTKD
  • 351 postów

Napisano 15 listopada 2005 - 21:44

to jest wlasnie taka wieza "jednobrylkowa". pamietam ze kiedys moj kolega podlaczyl podobna albo i jeszcze starsza do PC. zaraz ja odwroce i zobacze co ma z tylu za wejscia i ew jakie opcje (przyciski itd)

#9 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 15 listopada 2005 - 21:46

takie 2 żeńskie wejścia - walcowate gdzieś 5mm średnicy

#10 EnderTKD

EnderTKD
  • 351 postów

Napisano 15 listopada 2005 - 21:50

wyjscia sa ale kable ktore z nich wychadza sa podlaczone do.... CD! nad wejsciami jest napis AUX. wieza jest firmy SHARP ale nie znalazlem oznaczenia.jutro wszystko odkurze i poszukam na odwrocie.

#11 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 listopada 2005 - 21:53

Ważne , że jest AUX. To już raczej jesteśmy w domu. Poklikaj przyciskami czy pokrętłem od selekcji źródła dźwięku czy jest jakieś wolne źródło i jak ono się nazywa. To będzie pewnie to nasze AUX. Wystarczy , źe w sklepie powiesz, że z jednej strony chcesz małego jacka (męskie) a z drugiej chinch ( też męskie) i sprzedadzą Ci kabel ( lub jeśli to sklep starego typu ze sprzętem radiowym taki kabel Ci po prostu zrobią na miejscu). SHARP to porządna firma i robi dobry sprzęt. Wątpię by tej klasy sprzęt nie miał możliwośći podłączenia źródła dźwięku z zewnątrz dlatego zakładam, że ta możliwość jest.

#12 EnderTKD

EnderTKD
  • 351 postów

Napisano 15 listopada 2005 - 22:01

jutro wszystko dokladnie obadam i dam znac jak poszlo :)

#13 Sallazar

Sallazar
  • 93 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 listopada 2005 - 22:41

Jeśli tylko do słuchania muzyki, a nie komponujesz i oczywiście gdy pozwala Ci na to konfiguracja komputera (powerbooki, nowe iboooki i nowe imaci fabrycznie i wszystkie inne z karta Airport) to alternatywnie proponuję podłączenie wieży przez Airport Extreme. Muzyka z iTunes słyszalna jest przez wieże, a wszelkiego rodzaju dzwieki systemowe i np. z gier z głośniczków komputera. Poza tym wieża może sobie stać gdzie stoi (nawet w innym pokoju) a komputer gdzie indziej, gdzie Ci pasuje. Jeśli chodzi o AUX, to jest to przykladowe- ja tak mam, ale możesz ustawić wieże na jakiekolwiek "wolne" źródło sygnału- może być Phono- jeśli nie masz gramofonu albo CD2- też czasami takie jest. Jeszcze raz polecam AirportExtreme. Mina znajomych i bijące z ich oczu pytanie "...yyy gdzie kable?, jak to tak bez kabli...?" niezapomniana

#14 EnderTKD

EnderTKD
  • 351 postów

Napisano 15 listopada 2005 - 22:44

nie wiem czy da rade z tym starociem to podlaczyc a po 2gie- troche za duze koszta dla mnie ;)

[ Dodano: 2005-11-16, 22:49 ]
ok byl u mnie kolega i mowi ze da rade podlaczyc. z tego wyjscia AUX pojda 2 wtyczki a do kompa zwykly jack.teraz sie zastanawiam czy nie ma jakiejs przejsciowki zebym oprocz kolumn z wiezy mogl podlaczyc jednoczesnie glosniki komputerowe.
znacie cos takiego?
pzdr

#15 Maciej

Maciej
  • 696 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 listopada 2005 - 20:17

Znalazlem ciekawy programik pomagajacy zgrywac muzyke z czarnych krazkow:
http://www.apple.com...finalvinyl.html

#16 EnderTKD

EnderTKD
  • 351 postów

Napisano 24 listopada 2005 - 18:03

bedzie trzeba wyprobowac :) a nie wiesz czy moge miec jednoczesnie podlaczone glosniki komputerowe i wieze?

#17 hwojtek

hwojtek
  • 1 273 postów
  • SkądGrzebienisko - Warszawa - cała Europa

Napisano 24 listopada 2005 - 18:32

Jeśli zaimplementujesz przejściówkę z jednego małego jacka na dwa małe jacki, to tak.

#18 EnderTKD

EnderTKD
  • 351 postów

Napisano 24 listopada 2005 - 20:02

a co to znaczy - zaimplementowac ?

#19 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 24 listopada 2005 - 21:16

A tak
Dołączona grafika

#20 EnderTKD

EnderTKD
  • 351 postów

Napisano 24 listopada 2005 - 21:56

a ile taka zabaweczka moze kosztowac?

#21 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 24 listopada 2005 - 21:58

w "dobrych" sklepach elektronicznych około 5 złotych, w sklepach muzycznych i audio/video pewnie około 20 zł....

#22 Maciej

Maciej
  • 696 postów
  • SkądPoznań

Napisano 24 listopada 2005 - 21:59

Cale 1.50zl!
http://www.allegro.p...p?item=72899899




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych