Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Intel Virtualization Technology


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 piotr falba

piotr falba
 • 866 postów
 • SkądGdańsk

Napisano 15 listopada 2005 - 19:52

Dobrodziejstwa wirtualizacji

Intel wprowadził do sprzedaży procesory do stacjonarnych komputerów PC oferujące sprzętową obsługę technologii wirtualizacji. Dzięki nowym układom komputery będą bezpieczniejsze i łatwiej będzie nimi zarządzać - zapewnia Intel.
Wirtualizacja umożliwia platformie równoległą obsługę kilku systemów operacyjnych lub aplikacji korzystających z niezależnych partycji, które mogą być wydzielone z myślą o specyficznych zastosowaniach, takich jak zarządzanie i serwisowanie oraz ochrona komputerów w sieci.
Dzięki wirtualizacji uprawniona osoba może objąć całkowitą kontrolę nad częścią komputera w celu przeprowadzenia prac związanych z serwisowaniem lub zapewnieniem większego bezpieczeństwa systemu. Tego typu działania nie przeszkadzają użytkownikowi końcowemu w obsłudze najważniejszych aplikacji. Firmy mogą być lepiej chronione przed złośliwymi kodami lub wirusami dzięki filtrowaniu ruchu w sieci na wydzielonej partycji przed dotarciem danych do użytkownika końcowego. Tworzenie wielu partycji na komputerze zwiększa również możliwości zarządzania, gdyż możliwa jest równoległa obsługa sprawdzonych, już działających aplikacji w czasie testowania i adaptacji nowych środowisk operacyjnych.
Komputery klasy desktop PC z procesorami Pentium 4 672 oraz 662 z Intel Virtualization Technology są obecnie oferowane przez firmy Acer, Founder, Lenovo oraz TongFang. Hurtowe ceny układów wynoszą odpowiednio 605 i 401 dolarów (w partiach po 1000 sztuk).

autor: Piotr Kuźmiński

Źródło: http://newsroom.chip...153330.html?rss

Chyba Steve dobrze wiedział co robi przechodząc na Intele,

#2 Krzysiek

Krzysiek
 • 4 183 postów
 • Płeć:
 • SkądWarszawa

Napisano 15 listopada 2005 - 21:22

a tak na polski to jak to bedzie? :)

#3 krismiszcz

krismiszcz
 • 2 414 postów
 • SkądLUBLIN

Napisano 15 listopada 2005 - 21:37

a tak na polski to jak to bedzie? :)


kolejny piec :) złoża węgla są na wyczerpaniu więc szukają alternatywnych źródeł ciepła.
Kupujesz taki procesor z zasilaczem SuperATX 1kW + procesor za 400$ i masz piec o wydajności 10 ton węgla na dobe :mrgreen:

wspaniałe..prawda?, ciekawe kiedy Intel prześcignie elektrownie atomowe :wink:

#4 Ka

Ka


 • 6 050 postów
 • SkądKraków

Napisano 15 listopada 2005 - 21:38

No i masz ciepło w pokoju bez emisji czarnego dymu z komina... :lol: A w ogóle to wątek przenoszę do działu "Ciekawostki". Dział hardware raczej jest przewidziany do poruszania problemów sprzętowych i rozwiązywania ich. Przytoczona w pierwszym poście wiadomość raczej na razie nie porusza problemów sprzętowych z komputerami Apple...

#5 piotr falba

piotr falba
 • 866 postów
 • SkądGdańsk

Napisano 15 listopada 2005 - 22:35

no tak, ale pomyślcie, już w styczniu będizemy mieli pierwszego macintela, więc z owej wirtualizacji będzie móżna na codzień kożystać na macu, nie ma się co śmiać z piecow, bo akurat to rozwiązanie to według mnie jedna z lepszych rzeczy, którą wymyślił intel, będize można wreszcie mieć procesor, który będize mógł odrębnie zająć się obsługą sieci, lub bezpieczeństwem, co znacznie poprawi wydajność i dokładność działania systemu mac os x

#6 Ka

Ka


 • 6 050 postów
 • SkądKraków

Napisano 15 listopada 2005 - 23:12

Nie ma na razie żadnych przesłanek, żeby sądzić, że ta technologia znajdzie się w procesorach produkowanych na potrzeby Apple... Poza tym...czy aby w styczniu bedzie MacIntel? Poczekamy, zobaczymy... :)
Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych