Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Magsafe, ładowarka nagle przestała ładować


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 293 postów
  • Skądtowni?

Napisano 10 stycznia 2012 - 11:51

Wczoraj wieczorem przytrafiła mi się dość dziwna sytuacja, MacBook Pro pracował na baterii, rozładował się, podłączyłem ładowarkę, zaświeciła się przez chwilę zielona lampka a po chwili pomarańczowa, gdzieś kolo 50% naładowaniu baterii lampa nagle zgasła a komputer zaczął pracować na baterii. Postanowiłem podłączyć Magsafe do drugiego laptopa by się upewnić czy to wina ładowarki czy komputera, po podłączeniu nic się nie dzieje, czy żywot magsafe dobiegł już końca i trzeba kupić nową??

Jeszcze pytanie o oryginalność ładowarki: NOWY ORYGINALNY ZASILACZ APPLE MacBook MagSafe 60W (2038189215) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ??

#2 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 stycznia 2012 - 13:16

(...) Postanowiłem podłączyć Magsafe do drugiego laptopa by się upewnić czy to wina ładowarki czy komputera, po podłączeniu nic się nie dzieje, czy żywot magsafe dobiegł już końca i trzeba kupić nową??

Na to wygląda

Jeszcze pytanie o oryginalność ładowarki: NOWY ORYGINALNY ZASILACZ APPLE MacBook MagSafe 60W (2038189215) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ??

Wygląda na oryginalną..... Nie podoba mi się tylko wzmianka o CE... jak oryginał to logiczne, że ma, Jedyna możliwość sprawdzenia, to podpięcie pod sieć i sprawdzenie napięcia na wtyczce . Pomiędzy stykami 1 i 2 lub 3 i 4 (nie ważne z jakiej strony) powinno być napięcie 6,5V. Jak jest 16V ciągle - dobrze zrobiony zamiennik :-)


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#3 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 293 postów
  • Skądtowni?

Napisano 10 stycznia 2012 - 13:56

Pomiędzy stykami 1 i 2 lub 3 i 4 (nie ważne z jakiej strony) powinno być napięcie 6,5V. Jak jest 16V ciągle - dobrze zrobiony zamiennik :-)


Jak dojdzie to sprawdzę czy jest tak jak piszesz, jeżeli tak będzie to fajnie, jeżeli nie to będę reklamował do allegro.

#4 franz84

franz84
  • 238 postów

Napisano 10 stycznia 2012 - 14:05

Jak dojdzie to sprawdzę czy jest tak jak piszesz, jeżeli tak będzie to fajnie, jeżeli nie to będę reklamował do allegro.


allegro nawet nie kiwnie palcem to jest ich chleb powszedni :) ryzyko zawsze jest i trzeba je brać pod uwagę. Wychodzę z założenia jeśli coś jest bdb podróba to czemu nie. Mam taką wtyczkę do Apple uropejską jak oryginał spasowana na tip top. ostatecznie to i tak wszystko jest z made in china a czy było designed in california czy nie to szczegół.

#5 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 stycznia 2012 - 14:16

Przypuszczam, że są to oryginały z rynku amerykańskiego.... W takim przypadku nie ma to znaczenia. Ważne aby był oryginał ...


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#6 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 293 postów
  • Skądtowni?

Napisano 10 stycznia 2012 - 14:47

allegro nawet nie kiwnie palcem to jest ich chleb powszedni.


Jak nie allegro i o ile jest to firma a nie osoba prywatna to pomogło mi kilka razy powołanie się na Rzecznika Praw Konsumentów, zapisie że mam 7 dni na zwrot towaru jeżeli kupiłem przez internet oraz wysłaniu formularza o zwrot pieniędzy bo produkt jest niezgodny z tym co chciałem kupić do ich firmy, zawsze kończyło się pozytywnie i firmy raczej nie robią problemu (przynajmniej w moim przypadku) tylko gorzej z osobami prywatnymi.

#7 TheOktik

TheOktik
  • 405 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 10 stycznia 2012 - 15:18

Ja wymieniłem miesiąc temu sam kabel z wtyczką. Kupiony na allegro z przesyłką za niecałe 50zł. Godzina zabawy lutownicą i zasilacz jak nowy. Nie widać śladu napraw. Jeżeli ten zasilacz za 189zł jest oryginalny to jeszcze można się zastanawiać. Ja miałem alternatywę 50zł kabelek albo 300 zasilacz.

#8 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 293 postów
  • Skądtowni?

Napisano 10 stycznia 2012 - 15:29

Ja wymieniłem miesiąc temu sam kabel z wtyczką. Kupiony na allegro z przesyłką za niecałe 50zł. Godzina zabawy lutownicą i zasilacz jak nowy. Nie widać śladu napraw.
Jeżeli ten zasilacz za 189zł jest oryginalny to jeszcze można się zastanawiać. Ja miałem alternatywę 50zł kabelek albo 300 zasilacz.


Tak, ale jak to nie jest np wina samego kabla?? Z lutownicą nigdy nie miałem styczności więc musiałbym dać żeby mi ktoś zrobił. Z 250 zł bym jeszcze zniósł ale nie 419 zł w iSpocie lub 349 zł w Cortlandzie + przesyłka to wychodzi kosmiczna suma za coś co padło bez jakiejkolwiek przyczyny od tak sobie...

#9 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 stycznia 2012 - 15:33

Mamy używane zasilacze 60-tki z gwarancją za 100 zł brutto ... jak chcesz.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#10 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 293 postów
  • Skądtowni?

Napisano 10 stycznia 2012 - 15:48

O widzisz, jakbyś napisał w pierwszym swoim poście to bym kupił od Ciebie a tak jest już zamówione z allegro i przesyłka już idzie do mnie, no chyba że okaże się że to podróbka wtedy odezwę się.

#11 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 stycznia 2012 - 15:56

Raczej oryginał... tylko z amerykańskiego rynku. Podam Ci jeszcze, że płacisz dużo niżej niż ja oficjalnie mogę kupić w Polsce i to netto w hurcie. Tak że musi on być "z za wielkiej wody"....


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#12 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 10 stycznia 2012 - 16:06

Ja kupiłem w październiku zasilacz u użytkownika allegro laptopy_gd_pl i do tej pory jest wszystko OK

#13 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 293 postów
  • Skądtowni?

Napisano 10 stycznia 2012 - 17:40

Ja kupiłem w październiku zasilacz u użytkownika allegro laptopy_gd_pl i do tej pory jest wszystko OK


To już jakaś dobra wiadomość. Jutro odbieram, sprawdzę tak jak pisał TUMPIO z tymi napięciami i dam znać.

#14 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 293 postów
  • Skądtowni?

Napisano 11 stycznia 2012 - 18:46

Odebrałem i po rozpakowaniu wygląda na oryginał, nic nie wzbudziło mojego podejrzenia żebym myślał że do podróbka, jutro sprawdzę jeszcze napięcia żeby upewnić się w 100% że faktycznie jest oryginalny magsafe.

#15 figu_s

figu_s
  • 4 postów

Napisano 18 stycznia 2012 - 16:46

Ja wymieniłem miesiąc temu sam kabel z wtyczką. Kupiony na allegro z przesyłką za niecałe 50zł. Godzina zabawy lutownicą i zasilacz jak nowy. Nie widać śladu napraw.
Jeżeli ten zasilacz za 189zł jest oryginalny to jeszcze można się zastanawiać. Ja miałem alternatywę 50zł kabelek albo 300 zasilacz.


Powiedz jak go rozebrałeś? bo ja nie mogę dziada otworzyć :/

Może ktoś wie jak go rozebrać, bo mi kabelek się złamał przy samym zasilaczu. Jeszcze działa ale to jego ostatnie podrygi :)

#16 Darkfutur

Darkfutur
  • 550 postów

Napisano 19 stycznia 2012 - 00:58

a czy zasilacze podlegaja gwarancji jesli sie kupilo nowego maca ? moj od czasu do czasu szwankuje a za 2 miesiace konczy mi sie gwarancja i nie wiem czy reklamowac.

#17 bart_ek

bart_ek
  • 30 postów
  • SkądSzczecin/Warszawa

Napisano 07 kwietnia 2012 - 11:24

Powiedz jak go rozebrałeś? bo ja nie mogę dziada otworzyć :/

Może ktoś wie jak go rozebrać, bo mi kabelek się złamał przy samym zasilaczu. Jeszcze działa ale to jego ostatnie podrygi :)



Dołączam się do pytania, niestety na YTube i Google nic nie moge znaleść...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych