Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MBP 17 Hi Res 2008 - podswietlenie matrycy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 09 stycznia 2012 - 22:44

Witajcie Wlasnie kilk minut temu po restarcie dotkla mnie dziwna rzecz a mianowicie swieci mi od spodu co 2ga dioda podswietlajaca matryce. Jak lamptop sie wlancza to matryca jest podswietlana wszystkimi diodami. natomiast jak juz wchodzi system to ciemnieje i tak jak napisalem wyzej swieci co 2ga dioda od spodu czyli mam romantyczne podswietlenie, dobra koniec zartow. Czy to jest wina systemu bo wygladalo by to ze tak skoro przy wlanczaniu swieca wszystkie diody... Z gory dzieki za pomoac Peace V

#2 mls

mls

  • 1 313 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 stycznia 2012 - 01:53

Na początek reset SMC polecam. To takie podstawy, wraz z resetowaniem PRAMu, nim się faktycznie okaże, że sprzęt trzeba serwisować... ;)

#3 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 stycznia 2012 - 08:41

Skąd wiesz, że świeci co 2? Są wyraźne ciemne "stożki" na matrycy? Elektronicznie jest to możliwe , jak uszkodzone są rezystory ograniczające prąd - ale nie potrafię wytłumaczyć dla czego przy starcie masz pełne podświetlenie. Może tylko wariuje PWM i matryca jest równomiernie ściemniona?


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#4 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 10 stycznia 2012 - 08:51

Skąd wiesz, że świeci co 2? Są wyraźne ciemne "stożki" na matrycy? Elektronicznie jest to możliwe , jak uszkodzone są rezystory ograniczające prąd - ale nie potrafię wytłumaczyć dla czego przy starcie masz pełne podświetlenie. Może tylko wariuje PWM i matryca jest równomiernie ściemniona?


resetu SMC nie robilem. Lamptop pracuje bez bateri bo mi padla ale to mniejsza z tym. Wszystko wrocilo do noormy jak go odlaczylem od pradu a jak nie ma baterii to wiadomo ze uklady sie resetuja pomimo ze siedzi tam gdzies mala bateria ktora podtrzymuje najwaniejsze funkcje. Wygladalo to tak jak sie system wlaczyl juz przygasala polowa podswietlenia. Podswietlenie od dolu matrycy. Widac bylo ze z przeskoku niebieskiego ekranu do biurka ekran staje sie o polowe ciemniejszy i widac ze nie swieci co 2ga dioda w szczegolnosci na jasnym. Efekt gradientu powtorzonego od lewej do prawej. Ale jak pisalem narazie dziala wszystko ok po odpieciu od sieci bez baterii. Takze bedzie to zapewne pomocna informacja dla tych co spotka cos podobnego i nie bedzie trzeba zaczynac podobnego tematu.

Jesli sytuacja sie powtorzy to zrobie fotke przedstawic wam jak to wyglada w rzeczywistosci bo przyznam sie bez bicianie chailo mi sie wczoraj wyciagac lustra :)

Peace V & Thank's 4 help

#5 cyanone

cyanone
  • 7 postów
  • SkądWarszawa,PL

Napisano 17 maja 2018 - 19:46

Witam!

Mam podobny problem co sancruz3, ale w moim przypadku resety SMC i PRAM nic nie dały. Odpięcie baterii i zasilacza również.

 

W MBP mid 2007 (A1226; matryca 15,4” WXGA+) pojawiły się ciemne, pionowe plamy na dole matrycy. Po ok 3 mies. plamy zrobiły się mniejsze, ale ich ilość podwoiła się i jasność matrycy spadła o ok 50%. Czujnik wyłączony, ale działa. Wysłałem zapytanie o możliwość wymiany matrycy do kilku serwisów w Warszawie, ale wszędzie odpowiedź - matryca niedostępna.

Może miał ktoś podobny problem i może wcale nie trzeba wymieniać matrycy? Przekopałem forum i tylko w tym wątku jest mowa o takich „objawach”. Może przyda się innym. 

 

Będę wdzięczny za Wasze opinie. Zamieszczam foty i pozdrawiam!

 

 

 

Załączone pliki



#6 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 maja 2018 - 09:07

Witam!

Mam podobny problem co sancruz3, ale w moim przypadku resety SMC i PRAM nic nie dały. Odpięcie baterii i zasilacza również.

 

W MBP mid 2007 (A1226; matryca 15,4” WXGA+) pojawiły się ciemne, pionowe plamy na dole matrycy. Po ok 3 mies. plamy zrobiły się mniejsze, ale ich ilość podwoiła się i jasność matrycy spadła o ok 50%. Czujnik wyłączony, ale działa. Wysłałem zapytanie o możliwość wymiany matrycy do kilku serwisów w Warszawie, ale wszędzie odpowiedź - matryca niedostępna.

Może miał ktoś podobny problem i może wcale nie trzeba wymieniać matrycy? Przekopałem forum i tylko w tym wątku jest mowa o takich „objawach”. Może przyda się innym. 

 

Będę wdzięczny za Wasze opinie. Zamieszczam foty i pozdrawiam!

Patrząc na zdjęcie które wrzuciłeś równie dobrze może być to uszkodzona grafika czy zabrudzone złącza. Zapraszamy do nas na bezpłatną diagnostykę. 


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#7 cyanone

cyanone
  • 7 postów
  • SkądWarszawa,PL

Napisano 18 maja 2018 - 22:29

Patrząc na zdjęcie które wrzuciłeś równie dobrze może być to uszkodzona grafika czy zabrudzone złącza. Zapraszamy do nas na bezpłatną diagnostykę. 

Dzięki za odpowiedź macsupport. Chętnie bym wpadł, ale mieszkam w Wawie i mam trochę daleko..  :( 



#8 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 19 maja 2018 - 00:44

Macsupport - A1226 ma sterowanie inwertera (nota bene znajdującego się w skrzydle) z leftboard . Nie ma to nic wspólnego z grafiką która tylko załącza inwerter . Na zdjęciu ewidentnie jest problem z powrotami i jest to wina tylko i wyłącznie inwertera. Nie ma tu nic do diagnostyki -trzeba wymienić lub naprawić inwerter. 


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#9 cyanone

cyanone
  • 7 postów
  • SkądWarszawa,PL

Napisano 19 maja 2018 - 19:57

Na monitorze zew. wszystko gra, więc to raczej nie grafika. Znalazłem na alle.. oryginalny inwerter do A1226 za 29, ale sam go nie wymienię.

Pytanie do tumpio - jaki jest koszt operacji i czy mam kupić sam, czy macie na stanie?

 

Pozdrawiam, Wojtek.



#10 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 20 maja 2018 - 11:27

Prawdopodobnie gdzieś w zakamarkach wala się taki inwerter, jednak tak dawno nie gościliśmy tych staruszków, że musiałbym poszukać.

 

PS - to, że działa zewnętrzny monitor nie oznacza, że karta jest sprawna. Sekcja, nazwijmy to, DVI to co innego niż sekcja LVDS. Jednak w/g mnie Ciebie problem grafiki nie dotyczy


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#11 cyanone

cyanone
  • 7 postów
  • SkądWarszawa,PL

Napisano 20 maja 2018 - 20:04

Staruszek, ale jeszcze daje radę  ;) Nowe chyba sypią się szybciej niż kiedyś. Dzięki tumpio! Czekam na wieści :) 
 

 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych