Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wybór operatora internetu bezprzewodowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 sandergin

sandergin
  • 25 postów

Napisano 06 stycznia 2012 - 01:09

Witam, jak w temacie, ostatnio zakupiony iPad 2 wifi+3g, w domu problemu nie ma jest wifi, ale kwestia związana z pracą wymaga połączenia z internetem poza domem - ściąganie e-maili, okazjonalne przeglądanie stron internetowych. Tutaj właśnie powstaje problem/pytanie. Czytałem wiele wątków tutaj jak i na innych stronach, wiele osób podaje jako bezkonkurencyjną ofertę orange (orange free sim), ale pewności wciąż nie mam. Od razu napiszę, że jestem laikiem w tych kwestiach :) ale widzę, że orange daje prędkość maksymalną 256kb/s przy tych kartach na rok + 1gb transferu, co raczej nie da pożądanych efektów, bo ściąganie maila przez 20minut jednak nie jest satysfakcjonujące. Znajoma pracująca w play'u poddała mi pomysł ich startera, tj. 9pln na 14 dni i transfer o niebo szybszy, ale ale... kwestie finansowe również wchodzą w grę, a przeliczenie ciągłych doładowań jednak dużo kosztuje... koniec końców moje dywagacje są mało ważne, bo się nie znam :) Dlatego w ogóle to pytanie, do użytkowników którzy mają/mieli do czynienia z wykorzystywaniem internetu bezprzewodowego na ipad'zie i mogą co nieco doradzić w kwestii wyboru operatora :) z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi i porady :) pozdrawiam serdecznie.

#2 Jim_X

Jim_X
  • 20 postów

Napisano 06 stycznia 2012 - 01:20

Wszystko zależy od mieszkania/lokalizacji. W tym samym miejscu na Jeżycach w Poznaniu Internet z T-mobile chodził przyzwoicie a Orange zamulał - po przełożeniu karty do modemu dsl.cz dawało wynik 16 kb/s. O ile nie mieszkasz w kamienicy, to wszędzie, gdzie jest przyzwoity zasięg 3g (patrz telefon) będzie OK. Co do pracy w terenie - zarówno Orange jak i T działało mi bez zastrzeżeń w Poznaniu i okolicach, jak na terenie woj. Lubuskiego i Zachodniopomorskiego.

#3 dinosaur5

dinosaur5
  • 77 postów

Napisano 30 stycznia 2012 - 19:11

najlepiej jest wejść na btssearch.pl i sprawdzić jaki operator ma najwiecej nadajników w obszarze gdzie bedziesz uzywal netu to raz z doświadczenia radziałbym wybrać karte ruim oraz operatora który ma CDMA...

#4 Konrado

Konrado

  • 1 844 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 31 stycznia 2012 - 08:51

Tylko Orange Free - 6GB transferu na 2 lata za 40 zł, kończy sie to kupujesz następna na Allegro. Nie ma co sie wiązać jakimiś abonamentami. Transfer w zależności od miejsca ja na moim zadupiu po 3G mam 6mb/s.

#5 gizmo3800

gizmo3800
  • 1 906 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 stycznia 2012 - 09:12

Tylko Orange Free - 6GB transferu na 2 lata za 40 zł, kończy sie to kupujesz następna na Allegro. Nie ma co sie wiązać jakimiś abonamentami. Transfer w zależności od miejsca ja na moim zadupiu po 3G mam 6mb/s.

Całkowicie popieram, takie rozwiązanie stosuje w iPadzie i wg mnie nie ma wygodniejszej opcji.

#6 piaseczny

piaseczny
  • 12 postów

Napisano 02 lutego 2012 - 15:41

Osobiście korzystam z internetu Heyah, pakiet Internet Non-Stop, za miesiąc płacę 9zł, śmiga wszystko jak należy, nic więcej mi nie trzeba :) Z kolei kolega, który ma modem na USB i właśnie z internetu dużo korzysta mówił, że dobre są pakiety OF.

#7 film

film
  • 13 postów
  • SkądWałbrzych , PL

Napisano 06 lutego 2012 - 15:41

Polecam pakiet w orange .

#8 maciejkami1

maciejkami1
  • 204 postów

Napisano 08 lutego 2012 - 22:01

Jak chesz wysokie prędkości - iplus. Jak wolisz mniejszą prędkość(1mb/s), ale większy limiy - play online. Ja wybrałem tą drugą opcję i za ok. 50-60zł mam 10gb

#9 vlodarchyck

vlodarchyck
  • 62 postów
  • SkądWarsaw

Napisano 08 lutego 2012 - 22:13

orange free na karte. zadnych abonamentow. ładuję za 25zł na miesiac i korzystam z neta w ipadzie non-stop. skype, safari, youtube. i uwierz mi, ze mail nie ściąga mi się "20 minut" :D

#10 tasmaniec

tasmaniec
  • 585 postów

Napisano 08 lutego 2012 - 22:28

na Orange Free średnio buja mi się pomiędzy 2-4 Mbit/s także tragedii nie ma... musisz mieć te maile jakieś zajebiste, że po 20 min na takiej prędkości mają się ściągać...

#11 piaseczny

piaseczny
  • 12 postów

Napisano 10 marca 2012 - 11:15

Hm, a ja mam pakiet internetu w Heyah 1,2 GB, prędkość internetu 3200 kbps i jestem zadowolony. Słyszałem, że w Orange Free są fajne bonusy do doładowań, ale niestety nie ma żadnych pakietów na obniżenie kosztów.

#12 Konrado

Konrado

  • 1 844 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 10 marca 2012 - 13:29

Po co komu pakiety jak za 40 zl dostajesz 6gb, które po zużyciu, wymieniasz na nowa kartę za 40 zł? Prędkośc po 3G 6 Mb/s. więc szybciej jak na heyahu :P

#13 jarooo

jarooo
  • 349 postów
  • SkądTarnów

Napisano 13 marca 2012 - 16:28

A może mi ktoś napisać, gdzie znajdę ofertę kart Orange Free? Albo inaczej, dlaczego na stronie orange.pl nie ma tych ofert, które są na allegro?

#14 piaseczny

piaseczny
  • 12 postów

Napisano 28 marca 2012 - 01:55

No to tak, jeśli ktoś chce tylko neta i tylko do modemu :P Ja sobie dziele internet z telefonu i robie modem, a 1,2 GB wystarcza nawet na tkaie korzystanie z internetu :)

#15 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 marca 2012 - 07:46

już samo Orange Free na kartę - Mobilny - www.orange.pl jest przyzwoitą ofertą. Natomiast to na allegro, to metoda "tajna";)
No i co tu dużo mówić, jest to najlepsza oferta internetu na kartę.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych