Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iBooks synchronizacja plików PDF


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 mariusznicpon

mariusznicpon
  • 149 postów
  • SkądElblag, Poland

Napisano 04 stycznia 2012 - 11:10

Mam pytanie czy synchronizują się Wam pliki pdf między urządzeniami i czy są przechowywane w chmurze? Kiedyś jak otworzyłem jakiś plik pdf np. jakąś instrukcję w iBooks na iPhonie to ten plik pojawiał się również w iBooks na iPadzie (to same konto icloud). Dodatkowo jak formatowałem urządzenie i jak instalowałem iBooks to ten plik był pobierany z chmury, teraz tak się nie dzieje. Nie działa synchronizacja i przechowywanie pliku w chmurze. Czy też tak macie czy Apple coś zmienił w iBooks.
  • gaim lubi to

#2 oliwer138

oliwer138
  • 127 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 stycznia 2012 - 11:37

Sprawdź czy iBooks jest włączony w zarządzaniu dyskiem iCloud na obu urządzeniach. W samej zakładce iBooks w ustawieniach też zobacz czy wszystko jest jak powinno, synchronizacje mode on.

#3 mariusznicpon

mariusznicpon
  • 149 postów
  • SkądElblag, Poland

Napisano 04 stycznia 2012 - 16:46

Wszystkie opcje synchronizacji są włączone. Gdy dodaję opis nowego zbioru to pojawia się on na wszystkich urządzeniach ale zawartość już nie.

#4 oliwer138

oliwer138
  • 127 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 stycznia 2012 - 19:21

Kurcze to dziwne w takim razie, u mnie wszystko ładnie się zgrywa, nawet po usunięciu iBooks i reinstalacji. Jesteś podłączony do wifi? hmm nie wiem, kombinuj, może ktoś inny pomoże? Aż jestem ciekaw czemu tak się dzieje...

#5 mariusznicpon

mariusznicpon
  • 149 postów
  • SkądElblag, Poland

Napisano 04 stycznia 2012 - 20:43

Jestem podłączony do wi-fi. Kilka miesięcy temu też wszystko ładnie się zgrywało a teraz nie.

---------- Wpis dodano o 20:43 ---------- Poprzedni wpis dodano o 19:24 ----------

Ściągnąłem sobie instrukcję iPhona z AppStore i pojawiła się ona na dwóch urządzeniach. Mogę również ją przenosić do różnych zbiorów natomiast pliki pdf które skopiowałem z maila nie synchronizują się. Czy możecie synchronizować pliki pdf czy tylko pliki zakupione w AppStore.

#6 texblues

texblues
  • 125 postów

Napisano 23 marca 2012 - 21:36

Mam identyczną przypadłość. Synchronizują się rzeczy kupione, nie synchronizują się pdfy np z maila.

#7 wojtek56

wojtek56
  • 3 postów

Napisano 08 maja 2012 - 15:54

Mam identyczną sytuację . powiedz czy znalazłeś tego przyczynę.

#8 pikolo75

pikolo75
  • 341 postów
  • SkądWęgorzewo, Poland

Napisano 06 października 2012 - 15:26

Od roku mam Iphone 4 IOS 5.1.1 , teraz kupiłem sobie New Ipad IOS 5.1.1 i mam poważny problem z synchro Ibooks z Icloud. We wszystkich opisach i reklamach opisują jak to fajnie przerywasz czytanie na Iphonie a kończysz na Ipadzie. Myślę sobie "Super rzecz " . Tylko mam mały problem bo nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić. Mam bardzo duży zasób kupionych ebooków , dodałęm je do Ibooks w Iphonie i Ipadzie , mam to samo konto , w obu urządzeniach włączone Icloud i nie działa mi ta usługa. Może mi ktoś poradzić jak to zrobić?

#9 Morto

Morto
  • 5 postów

Napisano 27 listopada 2012 - 18:39

Mi sie nie chciały zsynchronizować i musiałem wrzucać od nowa.

#10 vril13

vril13
  • 17 postów

Napisano 03 grudnia 2012 - 20:19

Mam to samo - zakładki zostały zsynchronizowane ale ich zawartość nie. Załadowały się jedynie książki kupione w AppStore. Znalazł ktoś rozwiazanie? Edit. Chyba rozkminiłam (w teorii) w czym tkwi sedno. IBooks nie przewiduje synchronizacji plików PDF bezpośrednio miedzy urządzeniami, np. miedzy iPadem a iPhonem, natomiast przeprowadza synchronizację via iTunes. Rozwiązaniem jest zrzucić pliki z jednego urządzenia na komputer do iTunes, które potem przez wifi bedą mogły być automatycznie zapisane na pozostałych urządzeniach (oczywiście gdy komputer i iTunes na nim bedą włączone, a mobilne urządzenia bedą w zasięgu tego samego wifi). Teoria, bo póki co mój PC nie jest podłączony do wifi, więc nie mogę sprawdzić. Może ktoś spróbuje i da znać jak poszło? Na chłopski rozum powinno działać, chociaż szkoda, że trzeba przeprowadzać synchroniżację "na około".

#11 stansfield

stansfield
  • 20 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 grudnia 2013 - 16:14

Wszystkie opcje synchronizacji są włączone. Gdy dodaję opis nowego zbioru to pojawia się on na wszystkich urządzeniach ale zawartość już nie.


U mnie jest niestety tak samo. Synchronizują się katalogi ale zawartość już nie.
Macbook Pro 2012 OS X 10.9, iPhone 5 iOS 6.1.3, iPad 6.1.2
Po update iTunes zniknęła w ogóle zakładka "książki"...
Znalazł już ktoś rozwiązanie?

#12 dudek564

dudek564
  • 295 postów

Napisano 06 stycznia 2014 - 23:50

Miałem ten sam problem, wszystkie ustawienia włączone.
http://support.apple...iewlocale=pl_PL


Problem tkwił w tym że w iBooks nie byłem zalogowany do konta. Najlepiej spróbować kupić jakąś książkę lub logujemy się bezpośrednio i wszystko synchronizuje :)


Opcja która może jeszcze pomóc po otwarciu na Macbook iBooks -> klikamy Plik -> Przenieś książki do iTunes

#13 mawashigerijodan

mawashigerijodan
  • 14 postów

Napisano 30 czerwca 2015 - 15:01

Czy ktoś z Was zna jakieś inne rozwiązanie tego problemu?

#14 Piotr Jan Barwa

Piotr Jan Barwa
  • 1 postów

Napisano 03 marca 2016 - 10:23

Witam serdecznie forumowiczów! Mam pytanie. Na moim starym iPadzie 2 w bibliotece iBooks przechowuję wiele plików (publikacje naukowe, książki, skrypty) w formacie pdf i epub niezakupionych w iBooks store. Zakupiłem iPada Air i chciałbym je doń przenieść, ale nie wiem jak, a są mi one bardzo potrzebne do pracy. Niestety nie posiadam w wiekszości ich kopii na komputerze. Czy istnieje jakieś rozwiązanie? Bardzo proszę o pomoc.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych