Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iphone 4s - problem z zasięgiem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#26 zorba66

zorba66
  • 41 postów

Napisano 21 stycznia 2012 - 23:27

Od wczoraj testuję inne ustawienia. Wcześniej 3G włączałem tylko wtedy gdy chciałem połączyć się z netem lub ściągnąć pocztę (ew. sprawdzić pogodę). Teraz 3G mam włączone na stałe a także zmieniłem wyszukiwanie sieci z automatycznego na Orange. Teraz gdy sygnał 3G jest za słaby (byłem dzisiaj w takich miejscach) automatycznie przełącza się na E i powraca na 3G bez problemu. Wprawdzie u mnie nie występował problem "brak sieci" ale niekiedy nie można było włączyć 3G. Teraz (jak na razie) jest wszystko OK. Połączenia wychodzące i przychodzące realizuje bez problemu. Czekam jednak na iOS 5.1 ;-)

#27 escobar_pablo

escobar_pablo
  • 5 postów

Napisano 14 lutego 2012 - 07:53

Gubienie zasięgu, brak sieci, nie wysyła wiadomości. Witam, Moja dziewczyna kupiła iphona 4s w salonie T-Mobile miesiąc temu. Przez pierwsze 2 tyg może używała go raz. Ciągły problem z gubieniem sygnału, brakiem sieci(nie da się dzwonić ani wysyłać wiadomość). Iphone wrócił do T-Mobila i obsługa która nie ma pojęcia na temat tego telefonu wymieniła go na nowy. Wymieniony Iphone działał aż do chwili kiedy moja dziewczyna zaktualizowała ios do 5.0.1. Problem wrócił. Wyzerowałem wszystkie ustawienia- działał przez 5 min, zrobiłem przywrócenie do ustawień fabrycznych (iTunes- "Odwróć")-też działał przez 5min. Karta jest wycięta, jednak chyba nie jest to wina karty ponieważ działa bez problemu z starej Noki mojej dziewczyny. Zasięg w domu mojej dziewczyny też jest ok, ponieważ mój iphone 4 (bez "S" :P ) działa bez zarzutu- a również jestem w T-Mobile. Może wiecie jak to naprawić? Pozdrawiam.

#28 Mirko791

Mirko791
  • 4 558 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 14 lutego 2012 - 07:58

W momencie gdy iPhone zgubi sieć, to po chwili ona sama wraca czy nie? Jak gubi sieć to jest napis 'no service' ?

#29 escobar_pablo

escobar_pablo
  • 5 postów

Napisano 14 lutego 2012 - 08:01

Raz piszę "Szukam sieci", raz jest jedna kreska lub dwie jednak mimo tego nadal nie dzwoni ani nie wysyła SMS. Jeszcze zapomniałem napisać że czasami wyskakuje jakiś "Terminal"(czarne tło, białe napisy, dwa przyciski anuluj lub potwierdź) który "Pobiera informacje" jednak nawet gdy go zostawiliśmy włączonego na długi czas to nić się nie działo.

#30 Mirko791

Mirko791
  • 4 558 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 14 lutego 2012 - 08:04

Jaki jest tam zasięg generalnie, 3g, słabszy 3g czy tylko edge?

#31 escobar_pablo

escobar_pablo
  • 5 postów

Napisano 14 lutego 2012 - 08:09

Edge raczej, jednak np gdy ma go w miejscach gdzie jest 3g(na 100%) to też nie działa.

#32 Mirko791

Mirko791
  • 4 558 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 14 lutego 2012 - 08:20

Z mojego doświadczenia, a mam też 4s z t-mobile i miałem takie problemy jak Wy wynika, że część z tych problemów to była wina operatora. W momencie gdy nie miałem zasięgu na 4s, nie miałem też zasięgu na innych telefonach z kartami od t-mobile. Czasami jest tak, że zdarzało się to dwa razy na dzień, ostatnio nie mam tego ani razu. Inna sprawa, że na dzień dzisiejszy w iP 4s nie da się wyłączyć 3g. Tam gdzie zasięg jest słabszy iPhone ciągle szuka 3g i stara się przełączyć na 3g, w momencie przełączania edge/3g zdarzało mi się, że był poza siecią. W nowym sofcie, który wyjdzie ok 7 marca będzie możliwość wyłączyć 3g i zostać na stabilnym edgu, tam gdzie zasięg jest słabszy. Radziłby mteż mimo wszystko wymienić kartę na oryginalną micro sim. Bycie poza siecią na edgu może też być spowodowane czasem tym, że w t-mobile w momencie przeglądania internetu nie ma możliwości odbierania rozmów, gdy np. ładują się strony w Safari można być poza siecią (dotyczy to tylko edge).

#33 escobar_pablo

escobar_pablo
  • 5 postów

Napisano 14 lutego 2012 - 08:29

Tylko ja w sowim iphone 4 mam włączony 3g i wszystko działa. I jeszcze jedno mnie dziwi. W "Ustawienia"->"Telefon"->"Mój numer telefonu" jest podany mój numer telefonu a w iphone 4s dziewczyny nie ma. Czym to jest spowodowane?

#34 Mirko791

Mirko791
  • 4 558 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 14 lutego 2012 - 11:41

Ja w swoim 4s mam wpisany numer normalnie. 4s ma inny układ anten niż 4, więc może się inaczej zachowywać podczas łapania zasięgu 3g/edge.

#35 Bartee400

Bartee400
  • 20 postów
  • SkądLublin, Poland, Poland

Napisano 14 lutego 2012 - 11:51

Też miałem problem z gubieniem sieci. Czasami iPhone pokazywał, że ma np. 4 kreski zasięgu, ale gdy próbowałem zadzwonić to nie było żadnego sygnału, wiadomości też nie chciały się wysłać. Po takim nieudanym połączeniu, kreski zasięgi spadały jedna po drugiej w kilka sekund, aż do zera i po chwili pojawiał się komunikat "Szukam...". Szukał sobie czasami po 5 sekund, czasami po 15 minut, czasami udało mu się odnaleźć sieć, czasami nie. W takim wypadku czasem pomagało włączenie i wyłączenie trybu samolot, a czasem, choć nie zawsze (sic!) restart telefonu. Za to najgorszy był komunikat "Awaria SIM". Gdy takowy się pojawił, to nie pomagało nic poza restartem, a potem trzeba było znowu przechodzić przez problemy z szukaniem sieci. Ponieważ mój 4S jest odblokowany, z AOS sprawdziłem go z kartami wszystkich polskich operatorów, wszędzie był ten sam problem. Pojawiła się również kolejna usterka-telefon jakby nie reagował na wkładanie i wyjmowanie kart SIM. Jak wyjąłem karte Orange, to cały czas pokazywał, że jest Orange, a zdążyłem już wsadzić T-mobile. Najśmieszniejsza sytuacja wynikła z kartą od Play-ona dla telefonu fizycznie nie istniała. Cały czas "Brak kart", albo "Brak SIM" w lewym górnym rogu, tam gdzie normalnie jest wykres zasięgu. Z kartą od Play nie pomagało nawet ciągłe restartowanie-ona nie istniała. Kiedy poprosiłem kumpla o sprawdzenie mojej oryginalnej karty, z której normalnie korzystam-Orange, przez dwa dni bawił się nią non-stop w swoim iPhone 4 i ani razu nie było problemu z siecią. W tym samym czasie ja zdążyłbym wyłączać i włączać telefon z 10 razy minimum. Po perypetiach z AOS, gdzie konsultanci nie potrafili mi w żaden sposób pomóc, za to wymyślali jakieś dziwne sposoby, np. wyłączenie wyszukiwania Spotlight (jak to ma niby pomóc?), twardo odmówili, że nie ma mowy o wymianie telefonu zadzwoniłem na iMada, zapytałem czy zajmują się takimi problemami i wczoraj zrobiłem sobie wycieczkę do Krakowa. Telefon oddałem, chłopak który go odebrał stwierdził: "Niech Pan tego nie traktuje jako pewnik, ale najprawdopodobniej dostanie Pan nowy telefon. Zrobimy nasze testy diagnostyczne, ale z doświadczenia z tymi telefonami wynika, że prawie na pewno pójdzie do wymiany". Trochę mnie tym pokrzepił, cała procedura ma zająć max. 4 dni, ponieważ poprosiłem o odesłanie mi telefonu kurierem, 5 dnia (piątek) najpóźniej będę miał iPhona (starego albo nowego:). Od razu zdam raport i napiszę co i jak:)

#36 bbmteam

bbmteam
  • 20 postów

Napisano 29 lutego 2012 - 11:51

A mieliscie tez tak, ze np pokazywal wam 4/5 kresek i podczas testu z gripem wyskakiwalo brak sieci? Mam ten telefon od tygodnia i nie wiem czy go reklamowac czy nie? Siec: orange. Denerwujace to jest troche w telefonie za prawie 3 tys gdzie w jakiejs podstawowej noki problemu nie ma. Wczesniej mialem ip4 ktory tez gubil zasieg wiec go oddalem i myslac ze w 4s problem zostal wyeliminowany podpisalem umowe a tu dupa :/ iphone white produkcja: 3 tydz 2012, seria DN dodam jeszcze ze nie zawsze jest tak ze zgubi zasieg, ale np w kuchni raz mam a chwile pozniej jak biore go do reki okazuje sie ze jednak nie ;/

#37 REEDDIABOLO

REEDDIABOLO
  • 11 postów

Napisano 29 lutego 2012 - 22:53

Mam ten sam problem co ty,numer seryjny DN zanioslem do servisu i na dzien dobry Pan mi powiedział "telefon do wymiany przy tych objawach". w kilka dni mam dostać nowy.co najsmieszniejsze mam go od grudnia i to dopiero jakies 2 tyg. temu zaczelo sie dziac. zobacymy jak przyjdzie nowy ;)

#38 bbmteam

bbmteam
  • 20 postów

Napisano 29 lutego 2012 - 23:08

do tego jeszcze zauwazylem ze rzecz sie dzieje tylko jak telefon trzymam w lewej rece i zakrywam ta gorna czesc w prawej zasieg jest OK REDDIABOLO tez tak miales ? w jakiej sieci masz telefon ? myslalem zeby isc do serwisu tylko ze ja telefon bralem w orange i sprawa nie jest taka ciekawa bo raz ze bedzie trzeba dlugo czekac a dwa ze ponoc tamte z wymiany w orange sa odnowione nie nowe i nie wiadomo co przyjdzie ;/

#39 REEDDIABOLO

REEDDIABOLO
  • 11 postów

Napisano 01 marca 2012 - 17:22

ja w Apple kupowalem i juz dzis zadzwonili ze jest nowy do odbioru,szybko dzialaja.

#40 jozwik147

jozwik147
  • 7 postów

Napisano 02 marca 2012 - 10:35

mam IP4S z Plusa nówka i podobne problemu co wy. Oczywiście seria DN

#41 bbmteam

bbmteam
  • 20 postów

Napisano 02 marca 2012 - 15:22

ale tylko po zakryciu anteny typu death grip czy stale traci zasieg ?

#42 jozwik147

jozwik147
  • 7 postów

Napisano 18 marca 2012 - 23:20

[CIACH]

Twój wpis został usunięty ze względu na błędną pisownię. Napisz jeszcze raz, poprawnie. Pozwoli to na łatwiejsze zrozumienie tego, co chcesz przekazać.
Pamiętaj, na tym forum bezwzględnie przestrzegamy zasad jęz. polskiego. Przeczytaj koniecznie [URL="http://myapple.pl/iphone-150/announcement-b-font-color-red-na-tym-forum-piszemy-zgodnie-z-zasadami-jez_-polskiego-font-b.html"]TO[/URL].

#43 DarekPPP

DarekPPP
  • 16 postów

Napisano 06 lipca 2012 - 20:47

[CIACH]

Twój wpis został usunięty jako zupełnie niezwiązany z tematem wątku. Proszę znaleźć wątek traktujący o Twoim problemie i w nim zadać pytanie. renqien




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych