Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pęknięty kabel od ładowarki Macbook'a przy samej wtyczce.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Simon89

Simon89
  • 48 postów

Napisano 30 grudnia 2011 - 23:23

Witam wszystkim. Mam problem. Pękł mi kabel od ładowarki do Maca. Przy samej wtyczce, przy podłączeniu do komputera. Około 1cm od tej końcówki. Wiecie może czy istnieje możliwość wymiany tej części? Szukałem, ale nigdzie nie mogę znaleźć takiego kabelka. Trzeba i tak by rozkręcić ładowarkę. Nie chciałbym kupować nowej, skoro ta JESZCZE działa :-), ale to pewnie kwestia czasu, kiedy druciki w niej popękają.

#2 serotonium

serotonium
  • 131 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 grudnia 2011 - 23:34

Ta część jest niewymienna. Jedynie co, to możesz odłożyć w czasie wymianę. Druciki przez jakiś czas będą się trzymać, możesz spróbować zakleić to taśmą izolacyjną. Jednak radziłbym powoli odkładać na nowy zasilacz (jakieś 300-400PLN). Zamienników nie ma co kupować. Może i są tańsze, ale niestety. Ostatnio miałem potrzebę kupienia zasilacza, więc kupiłem taki za 88PLN... Po miesiącu przestał działać. Z gwarancją mam problemy, a i tak byłem zmuszony kupić oryginalny zasilacz. Na szczęście z nim nie mam najmniejszych problemów.

#3 Simon89

Simon89
  • 48 postów

Napisano 30 grudnia 2011 - 23:49

hmm a na gwarancji mi pewnie tego nie zrobią? Mam jeszcze 2 lata. Znalazłem takie końcówki właśnie na allegro:
WTYK Z KABLEM do zasilaczy APPLE MacBook MagSafe (2012360231) - Aukcje internetowe Allegro

Tylko ja mam taką podłużną, ale wtyki są podobne, więc powinno działać. 400zł za zasilacz za dużo :-)

#4 Kriisu

Kriisu
  • 76 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 grudnia 2011 - 09:46

Sklej go sobie :P A tak poważnie, to lepiej rozejrzyj się za nowym, może jakimś kulturalnie wykonanym zamiennikiem?

#5 Simon89

Simon89
  • 48 postów

Napisano 31 grudnia 2011 - 13:14

Myślałem, że może ktoś z Was wymieniał ten kabel. Boję się troszkę, że po otwarciu zasilacza mogę coś popsuć. W poniedziałek skontaktuję się z serwisem, a jak mi nie zrobią to są takie nakładki termokurczliwe. Dziś byłem już oglądać, ale nie mieli białej. Swoją drogą dziwne, że tak słabo to wykonali. W poprzednim kompie (toschiba) popsuła się dopiero po 3 latach, a tu już po roku. Powinni umożliwić wymianę samego kabelka, chociażby ze względów ochrony środowiska.

#6 LIJON

LIJON
  • 83 postów
  • Skądwrocław

Napisano 31 grudnia 2011 - 13:21

sam wymieniłem taki kabelek - lutownica i 5 minut zabawy - jaki sens jest dawać za nowy zasilacz tyle kasy skoro ta wtyczka z allegro kosztuje 50zł - i działa mi do dzisiaj....wtyczka jest jak oryginalna, zero różnicy - stary trzeba odlutować w 2 miejscach i nowy przylutować - cała sztukaaaaaa

#7 Simon89

Simon89
  • 48 postów

Napisano 31 grudnia 2011 - 13:53

Super :-) dzięki za info. O to mi chodziło. Bałem się tylko, że jak to rozłożę, to będzie problem później z poskładaniem. W razie czego ta inna wtyczka też będzie pasować?

#8 LIJON

LIJON
  • 83 postów
  • Skądwrocław

Napisano 31 grudnia 2011 - 13:59

jaka inna?

a kabel wtyk koncowka MAGSAFE MACBOOK tania wysyłk (2026827876) - Aukcje internetowe Allegro

to normalna wtyczka magsafe do macbooka, nic tu innego

#9 Simon89

Simon89
  • 48 postów

Napisano 31 grudnia 2011 - 14:11

Ja mam pierwszy z lewej:

Henge Docks Announces Universal MagSafe Compatibility – Henge Docks

#10 LIJON

LIJON
  • 83 postów
  • Skądwrocław

Napisano 31 grudnia 2011 - 14:14

każdy z nich lutuje się tylko w 2 miejscach - można nawet nie rozbierać zasilacza a zlutować 2 końce kabla (odciąć uszkodzony kawałek z wtyczką) i dać koszulkę termokurczliwą na zewnątrz i jeszcze mniej roboty.

#11 Simon89

Simon89
  • 48 postów

Napisano 31 grudnia 2011 - 14:19

wymienię cały, będzie lepiej wyglądać :-)

#12 Simon89

Simon89
  • 48 postów

Napisano 19 lutego 2012 - 12:39

Mały powrót do wątku. Zaniosłem zasilacz do serwisu i wymienili mi na nowy :-). Nie musiałem nic płacić. Pokryła do gwarancja, ale miałem wykupioną dodatkowo apple care na kilka lat. Może komuś przyda się ta informacja.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych