Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Yanosik - Równoczesne działanie w tle z Automapa ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 berko

berko
  • 1 285 postów

Napisano 28 grudnia 2011 - 19:38

Witam, Niestety nie mam telefonu iphone ale chce go zakupić głównie pod kątem tych dwóch aplikacji Yanosik i Automapa. Pytanie do posiadaczy iphone z multitasking: Czy te dwie aplikacje działają w tle równocześnie ? Tzn czy jeśli będę miał podczas jazdy włączoną aplikację Automapa czy Yanosik będzie działał w tle i ostrzegał mnie przed "utrudnieniami" na drodze ? Oraz czy jeśli zminimalizuje Automapę w celu np: wykonania telefonu lub włączenia muzyki z telefonu w tle Automapa nadal będzie pracowała w tle i ostrzegała mnie akustycznie o skrętach itd ? Jeśli nie to jak to zrobić i czy android to umożliwia ? Dzięki za odpowiedzi.

#2 benedetti

benedetti
  • 459 postów

Napisano 31 grudnia 2011 - 17:41

Yanosik nie korzysta z wielozadaniowości systemu. Po każdym wyłączeniu uruchamia się "od nowa".

#3 berko

berko
  • 1 285 postów

Napisano 31 grudnia 2011 - 17:42

Yanosik nie korzysta z wielozadaniowości systemu.
Po każdym wyłączeniu uruchamia się "od nowa".


Kiepsko, na androidzie wszystko działa równocześnie, w Yanosiku jest nawet funkcja powrotu ekranu głównego przy alercie.
1:0 dla Androida.

#4 Dawidos

Dawidos
  • 568 postów

Napisano 01 stycznia 2012 - 03:26

Kiepsko, na androidzie wszystko działa równocześnie, w Yanosiku jest nawet funkcja powrotu ekranu głównego przy alercie.
1:0 dla Androida.


Gratuluję, skoro za takie coś dajesz plus androidowi. A ten problem to wina apple, czy twórców yanosika. Planujesz kupić iphone dla yanosika?
haha

#5 berko

berko
  • 1 285 postów

Napisano 01 stycznia 2012 - 11:19

Gratuluję, skoro za takie coś dajesz plus androidowi. A ten problem to wina apple, czy twórców yanosika. Planujesz kupić iphone dla yanosika?
haha


Nie wiem czy to wina iOS czy programistow Yanosika.
Pytanie jest takie jak mogą się zachowywać aplikacje działające w tle na iphone. Np: czy zminimalizowana nawigacja potrafi nadal akustycznie informować o drodze ? Jeśli tak to faktycznie progamisci yanosika mogli by taką funkcję dodać jeśli w iOS nie ma takich możliwości to dupa a nie dobry Os.
I nie jest kupować iphone tylko dla yanosika.

#6 Stivo

Stivo
  • 1 232 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 01 stycznia 2012 - 12:27

Skoro yanosik nie jest przystosowany to wielozadaniowości to raczej Apple nie ma z tym nic wspólnego tylko nieudolność programistów od yanosika którzy nie potrafili podołać zadaniu. Jest za to masa aplikacji która zmusza inne do działania w tle i nie pozawala im się zamykać. Więc wszystko się da zrobić.

#7 Dawidos

Dawidos
  • 568 postów

Napisano 01 stycznia 2012 - 12:56

Właśnie jak można dawać 1 punkt Androidowi, że jedna z 500000 aplikacji dział lepiej niż na iOS Gdybyś miał porównywać to byłoby mniej więcej 35000:34000

#8 berko

berko
  • 1 285 postów

Napisano 01 stycznia 2012 - 14:19

Skoro yanosik nie jest przystosowany to wielozadaniowości to raczej Apple nie ma z tym nic wspólnego tylko nieudolność programistów od yanosika którzy nie potrafili podołać zadaniu. Jest za to masa aplikacji która zmusza inne do działania w tle i nie pozawala im się zamykać. Więc wszystko się da zrobić.


Nie wydaje mi się, że są nie udolni skoro potrafili napisać tą aplikację dobrze na androida.

---------- Wpis dodano o 16:19 ---------- Poprzedni wpis dodano o 16:18 ----------

Właśnie jak można dawać 1 punkt Androidowi, że jedna z 500000 aplikacji dział lepiej niż na iOS
Gdybyś miał porównywać to byłoby mniej więcej 35000:34000


Stary nie bierz sobie tego porównania tak do serca.

Nadal nikt z was nie odpisał mi czy nawigacje działające w tle na iphone potrafią akustycznie sygnalizować o drodze. np: jadąc autem podczas rozmowy telefonicznej przez zestaw głośno mówiący.

#9 benedetti

benedetti
  • 459 postów

Napisano 01 stycznia 2012 - 16:11

Na pewno Tomtom i Navigon działają w tle. Użytkownik dostaje informacje głosowe, gps jest aktywny podczas korzystania z innych aplikacji. Nie wiem jak wygląda sytuacja kiedy dwa programy chcą mieć dostęp do danych GPS w tym samym czasie.

#10 berko

berko
  • 1 285 postów

Napisano 01 stycznia 2012 - 16:24

Na pewno Tomtom i Navigon działają w tle.
Użytkownik dostaje informacje głosowe, gps jest aktywny podczas korzystania z innych aplikacji. Nie wiem jak wygląda sytuacja kiedy dwa programy chcą mieć dostęp do danych GPS w tym samym czasie.


Aha to nie jest źle.

#11 kajus01

kajus01
  • 897 postów
  • SkądZiemia?

Napisano 04 stycznia 2012 - 08:17

TomTom na pewno gada w tle a AM po kliknięciu w home sie wyłącza. A czemu porównujesz i punktujesz te połączone aplikacje jak w Androidzie nie ma AutoMapy? :lol;

#12 berko

berko
  • 1 285 postów

Napisano 04 stycznia 2012 - 08:34

TomTom na pewno gada w tle a AM po kliknięciu w home sie wyłącza.
A czemu porównujesz i punktujesz te połączone aplikacje jak w Androidzie nie ma AutoMapy? :lol;

A czyli jest szansa na działanie w tle. Fajnie.
W takim razie punkt - dla programistów a nie programistów Apple. ok ?

#13 kajus01

kajus01
  • 897 postów
  • SkądZiemia?

Napisano 05 stycznia 2012 - 09:21

Programiści apple nic do tego nie mają, dali soft i to firmy jak Aquart (AutoMapa) czy Neptis (Yanosik) mają się do niego dostosować.

A czyli jest szansa na działanie w tle. Fajnie.

Szansa jest ale nie na AM, ktoś tam pisał że są niby programy które je utrzymują w tle ale Ja nie znam i nie używam. Może pisać do supportu Yanosika i pytać/prosić o działanie w tle.
Sprawa druga zastanawiałeś się nad drenażem baterii? Wyżej jeszcze coś o muzyce pisałeś. AM jest strasznie baterio-żerna, w aucie iPek z włączoną iAM i podłączoną ładowarką ledwie się ładuje, śmiem twierdzić że po włączeniu Yanosika który też korzysta z GPSa, neta, itp. ładowania nie będzie wcale a wręcz % będą spadać a jak dodasz do tego jeszcze iPoda to już na bank za daleko nie dojedziesz na takim zestawie ;)

#14 pkobierecki

pkobierecki
  • 1 239 postów

Napisano 06 stycznia 2012 - 13:04

Na pewno Tomtom i Navigon działają w tle.
Użytkownik dostaje informacje głosowe, gps jest aktywny podczas korzystania z innych aplikacji. Nie wiem jak wygląda sytuacja kiedy dwa programy chcą mieć dostęp do danych GPS w tym samym czasie.


Spokojnie działa więcej niż jeden program, czasem używałem jednocześnie Mapamap Radar Stop i Navigona, przez przypadek w sumie, bo Navoigon ma wbudowany moduł ostrzegania przed fotoradarami i informacje się nakładały. Moim zdaniem Mapamap jest 100 razy lepszy od Janosika- on nie pobiera praktycznie energii :D Nie mam pojęcia jak to działa, ale zużywa 1 procent baterii na 10 kilometrów (!). W porównaniu do Janosika to tyle co nic, właściwie nie trzeba brać ładowarki w trasę przez całą Polskę. Janosik wsuwa baterię jak nawigacja, czyli w ekspresowym tempie- ponieważ korzysta też z neta. Oczywiście przez to ma więcej funkcji jak ostrzeganie się na bieżąco przez innych użytkowników o "utrudnieniach". Jednak baza fotoradarów Janosika jest moim zdaniem wybrakowana i nieaktualna, gdzie w Mapamap radarstop jest niemal nieomylny. Przynajmniej po tych trasach co jeździłem.

---------- Wpis dodano o 15:04 ---------- Poprzedni wpis dodano o 15:01 ----------

i dodatkowo- Mapamap radar stop działa w tle :) czasem zapominam go wyłączać i łażę cały dzień, aż nie ostrzeże mnie miły głos: "utracono sygnał satelitarny" kiedy wejdę do większych budynków.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych