Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nie działają rozmowy i sms - iPhone się zawiesza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 anusia2o

anusia2o
  • 20 postów

Napisano 21 grudnia 2011 - 15:44

Witajcie, mam iPhone4 z Orange od ponad roku. Dzisiaj od godziny pojawił się nagle problem z dzwonieniem: - wybierając numer iPhone się zawiesza i chociaż dochodzi do połączenia, to ja nic nie słyszę, a co więcej nie da się rozłączyć i połączenie leci dopóki odbiorca mnie nie odłoży. - połączenia przychodzące do mnie nie dochodzą, chociaż dzwoniący ma sygnał. To samo mam z smsami: - wychodzące podczas wysyłania się zawieszają, chociaż dochodzą do odbiorcy - przychodzące nie dochodzą Restartowałam system, włączałam i wyłączałam wszystkie aplikacje. Włączałam/wył 3G. Po wyłączeniu automatycznego wybierania operatora, iPhone nie widzi żadnego operatora sieci. Co któryś restart nie pojawiał mi się sygnał zasięgu i nazwa operatora. Teraz jest pełen zasięg i widoczny operator Orange. Ma ktoś pomysł co zrobić?

#2 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 grudnia 2011 - 15:49

Restore.

#3 anusia2o

anusia2o
  • 20 postów

Napisano 21 grudnia 2011 - 16:53

Czy możesz podać mi linka do tematu na forum opisującego proces restore (nie potrafię znaleźć)?
Od kiedy jest iCloud to chyba jakoś inaczej się robi, prawda? Kiedys wystarczyłby chyba zwykły backup odzyskać w iTunes po podłączeniu, ale teraz to nie wiem co zrobić..
Znalazłam taki filmik: How to RESTORE iPhone / iPod Touch. FIX FREEZING AND ERRORS! - YouTube
ale nie wiem, czy to nie opisuje już bardziej awaryjnej sytuacji, kiedy urządzenie się wykrzaczy. Chociaż większość aplikacji archiwizuje mi dane, to nie chciałabym stracić ważnych danych..

Poniżej fotka na której widać co się dzieje w lewym górnym rogu co któreś włączenie, innym razem jest normalnie: nawa Orange i mocna siła sygnału:
Dołączona grafika

#4 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 grudnia 2011 - 17:07

Podpinasz telefon do komputera, uruchamiasz iTunes, na liście po lewej wybierasz telefon, synchronizujesz go, klikasz na liście po lewej na telefon prawym, archiwizujesz go (jeżeli jest taka opcja dostępna, nie wiem, czy przy iCloud jest), po zakończeniu backupu naciskasz w iTunes (w tym "głównym" oknie, a nie na liście) przycisk "odtwórz" lub "restore", czekasz max kilka godzin i tyle. Temat wałkowany milion razy na każdy możliwy sposób...

#5 anusia2o

anusia2o
  • 20 postów

Napisano 22 lutego 2012 - 18:21

Osoby, którym zdarzyła się podobna sytuacje i restore nie pomógł opisuje moje rozwiązanie problemu. Zrobiłam kopię wszystkich danych, które były mi potrzebne (użyłam funkcji backupu online w samych aplikacjach, a tam gdzie się nie dało skopiowałam dane na komputer). Mnie pomogło najpierw wyzerowanie całkowite iPhona (Ustawienia -> Wyzeruj -> Wymaż zawartość i ustawienia) i powrót do stanu fabrycznego. Raz jeszcze przeszłam proces rejestracji w iCloud itp. i po tym wszystko zaczęło działać. Wówczas podłączyłam iPhona do iTunes i odzyskałam dane z ostatniej kopii zapasowej. Wszystkie dane, których mi brakowało - wgrałam sobie na nowo korzystając z backupów poszczególnych aplikacji i przeniosłam dane z komputera. Opisywany problem pojawił się potem kilka dni później u mnie jeszcze raz - powtórzyłam więc cała procedurę i puki co od prawie 3 miesięcy jest wszystko okey. Jeśli ktoś znajdzie łatwiejszy sposób, to byłabym wdzięczna za podzielenie się rozwiązaniem. Pozdrawiam

#6 13beata

13beata
  • 1 postów

Napisano 27 lutego 2012 - 11:00

U mnie ip4 zaczął sie tak zawieszac po aktualizacji do OS5. Za każdym razem gdy poziom naladowania baterii spada poniżej 20%. Nie mozna sie do mnie dodzwonić, ja tez nie mogę sie połączyć czy wysłać SMS. Konieczne jest zerowanie za każdym razem:((((

#7 Frozen

Frozen
  • 18 postów

Napisano 27 lutego 2012 - 16:54

U mnie w Iphonie pomogła zmiana softu na najnowszy, żadne inne techniki nie przynosiły rezultatu.

#8 adibu

adibu
  • 6 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 lutego 2012 - 17:12

Również mam ten problem po zaktualizowaniu do OS5, kiedy poziom naładowania spada poniżej 20% telefon dostaje fioła, nie wysyła sms-ów ani nie wykonuje połączeń wychodzących, dodatkowo zawiesza. Jak by tego było mało to po naładowaniu na full baterii problem nie znika a telefon sam się włącza i wyłącza i tak co kilka minut i dalej nie spełnia podstawowych funkcji. Restor pomógł, ale po dwóch tygodniach jak poziom naładowania spadł w wyniku mojej nie uwagi poniżej 20% to problem powrócił jak bumerang. Teraz nie dopuszczam aby poziom naładowania spadł poniżej 20%. Myślicie że apple coś spartoliło z softem bo nie sądzę żeby tyle telefonów było uszkodzone?

#9 Melon112

Melon112
  • 10 postów

Napisano 27 marca 2012 - 06:29

Odświeżam temat bo może ktoś juz wpadł na pomysł jak ten problem z zawieszaniem rozwiązać.U mnie zdarza się to ostatnio coraz cześćiej.Objawy takie same jak w postach powyżej,z tym że doszedłem do tego,że gdy telefon się zawiesi np.na wykonywanym połązceniu,włączam na chwilę "dane sieci komórkowych"i wszystko wraca na pewien czas do normy.A takie zawieszanie zdarza się mi przynajmniej raz dziennie.,i przyznam że zaczyna mnie to juz poważnie denerwować.

#10 fryta1979

fryta1979
  • 148 postów

Napisano 09 kwietnia 2012 - 19:59

Mam ten sam problem. Juz dwa razy robiłem restore i JB. Nie pomaga. Przy zawieszenieu sie aplikacji Phone pomaga restart, badz właczenie edge i 3g na chwile i wyłaczenie. Jakies pomysły?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych