Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro w zaparowanej łazience


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 picik

picik
  • 288 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 grudnia 2011 - 13:06

Witam,
czy pozostawienie macbooka pro (mid 2010) w zaparowanej łazience (branie kąpieli) mogło naruszyć jego gwarancję ? Chodzi mi o te czujniki zalania - czy nie zmieniły one barwy od wysokiej wilgotności ?

Oczywiscie sprzet jak dzialal, tak dziala.

Wszystko dzięki mojej za***stej narzeczonej...

Dzięki za pomoc
P

#2 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 grudnia 2011 - 16:48

Czujniki wilgoci zmieniają barwę przy 90% wilgotności. Jak narzeczona brała gorącą kąpiel... niestety czujniki mogły zareagować.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#3 picik

picik
  • 288 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 grudnia 2011 - 17:31

tego sie wlasnie obawiam. a czy w najgorszym wypadku tylko czujniki zmienily barwe czy cos tam jeszcze hardware'owo sie moglo schrzanic co wyjdzie po paru dniach ?

#4 netruner

netruner
  • 564 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 grudnia 2011 - 20:51

Myślę że to już byś widział, jak nie było żadnego zwarcia to mu nic nie powinno być.

#5 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 19 grudnia 2011 - 05:06

Myślę że to już byś widział, jak nie było żadnego zwarcia to mu nic nie powinno być.


I tu się Assan mylisz. Uszkodzenia po zalaniu potrafią wyjść po kilku dniach/tygodniach/miesiącach. Przecież przetrzymanie maca w "parówce" może skutkować niczym innym jak zalaniem (osadzona para wodna na płycie głównej może uszkodzić delikatne elementy lub wypalić przelotki).

Ad picik - albo rozbierzesz maca do najmniejszej śrubki i dokładnie przemyjesz izopropylem (wiąże wilgoć) modląc się, aby uszczelka w matrycy była dobrze złożona (czytaj szczelna), albo zobaczysz po kilku miesiącach czy para nie dokonała większych zniszczeń.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#6 jhartman

jhartman
  • 668 postów

Napisano 19 grudnia 2011 - 13:34

Ej, przecież umieszczenie laptopa w zaparowanym pomieszczeniu to standardowa procedura czyszczenia sensora kamerki ;-) Nagie fotki pod prysznicem z kamery laptopa - Tech - WP.PL

“Wystąpił błąd wewnętrznego sensora. W celu zdiagnozowania problemu, spróbuj umieścić swojego laptopa na kilka minut w pomieszczeniu z parą wodną.”


Polecone przez serwisanta Apple, więc to nie może być nic złego ;-)

Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych