Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nowości Apple w nowym roku...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sallazar

Sallazar
  • 93 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 listopada 2005 - 12:17

Temat sondażowy z cyklu co by było gdyby... Jak myślicie, jakich nowości w sprzęcie możemy się spodziewać w najbliższej przyszłości...? Czy czeka nas poważny upgrade powerbooków..? Pewnie dopiero z Intelami przekroczą 2 Ghz... Powerbooki z wbudowaną kamerą...? Zmiana w designie..? Czy Intelowskie jabłuszka będą pracować na obecnych na rynku procesorach, czy sercem Maców będzie jakieś "nowe dziecko" Intela...? Co wybierze Apple? Blue Ray, czy HD-DVD? Czy możemy spodziewać się czegoś rewolucyjnego...? Pogdybajmy o tym czego możemy się spodziewać. Co o tym myślicie?

#2 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 13 listopada 2005 - 12:34

Czy czeka nas poważny upgrade powerbooków..?

Tak

Pewnie dopiero z Intelami przekroczą 2 Ghz...

Tak

Powerbooki z wbudowaną kamerą...?

Tak

Zmiana w designie..?

Mam nadzieje że nie jakaś drastyczna, że zachowają ten styl.

Czy Intelowskie jabłuszka będą pracować na obecnych na rynku procesorach, czy sercem Maców będzie jakieś "nowe dziecko" Intela...?

Nowe

Co wybierze Apple? Blue Ray, czy HD-DVD?

BlueRay

Czy możemy spodziewać się czegoś rewolucyjnego...?

Jak zawsze ;)

#3 BiM Service

BiM Service

    user_jgora

  • 972 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 13 listopada 2005 - 13:02

To ja moze w ramach zyczen noworocznych ;) - poprosze solidniejsza obudowe w ibooku, bo to takie delikutasne, ze az strach uzywac, bo sie zaraz rysuje ;) Pozdrawiam

#4 Sallazar

Sallazar
  • 93 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 listopada 2005 - 13:40

Code- dziękuję za syntetyczne, a nadzwyczaj precyzyjne podejście do tematu. Pozdrawiam ;)

#5 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 13 listopada 2005 - 15:39

Polecam wątek:
http://www.myapple.p...topic.php?t=544

szczególnie ostatnie dwie części....

Dodam tylko,ż e design PB ma zostać niezmieniony, być może będą cieńsze. I najprawdopodobniej możemy je zobaczyć już w połowie roku, móże wcześniej, ale wersje 15", 17" będzie potem, a 12" zniknie. Będzie iBook 13" z panoramicznym ekranem.

#6 Sallazar

Sallazar
  • 93 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 listopada 2005 - 21:33

Jeśli chodzi o napędy optyczne to wydaje mi się, że choć BlueRay jest bardziej zaawansowane technologiczne, a Apple nigdy na siłę nie oszczędzało, to mogą jednak się wstrzymać z decyzją do momentu jak wiadomo będzie kto wygrał tą wojnę formatów... Miła wiadomość, że planują zrezygnować z 12'' na rzecz panoramicznej 13''. Bardzo rozsądne rozwiązanie, przynajmniej przeze mnie osobiście oczekiwane. Mogliby jeszcze dodać podświetlaną klawiaturkę... (a propos, jak w praktyce działa ta podświetlana klawiatura, bo nigdy nie widziałem większych powerbooków w nocy? Same Ochy i Achy? i na ile to praktyczne?) Jeśli chodzi o komputery desktop, to nowy iMac jest tak świetny, że nie bardzo mogę sobie wyobrazić czego można sobie jeszcze życzyć, jeśli chodzi o zastosowana domowe (a przy upgradzie RAMu to i pewnie final cut pro ładnie baraszkuje ;) Tak, że obecny kierunek wydaje się bardzo słuszny i mogą jeszcze podciągnąć wydajność... Może wprowadzą WiMax - jeśli chodzi o łączność bezprzewodową... Pozostaje też pytanie czego możemy sie spodziewać po Leopardzie... Moim zdaniem zmiany będą większe niż w przypadku Pantera-Tygrys, bo wejdzie na rynek w tym samym czasie co Windows Vista... Z drugiej strony Microsoft ma co poprawiac, tu system jest dobry... Minusy Tigera nie wynikają z braków systemu, lecz z lenistwa bądz niechlujstwa projektantów niektórych stron www, aplikacji intrnetowych i serwisów (vide: onet plejer, czat Wirtualnej Polski etc.), bądz stron trzecich - mniejsza funkcjonalność MS Messengera dla Mac i niemożnośc podłączenia kamer. Z tygrysa jestem bardzo zadowolony, choć różne testy twierdzą, że jest szybszy od Pantery, wydaje mi się, że nie koniecznie, ale pewnie to subiektywne odczucie i nowy system zawsze jest szybszy, a im wiecej bibliotek, dokumentow i aplikacji zaczyna z czasem chodzic wolniej. Widgety-hmm- najlepsze te wbudowane systemowe, inne w zasadzie bezużyteczne. Najlepsza funkcją jest jednak spotlight. Wspaniełe narzędzie. Zobaczymy więc co nowego będzie w Leopardzie... troszkę zrobiło się offtopicowo, za co przepraszam. Wybaczcie. [glow=red:edcf1d8947][/glow:edcf1d8947][glow=olive:edcf1d8947][/glow:edcf1d8947][glow=444444][/glow]

#7 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 14 listopada 2005 - 16:28

Dodam kilka nowych rzeczy:

http://www.engadget....34000983067852/ - mini i zestaw Strereo...

http://www.hardmac.c...005-11-14/#4727 - monitor do mini,


Co do iMac'a - zgodzę się z tym,ż e to świetna maszynka teraz, ja niestety kupiłem swojego półtora tygodnei przed upgradem i pluje sobie w brodę strasznie... pozatym, teraz brałbym 20", 17" jest super, ale 20 to jest to... :-D
Jedyne ale, prędkość działania Front Row - opieram się tylko na danych z sieci, ale podobno, potrafi się zacinać. Drugie ale, nowe iMac'i mają nowszy ym pamięci, i jeśli chcesz dać tam maksimum, to staje się to bardzo drogie, to samo dotyczy nowych PM - mowię o cenach kości 2 GB, bo 1 GB są jeszcze zjadliwe...

Mnie szkoda 12", bo nie ani PB, ani iBook'a o taki rozmiarze, a szkoda... strasznie zgrabne komputerki to były, znaczy są.... to chyba na tyle...

#8 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 14 listopada 2005 - 17:10

Ale 12" ma małą rozdzielczość, w zamian dostaniemy iBooka 13", który będzie miał pewnie sporo wyższą rozdzielczość co wyjdzie wszystkim na dobre ;) A gabaryty pewnie znacznie się nie zmienią :)

#9 ainaval

ainaval
  • 272 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 listopada 2005 - 19:58

Ale 12" ma małą rozdzielczość, w zamian dostaniemy iBooka 13", który będzie miał pewnie sporo wyższą rozdzielczość co wyjdzie wszystkim na dobre ;)
A gabaryty pewnie znacznie się nie zmienią :)


Właśnie, do czasu tych plotek o 13" iBookach, sądziłem że następnego wezmę już PB 15", ale teraz kto wie :) Zwłaszcza jeśli rozdzielczość byłaby poważnie wyższa.

Myślicie, że iBooki też zostaną z "białym" designem?

#10 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 14 listopada 2005 - 22:53

Myślicie, że iBooki też zostaną z "białym" designem?

Apple teraz robi tylko białe (mówię tu o nowych produktach) no i zaczyna wchodzić w czarne (iPod nano i video), aluminiowe są już tylko PowerBooki.
Ciekawe czy nowe iBooki będzie można kupić w wybranym kolorze (biały/czarny)

#11 Sallazar

Sallazar
  • 93 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 listopada 2005 - 22:50

Mnie szkoda 12", bo nie ani PB, ani iBook'a o taki rozmiarze, a szkoda... strasznie zgrabne komputerki to były, znaczy są.... to chyba na tyle...


Wierz mi, że wybrałem właśnie PB12'' ze względu na jego "zgrabność", zależało mi na czymś bardzo mobilnym, czasami brakuje mi tego jednego cala... nic więcej ibook14 byłby dla mnie za duży, PB15'' tym bardziej... PB13'' byłby idealny...

#12 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 15 listopada 2005 - 23:24

brakuje mi tego jednego cala... nic więcej ibook14 byłby dla mnie za duży

iBook 14" nic by Ci nie dał - ta sama rozdzielczość co w PowerBook 12" i iBook 12" - 1024x768
iBook 13" jeśli nie będzie miał więcej niż 800 w pionie to z pewnością będzie miał w poziomie 1280 i mniejszy pixel.
Przynajmniej mniej nie może być - SONY VAIO ;)

#13 CHINE

CHINE
  • 77 postów

Napisano 29 listopada 2005 - 01:24

hmm.. no tak.. i mam problem.. jak najpierw nie bylo kasy na BP12" tak teraz czytajac to stwierdzam ze itak go nie kupie bo lepiej poczekac na nowego 13" .. to jakies sprawdzone info ze pojawi sie w polowie roku?? bo czytalem gdzies ze intel imac ma sie pojawic w styczniu 2006 a intel PB w lutym... to by mi bardziej pasowalo .. i jak myslicie.. ceny beda duzo wyzsze niz obecne ceny PB 12"??

#14 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 29 listopada 2005 - 01:43

CHINE, nie będzie PowerBook'ów 13"
Będą iBook 13" (być może jeszcze jakiś większy 14" lub 15")
PowerBook 15" i 17"
PowerBook 12" zostanie całkowicie wycofany.

#15 microust

microust
  • 263 postów
  • SkądLitzmannstadt

Napisano 29 listopada 2005 - 07:42

ojojoj czarne iBooki , no to mam przechlapane u Malzowiny. Ostatatnich kilka rozmow doprowadzilo do decyzji o zakupie Lombarda, wczesniej myslalem o jakim iMaczku 400mhz (filmy i gg) ale nie MUSI byc czarny. Wydatek na Lombarda nie jest zabojczy, ale jak wejdzie nowy iBook.... ja nie che mimo ze czarny kolor uwielbiam, to pozostane przy bieli, i niech mi tylko iMacy G5 nie ruszaja :D Zastanawiam sie kiedy Intela do iMacow wsadza, jak myslicie? czy wszystko zostanie upgreadowa w miare jednoczesnie czyt. 3 miesiace czy nie? bo zamierzam iMace G5 zakupic i nie wiem jaki ruch wykonac

#16 CHINE

CHINE
  • 77 postów

Napisano 29 listopada 2005 - 14:13

to pewne info? i kiedy ?? styczen??luty?? czerwiec?? konkretnie

#17 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 29 listopada 2005 - 16:50

Konkretnie będzie wiadomo jak to się już wydarzy ;)

#18 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 29 listopada 2005 - 20:03

Nowe iBooki najprawdopodobniej pojawią się nawet przed mini, mówię o wersji z Intelem na pokładzie. Plotki mówią o początku 2006, bez dokładnej daty (czyli pewnie pierwsze 3 miesiące). Jednak "na pewno" pojawią się pod koniec kwietnia bodajże. Niestety to są spekulacje, ale coraz więcej źrodeł wspomina o początku 2006 roku, więc jest duża szansa na to.
Apple chce jak najszybciej wprowadzać Mac-Intele, a nowy iBook 13" z panoramicznym ekranem może być ciekawą propozycją. Jest tylko jedno ale ( no dobra nie tylko jedno), pierwsze partie mogą być niedopracowane - jak pokazuje historia Apple, pierwsze modele noszą znamiona "niodoróbek", małych błędów, itp... Pominę kwestie wydajności InteloBooka - bo to akurat może być jego mocną stroną, ale to jest dużo niewiadomych. Osobiście doradzałbym zakup iBook'a teraz bo to jest sprawdzona maszynka i posłuży prze jakiś czas, a nie każdy ma ochotę być królikiem doświadczalnym Apple. :evil:


Zresztą, jedna zasada jest uniwersalna - potrzebujesz TERAZ komputera, to go kup TERAZ. :D

--------
BTW - jeśli mówimy o nowinkach:

It's only a rumor, but it's a juicy one. Think Secret alleges that Apple will soon showcase the Mac mini as a digital media center outfitted with:
- Front Row 2.0
- TiVo-like digital video recording capacity;
- a built-in iPod dock; and
- an Intel processor.

The new Mac mini project, code-named Kaleidoscope, will be released at MacWorld San Francisco in early January, 2006, according to Think Secret's piece published late last night. The article admits that hardware specifics are unknown, but speculates about other features, like a boost in hard drive size from 2.5-inches to 3.5-inches to handle large media.

The Mac mini makes sense as a digital hub, given its no-frills profile and relatively low price. Picture it in your family room hooked up to your iPod, TV, and sound system, unobtrusively humming along as the control center of your home theater.


>>>źródło <<<

#19 CHINE

CHINE
  • 77 postów

Napisano 29 listopada 2005 - 21:18

ok.. a powerbook?? z tego co czytalem o iBookach na macnews.pl to maja kosztowac ok 699$ wiec duzo taniej niz obecne.. a skoro moja wycofac PB12" to ile moga kosztowac 15"?? w ogole to porazka ze maja wycofac te 12" .. ja potrzebuje takiego malutkiego..monitor moge sobie w domu podpiac...a 13" to w ogole by bylo optymalnie... wiec teraz to juz w ogole nie wiem.. powerbook / ibook ?? cholera.. jest duza roznica miedzy ibookiem a pbookiem jesli chodzi o wydajnosc i jakosc pracy?? mowie o grafice i muzyce

#20 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 29 listopada 2005 - 21:41

ok.. a powerbook?? z tego co czytalem o iBookach na macnews.pl to maja kosztowac ok 699$ wiec duzo taniej niz obecne.. a skoro moja wycofac PB12" to ile moga kosztowac 15"?? w ogole to porazka ze maja wycofac te 12" .. ja potrzebuje takiego malutkiego..monitor moge sobie w domu podpiac...a 13" to w ogole by bylo optymalnie... wiec teraz to juz w ogole nie wiem.. powerbook / ibook ?? cholera.. jest duza roznica miedzy ibookiem a pbookiem jesli chodzi o wydajnosc i jakosc pracy?? mowie o grafice i muzyce


Pamiętaj, że opóźnienie w polsce z nowym sprzętem to mniej/więcej 1 miesiąc! Dolicz to do swoich kalkulacji.
12" PB ma nie być! szkoda, ale taki jest wymysł Apple, nic na to nie poradzimy.

PB czy iBook, oto jest pytanie: w telegraficznym skrócie:
PB ma:
- szybszy dysk i procesor, lepszą karte grafiki i sprzętowo "Dual-view", wejście line-in itp. (werje 15" i 17" są unowocześnione - nowe ekrany)
- PB są drogie....

iBook:
- dłuższy czas na bateriach, wydajniejszy Airport
- brak line-in
- bardzo dobry stosunek cena/moźliwości

Dodatkowo polecam forum , a zwłaszcza:
http://www.myapple.p...wforum.php?f=34 - Benchmark
http://www.myapple.p...opic.php?t=1282 - opinie o PB
http://www.myapple.p...opic.php?t=1281 - opinie o iBooku
... - małe porównanie...
... -iBook opinie userów
... - PB 12" czy 15"
http://www.myapple.p...opic.php?t=2214 - test nowego Pb 15"

#21 CHINE

CHINE
  • 77 postów

Napisano 30 listopada 2005 - 00:44

oo ..swietnie ..dzieki... no a wie ktos czy PB tez stanieja //?? bo iBooki ponoc tak??

#22 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 30 listopada 2005 - 00:49

Wszystko tanieje, nawet mercedesy.

#23 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 30 listopada 2005 - 01:02

oo ..swietnie ..dzieki... no a wie ktos czy PB tez stanieja //?? bo iBooki ponoc tak??


Oj, nie licz na to za bardzo.... Ja już takim myśleniem się kilka razy naciołem. Czasami Apple dość indywidualne podejście do rynku... szczególnie w Europie. W USA jest troszkę lepiej. Tańszy sprzęt pewnie będzie, ale dopiero jak wejdą Intelo-Mac'i, jak wejdą iBooki, stanieją iBooki, jak PB, stanieją PB, jak Mini, stanieje Mini...

#24 CHINE

CHINE
  • 77 postów

Napisano 30 listopada 2005 - 12:56

no tak ... ale stanieja PB G4 a nie bedzie tak ze tanie beda Intel PB ?? no ale skoro iBooki na intelu maja byc tansze niz obecnie iBooki G4 to moze jest jakies prawdopodobienstwo ze PB na intelu tez beda tansze?? albo chociaz w takiej samej cenie?? jak obecnie PB15"?

#25 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 30 listopada 2005 - 13:47

CHINE stanieją na pewno, ale pewnie mniej niż ci się wydaje, czasami ta różnica w cenie nie odzwiedciedla różnicy w danych modelach. Np. przecenione iMac'i G5 kosztują prawie tyle samo jeśli policzysz sam fakt dodania iSight'a w nowym modelu! A jest jeszcze SuperDrive... (mówię o modelu 17", z modelem 20" jest podobnie).
Na tanie PB bym nie liczył. linia PRO w Apple nigdy tania nie była. A co do cen, czas pokaże, chciałbym aby byly tańsze, ale praktyka pokazuje, że ceny zostają z reguły na tym samym poziomie. Zauważ, że ceny nowych iMac'ów są bardzo korzystne, nowych iBooków też, jak i np. unowocześnionego PB 15", względem starych modeli. Obawiam się, że to może być ta oczekiwana obniżka ceny, czyli za te same pieniążki dostajesz więcej, bo tak to wygląda. Swego rodzaju "promocja" na koniec ery PowerPC w Apple. Ceny penwie spadną, ale pewnie w okolicach 2-4%... I pamiętaj, nowe modele noszą znaki niedoróbek!

[ Dodano: 2005-11-30, 18:38 ]
Z ostaniej chwili:
>>> AppleInsider - Analyst sees Intel PowerBook in January<<<

... i masz tu babo placek. Jak na razie inne żródła nic o tym nie wspominają, ale pewnie dlatego, że to się pojawiło przed chwilą, a dużo stron powołuje się na AppleInsider. Ciekawe czy to prawda, bardziej mi się wydaje, że iBook'i pojawią się pierwsze, ale kto to wie... no Apple oczywiście! ;-)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych