Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Najtańsza wysyłka z USA do Polski. Koszt?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#1 syrakuz

syrakuz

    Dr

  • 1 073 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 19 czerwca 2007 - 20:07

Mam pytanie do osób będących w USA. Jaka firma oferuje najtańszą wysyłkę paczki do 2 Pounds (do 1 kilograma) z USA do Polski. Nie zależy na czasie, byle było najtaniej. Wiem że na forum jest kilka osób ze Stanów i może ktoś już wysyłał taką paczkę do Polski. Będę wdzięczny za pomoc i ewentualnie linki. Pozdrawiam Syrakuz

#2 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 19 czerwca 2007 - 21:11

Doma Shipping & Travel (strony nie mogę znaleźć ale są "bezpieczni"), mają klika chyba lokalizacji w IL, są tańsi niż Polamer, ale czy najtańsi tego już nie wiem.

EDIT:

http://www.domashipping.com/ - to chyba ich strona. Tak mi się wydaje bo kiedyś mieli inną.

#3 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 19 czerwca 2007 - 21:14

I warto na takie cuda ubezpieczenie wykupic tak na wszelki wypadek. A ja kiedys porobowalem sprawdzic ile by kosztowala przesylka ubezpieczonego MBP do Polski przez UPS.... Uwaga! Siedzicie? ...$349 dolarow! :/ Czemu tak drogo to nie mam zielonego pojecia.

#4 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 19 czerwca 2007 - 21:16

I warto na takie cuda ubezpieczenie wykupic tak na wszelki wypadek.


Warto nie warto, jak ubezpieczysz to leci w Polsce na cło..

#5 syrakuz

syrakuz

    Dr

  • 1 073 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 19 czerwca 2007 - 21:35

Chodzi mi o wysyłanie lekkiego towaru do Polski z Martinsburga, WV. :P Napisze jescze że nigdy nie byłem w USA i dopiero się tam wybieram.

#6 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 20 czerwca 2007 - 07:04

Jak to? Jak cos ubezpieczysz i nawet napiszesz, ze to gift albo used stuff to i tak policza Ci clo?

#7 BiM Service

BiM Service

    user_jgora

  • 972 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 20 czerwca 2007 - 08:17

Jak to? Jak cos ubezpieczysz i nawet napiszesz, ze to gift albo used stuff to i tak policza Ci clo?


Wszystko jest mozliwe - ja kiedys kupowalem na ebayu uzywane body analogowe, paczka przyszla z clem do oplacenia i ktos przetlumaczyl "used camera" na "aparat cyfrowy" :)
Dodam, aparat byl tak bardzo analogowy, ze trzeba byc kompletnym mlotkiem, zeby cos takiego napisac.

Pzdr

#8 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 20 czerwca 2007 - 10:39

Jak to? Jak cos ubezpieczysz i nawet napiszesz, ze to gift albo used stuff to i tak policza Ci clo?


Cło nie obowiązuje na drobne upominki, których wartość jest nieznaczna. Teraz problem jest z tą wartością nieznaczną, bo mało kto wie ile to jest. Jeśli paczkę ubezpieczasz to już sugeruje, że jest coś tam w niej bardziej cennego niż upominek i nie ważne co na niej napisałeś że zawiera.

Mam też własne podejrzenie jak wybierają paczki które pójdą na cło. Paczki oryginalne, takie jak są pakowane gdzieś w sklepach z adresami nieprywatnymi idą na cło prawie na pewno. Koperty nawet wysłane z prywatnego adresu, a wyglądające na takie "sklepowe" idą na cło (np te bąbelkowe kupione w Office Depot). Oczywiście jeśli już coś trafi na cło to nie znaczy że to cło dostaniemy, bo gdy jakoś to skontrolują (nie wiem jak) mogą dać tylko pieczątkę i cła nie nałożyć.

#9 razorek84

razorek84
  • 578 postów
  • Skąd100lica

Napisano 20 czerwca 2007 - 13:06

PolAmer jest ok tylko paczka idzie okolo 3tyg. Co do cła to zalezy jakie rzeczy i jaka wartosc. Teraz zamowilem sobie ciuszki z ebay.com i ma isc poczta, koszt to 40$ (wysylka) i zobaczymy czy beda jakies podatki... Ps. Ze sprzedawcami ktorzy juz wysylali do Europy z Usa napewno mozna sie dogadac!

#10 naresh

naresh
  • 2 079 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 czerwca 2007 - 15:42

Jak ktos ma mozliwosc, to jednak dobrze by bylo, zeby taka paczka zostala odprawiona nie w polsce ;). Nie kazdy ma taka mozliwosc, jednak zaznaczam: WARTO

#11 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 20 czerwca 2007 - 17:30

Jak ktos ma mozliwosc, to jednak dobrze by bylo, zeby taka paczka zostala odprawiona nie w polsce ;). Nie kazdy ma taka mozliwosc, jednak zaznaczam: WARTO


Przyznam że nie rozumiem "odprawiona nie w polsce".

#12 naresh

naresh
  • 2 079 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 czerwca 2007 - 18:07

No zeby zostala docelowo wyslana np. do Anglii a potem dopiero do Polski. Placi sie troche wiecej, ale Polska to dziwny kraj i po prostu u nas w tych kwestiach strasznie sie burza, i nie pomyla przypadkiem "used camera" z "digital camera"

#13 razorek84

razorek84
  • 578 postów
  • Skąd100lica

Napisano 20 czerwca 2007 - 21:02

tez jest taki plus ze masz mniejszy podatek VAT w innych krajach europejskich, u nas jest najwiekszy 22%.(np.w Germanolandia masz 19%).Jezeli sprowadzasz towar o wiekszej wartosci to nie zaszkodzi odprawic gdzie indziej niz Polsce.

#14 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 20 czerwca 2007 - 22:57

Ale jakoś nie pojmuję. Kupujesz w Stanach w sklepie, podajesz jeden adres na który mają ją dostarczyć. Musiał bym kogoś mieć w np Niemczech by tą paczkę jeszcze raz wysłał do Polski. Jeśli dobrze rozumuję. To trochę lepiej wychodzi jak się ma kogoś w stanach, paczka przychodzi na jego adres, a on pakuje ją w zwykłą paczkę i pisze "gift" itp, i paczka dochodzi bez cła - 0% VATu.

#15 Eml

Eml
  • 54 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 21 czerwca 2007 - 00:40

Warto spróbować fed ex i uspostal(odpowiednik poczty polskiej) A co do cła to bym się nie zgodził z reRESERVEDfx, jak kupowałem na ebayu rzeczy z USA to obyło sie bez opłat celnych. Po prostu trza się dogadać z amerykańcem aby wpisał w formularzu gift albo wartość nieprzekraczającą pewnej sumy. Aczkolwiek wielu zastrzega że nie wysyła paczek jako gift.

#16 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 21 czerwca 2007 - 03:51

Bo ja myslalem pojechac do Polski zeby sobie postudiowac itp. I teraz nie wiem czy np. przeszloby jakbym chcial wyslac do mojego domu w Polsce Maca Pro obydwa wyswietlacze, glosniki, drukarke, skaner, dyski zewnetrzne, 3 ipody itp. Czy myslicie, ze na to by naliczyli clo? Wkoncu ja nikomu nic nie wysylam tylko sobie bo jade do Polski.

#17 Eml

Eml
  • 54 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 21 czerwca 2007 - 05:35

Tak za raz to podejrzewam, że byłoby ciężko (wygląda na co najmniej podejrzane) ;) ale jak za wieloma to myśle że dałoby rade (heheh). Warto spróbować, jak mawiają hochsztaplerzy kto kombinuje ten żyje.

#18 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 21 czerwca 2007 - 05:46

Slyszalem, ze jest cos takiego jak przesiedlenie miencze czy cos w tym stylu?

#19 MalFunkTion

MalFunkTion
  • 118 postów

Napisano 21 czerwca 2007 - 06:04

przesiedlenie miencze



mienie przesiedleńcze :D

#20 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 21 czerwca 2007 - 06:10

Okej tylko bez jaj! Moj Polski jak na 17 lat tutaj nawet dobry jest :)

#21 razorek84

razorek84
  • 578 postów
  • Skąd100lica

Napisano 21 czerwca 2007 - 07:38

Ale jakoś nie pojmuję. Kupujesz w Stanach w sklepie, podajesz jeden adres na który mają ją dostarczyć. Musiał bym kogoś mieć w np Niemczech by tą paczkę jeszcze raz wysłał do Polski. Jeśli dobrze rozumuję. To trochę lepiej wychodzi jak się ma kogoś w stanach, paczka przychodzi na jego adres, a on pakuje ją w zwykłą paczkę i pisze "gift" itp, i paczka dochodzi bez cła - 0% VATu.


Nigdy nie wiesz kiedy zaplacisz podatki :)
Nie wiem czemu sie tak przyczepiliscie do tego cła ?:)
Cło to mniejsze zlo, vat jest okropny :/

#22 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 21 czerwca 2007 - 07:46

To nie podchodzi pod mienie przesiedleńcze. To co innego. Myślę, że normalnie powinieneś przewieźć lub przysłać sprzęt, najprawdopodobniej wezwą cię do opłacenia cła i w tedy wyjaśnisz im o co chodzi. Oczywiście przy jakimkolwiek wyjeździe z Polski będą chcieli widzieć ten cały sprzęt (musisz to zgłosić). Jeśli tego nie zrobisz, to zapłacisz cło.

Jeszcze dodam tylko tyle, że polskie prawo jest na tyle je*nięte, że jak masz polski paszport to lepiej na niego wlecieć niż na amerykański. Unikniesz płacenia kary za każdy dzień który przekracza zdaje się 3 miesiące pobytu w PL. I nie pomoże zmiłuj się że masz obywatelstwo i paszport Polski!

Nie wiem czemu sie tak przyczepiliscie do tego cła ?:)
Cło to mniejsze zlo, vat jest okropny :/


Cło to właśnie VAT z tego co mi wiadomo.

#23 razorek84

razorek84
  • 578 postów
  • Skąd100lica

Napisano 21 czerwca 2007 - 07:58

Zapewniam Cie drogi kolego ze cło to nie to samo co VAT :)

#24 naresh

naresh
  • 2 079 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 czerwca 2007 - 09:19

Gift, nie gift... jesli masz ubezpieczenie na dosc pokazna kwote to w polsce moga sie doczepic i kazac oclic. Dlatego wlasnie lepiej jest zeby odprawa odbyla sie w innym kraju unii europejskiej. Tam sa troszke bardziej normalni ludzie.

#25 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 21 czerwca 2007 - 10:50

Zapewniam Cie drogi kolego ze cło to nie to samo co VAT :)


Masz rację. Zagooglowałem i wyczytałem:

Każdy kraj w UE ma własną stawkę VAT (to raczej wszyscy wiemy, Polska 22%). W przypadku wprowadzenia w obszar celny UE towaru trzeba uregulować należność celną, czyli płaci się VAT + cło. Cło zależy od sklasyfikowania towaru. Dla przykładu podam znalezioną wypowiedź kogoś kto takie cło płacił cyt. "...

W ub. miesiącu zapłaciłem cło 3,6% +vat 22%
W zależności czy obiektyw sklasyfikują jako część aparatu cło j.w.
Jeżeli jako soczewki oprawione (była taka możliwość ) to ponad 6%
Odprawa celna przeprowadzona przez firmę kurierską (UPS).

"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych