Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Moja Paczka - monitorowanie paczek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 cyberstudio

cyberstudio
  • 10 postów
  • SkądKatowice

Napisano 15 grudnia 2011 - 13:24

Program służy do monitorowania przesyłek Poczty Polskiej (e-przesyłki, paczki pocztowe, POCZTEX, przesyłki pobraniowe, z zadeklarowaną wartością) i opiera się na publicznie dostępnych informacjach.

Aplikacje stworzyliśmy, ponieważ brakowało nam tego typu programu do monitorowania przesyłek Poczty Polskiej. Jeśli aplikacja spotka się z zainteresowaniem, chcielibyśmy ją rozwijać o obsługę także innych operatorów.

Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.

Link do aplikacji: Moja Paczka for iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S, iPod touch (3rd generation), iPod touch (4th generation) and iPad on the iTunes App Store

#2 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 grudnia 2011 - 13:30

Fajne, tylko przydałoby się skanowanie kodu paskowego z dowodu nadania.

#3 macowiec1999

macowiec1999

    Apple Reviews PL

  • 642 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 15 grudnia 2011 - 13:56

Myślę, że warto taką działalność rozwijać, bo przecież chyba każdy lubi wiedzieć gdzie jest jego wychuchana przesyłeczka ;) Bardzo fajna aplikacja, liczę, że będzie jeszcze lepsza :D

#4 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 stycznia 2012 - 00:12

Właśnie pojawił się update z możliwością skanowania kodu. Sprawdziłem, działa. Teraz to jest coś, czego mi było potrzeba. Dzięki :)

#5 kaczy

kaczy
  • 307 postów

Napisano 07 stycznia 2012 - 00:17

Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.

Co jest w Waszej aplikacji aż tak skomplikowanego, że nie działa ona na iPhonie 3G (iPodach 2gen.)? Nie mogę wyjść z podziwu. Pytam całkiem serio :)

#6 DD7

DD7
  • 100 postów
  • SkądPL

Napisano 07 stycznia 2012 - 00:29

Dzięki za aktualizację, śmiga aż miło. Świetnym rozwiązaniem byłoby dodanie trackingu dla kilku najważniejszych firm kurierskich. Nad tym chyba jednak trzeba by trochę dłużej popracować.

#7 Sawom

Sawom
  • 83 postów

Napisano 07 stycznia 2012 - 00:30

Ja powiem krótko: REWELACJA, genialne w swej prostocie, fotka kodu, albo ręczne wpisanie i wszystko wiadomo. Żadnych zbędnych bajerów. Polecam ;-) Oczywiście czekamy na poszerzanie listy obsługiwanych przewoźników ;) A co do sugestii, to nie wiem czy to łatwe czy nie, ale można by pomyśleć o możliwości ustawiania powiadomień, gdy paczka z 'koszyka' osiągnie odpowiedni status (np.: wydana do doręczenia).

#8 cyberstudio

cyberstudio
  • 10 postów
  • SkądKatowice

Napisano 09 stycznia 2012 - 10:36

Myślimy o kolejnych przewoźnikach oraz o dodatkowych funkcjach, które zwiększą użyteczność aplikacji.

Co jest w Waszej aplikacji aż tak skomplikowanego, że nie działa ona na iPhonie 3G (iPodach 2gen.)? Nie mogę wyjść z podziwu. Pytam całkiem serio :)


To nie jest kwestia skomplikowania. Zdecydowaliśmy że aplikacja będzie na wszystkie urządzenia zgodne z iOS 5.x. Rozumiemy że niektórzy użytkownicy będą zawiedzeni, iż nie wspieramy starszych wersji systemu. Przykro nam z tego powodu ale taka strategia sprawia że nie musimy marnować czasu na kompatybilność wstecz i więcej czasu poświęcamy na rozwój aplikacji.

Dziękujemy za wszystkie opinie, także te krytyczne.

#9 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 09 stycznia 2012 - 10:41

Ja bym tylko zamienił jedną funkcję. Mianowicie tapnięcie w numer przesyłki na liście przenosi do edycji, a tapnięcie w strzałkę do sprawdzenia statusu. Moim zdaniem odwrotna logika byłaby wygodniejsza. Tapnięcie w numer pokazuje status, a strzałka przenosi do edycji.

#10 Sawom

Sawom
  • 83 postów

Napisano 09 stycznia 2012 - 15:02

Ja bym tylko zamienił jedną funkcję. Mianowicie tapnięcie w numer przesyłki na liście przenosi do edycji, a tapnięcie w strzałkę do sprawdzenia statusu. Moim zdaniem odwrotna logika byłaby wygodniejsza. Tapnięcie w numer pokazuje status, a strzałka przenosi do edycji.


dobrze mówi ;) do tego poza tym, że jest to wygodniejsze, to też zgodne z logiką większości innych programów.

#11 Sawom

Sawom
  • 83 postów

Napisano 13 stycznia 2012 - 09:26

Witam, mam pewną sugestię, która jest dość prosta a ułatwiłaby życie, po pierwsze możliwość dodania paczki nie tylko poprzez zrobienie zdjęcia druczkowi, ale także poprzez wczytanie go z rolki (gdy np ktoś nam wyśle mailem dowód nadania). A druga sprawa bardziej techniczna, wpisując numer przesyłki pocztex (np: EE123456789PL) litery w nazwie muszą być duże. Można by zrobić tak by nie miało to znaczenia.

#12 maki1000

maki1000
  • 14 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 28 stycznia 2012 - 21:33

Pewnie banalne - ale nie wiem jak usunąć paczkę która mi nie potrzebna ?

#13 goolio

goolio
  • 2 postów

Napisano 30 stycznia 2012 - 10:10

Trzeba na danej przesyłce przesunąć palcem w lewo lub w prawo (na liście przesyłek) - wówczas pojawi się przycisk USUŃ.

#14 cyberstudio

cyberstudio
  • 10 postów
  • SkądKatowice

Napisano 01 lutego 2012 - 09:36

Dziękujemy wszystkim za opinie oraz uwagi (także te krytyczne).
W App Store jest już dostępna najnowsza wersja v1.5, która wprowadza kilka usprawnień. Najważniejsze z nich to:

- możliwość odczytu kodu kreskowego przesyłki ze zdjęcia
- możliwość przeszukiwania listy przesyłek po jej numerze i opisie
- dodano kolejnych operatorów: DHL, DPD, Opek, Paczkomaty, TNT, Siódemka
- możliwość ustawienia rodzaju sortowania na liście przesyłek
- delikatnie zmieniony wygląd

Aplikacja działa obecnie także pod systemem iOS 4.0.
Pracujemy nad tym aby można ją było pobrać na iPhone 3G oraz iPod Touch drugiej generacji.

Polecamy: Moja Paczka for iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S, iPod touch (3rd generation), iPod touch (4th generation) and iPad on the iTunes App Store

#15 Sawom

Sawom
  • 83 postów

Napisano 01 lutego 2012 - 09:59

Rewelacja, jeszcze tylko UPS i będzie idealnie ;)

#16 DD7

DD7
  • 100 postów
  • SkądPL

Napisano 02 lutego 2012 - 23:27

Szkoda, że aplikacja nie potrafi odczytać identyfikatora paczki z paragonu z Paczkomatu, a wcale krótki to on nie jest. Poza tym fajnie.

#17 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 02 lutego 2012 - 23:41

U mnie coś przestało działać. Po zeskanowaniu paczki łączy się i wywala komunikat, że nie można pobrać informacji o przesyłce. Sprawdziłem na stronie Poczty Polskiej i odnajduje paczki bezproblemowo. Jeszcze spróbuję odinstalować i zainstalować na nowo, zobaczymy.

#18 goolio

goolio
  • 2 postów

Napisano 03 lutego 2012 - 08:46

U mnie coś przestało działać.

Mogę dostać numer przesyłki na PW?

#19 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 03 lutego 2012 - 09:58

Dodaj Kolportera (KEX) ;)

#20 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 03 lutego 2012 - 10:15

Poszło PW.

#21 cyberstudio

cyberstudio
  • 10 postów
  • SkądKatowice

Napisano 03 lutego 2012 - 10:34

W przypadku problemów z kodem, najlepiej podesłać do nas na PW lub e-mail: mojapaczka@cyberstudio.pl.
Jeśli posiadacie przykładowe numery innych operatorów, także możecie je do nas wysłać z informacją jakiego operatora dotyczą. Pomoże nam to z pewnością w testach przy wdrażaniu kolejnych.

Co do problemów z Pocztą Polską, został już poprawiony. Problem był po stronie Poczty Polskiej. Dział IT w Poczcie Polskiej działa błyskawicznie i poprawił go po naszej interwencji.

Szkoda, że aplikacja nie potrafi odczytać identyfikatora paczki z paragonu z Paczkomatu, a wcale krótki to on nie jest. Poza tym fajnie.


Jeśli istnieje taka możliwość to prosimy o skan tego kodu, bo rozumiem że aplikacja nie potrafiła zczytać go z drukowanej wersji?

#22 alberht

alberht
  • 8 postów
  • SkądGdańsk, PL

Napisano 12 lutego 2012 - 02:37

To świetna aplikacja - dzięki!
Lista obsługiwanych firm z pewnością będzie się systematycznie zwiększać, ale co powiecie na odświeżenie interfejsu? Położenie większego nacisku na spójność z pozostałymi aplikacjami na iOS, dodanie logo operatorów (po naciśnięciu których pojawiałyby się np. szczegółowe informacje o firmie, numery kontaktowe, odnośnik do strony, itp).

Poniżej załączam kilka moich propozycji, mam nadzieję że się Wam spodobają;)

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/803/listavf.jpg/]Dołączona grafika[/URL]

Od lewej - logo operatora, nr listu przewozowego i opis (jeden pod drugim, wyrównane w pionie), znaczek informujący o dostarczeniu przesyłki oraz przycisk "więcej o paczce".
Po lewej, na dole znajduje się przycisk "pobierz informacje o wszystkich przesyłkach", po prawej "dodaj nową".

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/403/listaedycja.jpg/]Dołączona grafika[/URL]

Nie wszystkie paczki są tak samo dla nas ważne, na niektóre czekamy z większą niecierpliwością. Dlatego dobrze byłoby gdyby użytkownik mógł ręcznie ustalić kolejność pozycji na liście.

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/194/dodajprzesylke.jpg/]Dołączona grafika[/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/256/dodajprzesylke2.jpg/]Dołączona grafika[/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/11/dodajprzesylke3.jpg/]Dołączona grafika[/URL]

Byłoby świetnie gdyby oprócz opisu do każdej z pozycji można byłoby dodatkowo dołączyć zdjęcie - np. listu przewozowego, wysyłanego towaru.

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/19/przesylkainfo.jpg/]Dołączona grafika[/URL]

Strona z informacjami dotyczącymi pojedynczej paczki. Przesyłka została już doręczona (znaczek w ostatnim polu "Historia"), więc może spokojnie zostać usunięta. Gdyby nie została doręczona, to przycisk "Usuń" powinien pojawić się dopiero podczas edycji (ikona w prawym dolnym rogu).

Mam nadzieję że moje propozycje przypadły Wam choć trochę do gustu;)

#23 cyberstudio

cyberstudio
  • 10 postów
  • SkądKatowice

Napisano 13 lutego 2012 - 11:59

@alberht dzięki za słowa uznania i wsparcie w postaci wielu ciekawych propozycji oraz ulepszeń.

Pragniemy poinformować że w związku z prośbami uruchomiliśmy oficjalną stronę fanowską aplikacji Moja Paczka na fejsie.

#24 alberht

alberht
  • 8 postów
  • SkądGdańsk, PL

Napisano 11 marca 2012 - 12:12

Dawno tu nie zaglądałem i wynotowałem sobie kilka rzeczy, które z przyjemnością zobaczyłbym w Mojej Paczce;)

* Przede wszystkim nie może być duplikatów na liście przesyłek. Czasem zagapię się, zeskanuje ten sam kod jeszcze raz i śledzę dwa razy tą samą paczkę.
* Co powiecie na oznaczenie wysłałem / czekam? Prawdę mówiąc najbardziej interesuje mnie kiedy paczka dotrze do mnie, to kiedy ktoś inny dostanie swoją już trochę mniej;)
* Przydałby się przycisk w "Szczegóły" który wysyłałby wszystkie informacje dotyczące przesyłki na mail kontrahenta - jakim operatorem została nadana (+dane kontaktowe do centrali / oddziału), numer listu przewozowego, bieżącą historię przesyłki + ew. dodatkowe informacje.
* Te dodatkowe informacje z punku wyżej to mogłyby być zdjęcie listu przewozowego / wysyłanego towaru + dodatkowy opis (choć ten ostatni niekoniecznie, czasem w opisie są rzeczy tylko dla moich oczu;))
* Większy nacisk na opis paczki nic mało mówiący numer listu przewozowego (lista przesyłek)
* Czy aplikacja może cacheowac historie już doręczonych przesyłek? Kiedy paczka przebyła swoją drogę i została doręczona to informacje te nie ulegną już zmianie.
* Brak ogonka w słowie "Błąd" kiedy dodawania paczka nie ma identyfikatora.
* Ostatnie, ale nie najmniej ważna (dla mnie) - proszę o trochę mniejszy gloss na ikonie lub usunięcie go całkowicie. Ikonka na SB nie jest brzydka, ale to białe pole zajmujące niemal połowę nadaje jej śmiesznego wyglądu. (porównaj np. Wikipanion, Moi znajomi, Wunderlist, Readability, Sizer, Batch - one sobie świetnie radzą bez tego efektu;)) rozwiązanie: [url=http://iphonedevelopertips.com/general/remove-shine-gloss-effect-on-iphone-icon.html]Remove Shine / Gloss Effect on iPhone Icon[/url]

Pozdrawiam,
alberht

#25 cyberstudio

cyberstudio
  • 10 postów
  • SkądKatowice

Napisano 25 kwietnia 2012 - 10:44

Drodzy użytkownicy, pilnie poszukujemy osoby z urządzeniem: iPhone 3g z systemem ios 4.0. Jeśli ktoś posiada takowy to prosimy o kontakt.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych