Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Odzyskanie danych z PowerBook 1400cs


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 mati123

mati123
  • 2 postów

Napisano 13 grudnia 2011 - 09:41

Witam, Potrzebuję pilnie odzyskać dane z PowerBooka 1400cs. Model ten nie ma wejścia na żadne dyskietki (było wejście na ZIP, ale już zepsute). Jedynymi portami zewnętrznymi to dwa 16-bitowe wejścia PCMCIA, złącze SCSI HDI-30 oraz mini-DIN-8 RS-422 (AppleTalk). Według mnie istnieją 3 możliwości, ale niestety z powodu braku podzespołów nie jestem w stanie żadnego w tym momencie wykonać, może ktoś pomoże???: 1. Podłączenie zewnętrznego napędu dyskietek na SCSI lub PCMCIA (żadnego nie mogę w polsce znaleźć). 2. Podłączenie zewnętrznej karty ethernet PCMCIA, na allegro jest kilka ale bardzo ryzykowne, że nie będzie działać (sterowniki itp). 3. Podłączenie zewnętrznego dysku na SCSI, niestety nie mam przejściówki. Jeśli ktoś byłby mi w stanie pomóc bardzo byłbym wdzięczny jako że na tym komputerze mam pliki o dużej dla mnie wartości sentymentalnej. Pozdrawiam, Bartosz Cieśliński

#2 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 13 grudnia 2011 - 09:56

Proponuję spróbować z przejściówką (czytnikiem) karty Compact Flash do PCMCIA. ZTCW PowerBook 1400cs bez problemu działa z takimi kartami, po nagraniu na nią danych odczytasz na innym maku przez zwykły czytnik USB.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych