Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Własna firma - Orange czy Play?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 intratny

intratny
  • 3 postów

Napisano 12 grudnia 2011 - 14:21

Witam wszystkich forumowiczów w pierwszej kolejności i proszę Was o radę zarazem. W najbliższym czasie zaczynam pracę na własny rachunek - kancelaria podatkowa. Oczywistym jest, że zmiana ta powoduje u mnie znalezienie dogodnego dla mnie operatora telefonii komórkowej. Spośród ofert wybrałem dwóch operatorów - Play i Orange. Jak powszechnie wiadomo Play oferuje dużo minut, a przez to i cena jest korzystniejsza, jednakże mam pewne opory co do tego operatora. Oczywistym jest, iż są dla mnie ważne generowane koszta, aczkolwiek jestem w stanie z oczywistych powodów "dołożyć" jeżeli miałbym być niezadowolony z jakości świadczonych usług - zależy mi przede wszystkim na jakości i stabilności usług z naciskiem na rozmowy. Stąd moje pytanie - jakie macie doświadczenia względem własnych firm, które posiadacie bądź w których pracujecie, tych dużych jak i tych małych jeżeli chodzi o operatorów (Play/Orange). Czy według Was warto decydować się na Play czy lepiej zainwestować w "stabilniejsze" a na pewno droższe Orange? Z góry dziękuję za merytoryczne odpowiedzi. Pozdrawiam.

#2 kucyk

kucyk
  • 1 918 postów

Napisano 12 grudnia 2011 - 14:32

zdecydowanie Play
Zobacz: W salonie Play kupił kradziony telefon. Teraz ma kłopoty - Wykop.pl

Play cierpi na brak telefonów w magazynach - większość lepszych modeli prezentowanych na ich stronach ma status "towar chwilowo niedostępny", a ponieważ doradcy biznesowi i pracownicy salonów dostają prowizję od każdej podpisanej umowy to kombinują jak mogą, aby klient był zadowolony i dostał to co chce - jeżeli zatem jakiś klient "uprze" się na dany telefon, którego nie mają w magazynach wtedy biorą telefon o podobnej wartości, który mają, lecą do zaprzyjaźnionego komisu i wymieniają go na taki, jaki chce klient. Telefony oczywiście są wymieniane nowy za nowy.



#3 fischu

fischu
  • 152 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza

Napisano 12 grudnia 2011 - 15:42

Tak na prawdę jedyną sensowną opcją na rynku jest PLAY. Podam ci proste, szybkie porównanie odnośnie dwóch ofert abonamentowych. Orange, ok. 145 zł (brutto) w ofercie dla firm - 580 darmowych minut do wszystkich sieci, plus za dopłatą stan darmowy w sieci, 200MB internetu. PLAY, ok. 135 zł (brutto) w ofercie dla firm - 780 darmowych minut do wszystkich sieci, za darmo w PLAY i na stacjonarne, nielimitowany internet (po 2,9 GB zmniejsza się prędkość). Drugi numer, te same sieci. Orange, ok. 280 zł (brutto) w ofercie dla firm - 1200 darmowych minut do wszystkich sieci, plus za dopłatą stan darmowy w sieci, 500MB internetu. PLAY, ok. 270 zł (brutto) w ofercie dla firm - nielimitowane rozmowy w sieci PLAY, jak i poza nią, nielimitowany internet, 200 minut dzwoniąc za granicę. Takie dwie oto oferty dostałem w trakcie przenoszenia wszystkich numerów. Odkąd jestem w PLAY nie ma irytujących telefonów i smsów od operatora. Jest natomiast wygodne sprawdzanie faktur, billingów itp., prywatny konsultant (wszystko załatwiam bezpośrednio przez tą samą osobę). Najlepiej wejdź sobię na stronę PLAY i znajdź odnośmik do ofert VIPowskich dla firm. Przyjedzie do ciebie konsultant i z nim dogadasz dokładne warunki umowy. Co do braku telefonów, przyznaje. Walka o nie jest dość duża. Sam osobiście załapałem się podobno na jeden jedyny model iPhone 4, który dostała centrala przez okres półtora miesiąca czasu ;)

#4 intratny

intratny
  • 3 postów

Napisano 12 grudnia 2011 - 17:10

Jeżeli rozmawiamy o ofercie jest dokładnie tak jak piszesz - czego byłem świadomy od początku - oferta deklasuje zdecydowanie konkurencję.
Telefon to dla mnie rzecz drugorzędna. Fakt, Orange oferuje sprzęty Apple, Play (co do zasady) nie. To mnie nie przeraża zupełnie. Przywykłem już do kupowania sprzętu na wolnym rynku.
Tak jak napisałem przede wszystkim zależy mi na komforcie rozmowy i braku przerywania połączeń. Drogą testu sprawdzam zasięg na drugim telefonie (z kartą Play) poruszając się w tzw. "stałych punktach pracy" i raczej jest dobrze, ale mimo wszystko chciałem zasięgnąć informacji jak u Was i czy jako firma warto jest mieć główny numer w P4. Prawda jest taka, że telefon to narzędzie pracy, musi na siebie zarabiać, a bez niego funkcjonowanie jest niemożliwe. Telefonuję dużo i to na pewno się nie zmieni.

Co do artykułu cytowanego przez użytkownika kucyk jestem przekonany że takie rzeczy mogą zdarzyć się w każdej sieci, więc na mnie to nie robi jakiegoś specjalnego wrażenia.

Będę wdzięczny za dodatkowe uwagi, a za dotychczasowe dziękuję.

#5 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 12 grudnia 2011 - 17:33

Ja tylko dodam głos na NIE, jeśli chodzi o Orange. Załatwienie reklamacji graniczy z cudem. Wysłane faxy giną, zasady umów inne na papierze, inne w rzeczywistości itp. Przy dużych i bardzo dużych abonamentach obiecują cuda na kiju, a potem, po podpisaniu umowy, warunki ulegają zmianie i trzeba toczyć wojny na papierki, żeby wyegzekwować swoje. Nikt prowadzący firmę, nie ma na to czasu i ochoty. Odszedłem i nie żałuję. Druga sprawa, to internet w Orange. Teoretycznie bardzo dobry zasięg i duża szybkość transmisji danych. W praktyce, przeciążona sieć i brak internetu, rozłączanie itp. Przez kilka lat byłem w centrum Warszawy skazany na internet komórkowy i właśnie z Orange. Tyle, co się z nimi namęczyłem, to moje. Również z tego względu odradzam. Teraz mam Plusa, może nie jest rewelacyjnie, ale przynajmniej mam spokojną głowę i wszystko działa. Play wykorzystuje również infrastrukturę tej sieci, więc powinno być dobrze.

#6 daarek

daarek
  • 26 postów

Napisano 12 grudnia 2011 - 19:00

play na obecna chwile chyba wypada najlepiej

#7 kris1992

kris1992
  • 663 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 13 grudnia 2011 - 16:07

Tylko Play ... nigdy już nie przejdę do ERY, PLUSA a szczególnie Orange. Płacę raz na 3 miechy około 35 zł i co mam na miesiąc (przez 3 kolejne)? -Net 200 MB -600 sms do wszystkich sieci -20 zł na połączenia do innych sieci .... ... i tak co miesiąc a za 3 miechy wymieniam karte i znów to samo :) średnio za taki pakiecik usług wychodzi mnie na miesiąc 12 zł :)

#8 parmenides

parmenides
  • 960 postów

Napisano 13 grudnia 2011 - 16:11

Kris - czy wymiana karty wiąże się ze zmianą numeru? Bo jeśli tak, to w przypadku osób prowadzących własny interes - słabo;)

#9 kajtek88r

kajtek88r
  • 330 postów

Napisano 13 grudnia 2011 - 16:17

Zdecydowanie play. Miałam bez problemowe przedłużenie umowy 9 miesięcy przed końcem poprzedniej i dostałam spokojnie nowy telefon, ponieważ poprzedni popsułam(a i ten chciałam sprzedać i dołożyć do iP) Abonament itp - wszystko pod klienta. Telefony są gorsze, ale ofertą biją na głowę wszystkie inne sieci.

#10 kris1992

kris1992
  • 663 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 13 grudnia 2011 - 16:25

jeśli chodzi o to na 3 miechy to niestety wiaze się ze zmianą numeru a w biznesie to nie przejdzie - wiadomo lecz jeśli chodzi o zwykłego usera to dla mnie jest idealna oferta :) Play ma najlepszą ofertę i zasięg z tego względu że działa na zasięgu PLUS i ORANGE (tak Orange) :)

#11 intratny

intratny
  • 3 postów

Napisano 14 grudnia 2011 - 13:12

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi. Decyzję podjąłem - wybór padł na Play. Mam nadzieję, że się nie będę żałował ;). Dzięki serdeczne raz jeszcze.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych