Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iMac G5 i cisza ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 teodozjusz

teodozjusz
  • 190 postów

Napisano 12 listopada 2005 - 21:54

Chciałbym otrzymać odpowiedż od użytkowników iMaca G5 dotyczący głośności ich sprzętu. Czy ktoś już mierzył poziom w dB ? Może jakieś pomiary są w sieci , ja nie mogłem znależć. Mam bzika na punkcie ciszy :)

#2 PitMac

PitMac
  • 399 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 listopada 2005 - 22:20

Nie znam sie na tym ale mój imaczek potrafi czasem bardzo głośno chodzic,a tak sobie mruczy cichutko chociaz jak panuje kompletna czisza to zaczyna przeszkadzac!

#3 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 12 listopada 2005 - 22:32

Jeżeli masz "bzika na punkcie ciszy" to nie będziesz zadowolny, troche je słychać, mi przeszkadza. Zaznaczam jednak, że nie pracuje na iMacu, uwaga dotyczy kilku godzinnej zabawy.

#4 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 12 listopada 2005 - 22:34

Do czego by to porównać.... Powiem tak, iMac nie jest glośniejszy od Powerbook'a, czasem, jeśli odpowiednio obciążę procesor włącza się wentylator, nie jest to głośne. Generalnie, "maksymalny hałas" który się wydobywa z komputera ginie wśrod odgłosów dnia, np. szum za oknem, silniejszy wiatr, itp. Jest to jeden z najcichszysz komputerków na jakich pracowalem. Najlepiej, jeśli przeszedłbyś się do salonu Appla i posłuchał, a podejrzewam, że wtedy będzie ciężko cokolwiek uslyszeć, bo odglosy tla, zagluszą komputerek. Trzeba się wsłuchać czasem aby go usłyszeć. Wydaje mi się że to "bardzo głośno" PitMac'a to jest właśnie określenie na stan włączonego chłodzenia, ale jest to "hałas" który jest niczym w porównaniu z odgłosami większości komputerów stacjonarnych. Jeśli lubisz ciszę, to chyba dobre rozwiązanie. :-) (najlepszym - mini) Mam iMac'a 1.8 GHz/17". Powermac G5 i G4 są glośniejsze od tego iMac'a.

#5 KaszubaS

KaszubaS
  • 225 postów

Napisano 12 listopada 2005 - 22:52

Najcichsze rozwiazanie to chyba jednak Cube, ale przy dzisiejszych maszynach to juz prawie muzeum... ;)

#6 BiM Service

BiM Service

    user_jgora

  • 972 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 12 listopada 2005 - 23:48

Moj iMaczek jest praktycznie nieslyszalny, delikatnie slychac jedynie prace dysku, bardzo cichy sprzet - polecam :)

#7 teodozjusz

teodozjusz
  • 190 postów

Napisano 12 listopada 2005 - 23:55

Cube jest piękny , ale ... no właśnie muzeum ... Mini , owszem , ale jak podliczyłem ile musiałbym wydać na zestaw który mi odpowiada to za nieweiele większe pieniądze mam iMaca z szybszym prockiem i większym twardym. Może przesadzam z tą ciszą , ale jak się przyzwyczaiłem do swojego cichego pc to teraz jestem strasznie wybredny. A może można wymienić wentylatory w iMacu ... ale wtedy straci się gwarancję... pożyjemy zobaczymy ... Jak mi się dziecko urodzi i zacznie hałasować to wtedy pecet z zasilaczem za 30 zł będzie błogą ciszą ... :D

#8 ŁUKASZ1

ŁUKASZ1
  • 497 postów
  • SkądWARSZAWA

Napisano 13 listopada 2005 - 00:49

Mialem imaczka DV 400, byl cichy bo bezwiatrakowy. Teraz mam lampke i wieczorkiem slychac szum wentylatorka. Moze kiedy go zmienie na jakis cichszy cooler ;-) W prowaniu do odkurzacza g4 450 imaczek G4 to okaza ciszy ;-)

#9 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 13 listopada 2005 - 00:57

Przypominam, że teodozjusz pyta o iMaca G5!

#10 ŁUKASZ1

ŁUKASZ1
  • 497 postów
  • SkądWARSZAWA

Napisano 13 listopada 2005 - 01:05

sorki. nie nasluchiwalem G5 tki jeszcze ;-)

#11 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 13 listopada 2005 - 09:42

teodozjusz powinieneś być zadowolony z iMac'a. Większość makowców jest rozpuszczona ponieważ ich mac'i są ciche. Jedź do salonu i posłuchaj iMac'a. Większość mac'ow jest cichsza od standartowych komputerów windowsowych.

Wymiana wentylatora w iMac' - pewnie można, ale to się równa z utratą gwarancji!, więc gra nie warta świeczki. Może nagram jego odgłosy... i wyśle ci mp3. :roll:

#12 teodozjusz

teodozjusz
  • 190 postów

Napisano 13 listopada 2005 - 09:49

Przemion ... też sądze że będę zadowolony :)
Jak będę w stolicy to wstąpię do Blue City i posłucham maczka. W tym centrum handlowym jest mało klientów i ... cisza :)
A gdybyś mógł mi kiedyś wysłać mp3 byłbym wdzięczny :)

#13 PitMac

PitMac
  • 399 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 listopada 2005 - 12:04

Hehe to jux zakrawa na coś niebezpiecznego! Nagrywac dzwięk szumu komputera a potem go odsłuchiwać! Niezły hit! Oczywiscie żartuje sobie ale jeszcze z czymś takim nie miałem do czynienia :D

#14 iMuck

iMuck
  • 510 postów
  • Skądstolyca

Napisano 13 listopada 2005 - 12:25

Postawmy sprawe w ten sposob: jest bardzo prawdopodbne, ze nie bedziesz w stanie kupic ani zlozyc komputera stacjonarnego x86, ktory bylby tak cichy jak iMac G5 :lol: Troche pracowalem na iMac G5 rev.A w pracowni w ktorej bylo ich chyba dziesiec a i tak slychac bylo tylko Powermaka G4 i eMaka G4, kiedy byly wlaczone. Nie wspominam oczywiście o halasie, dochodzacym zza sciany, produkowanym przez PC-skladaka. Najnowsze iMaki G5 powinny byc jeszcze cichsze, dzieki obnizeniu temperatury wewnatrz obudowy osiagnietym dzieki przeprojektowaniu tylnej sciany obudowy. A w salonie nie uslyszysz jak iMac pracuje. Musialbys bardzo obciazyc procesor i to na dluzej, zeby wlaczyl sie wiatrak. Chyba, ze bedzie zainstalowany Tiger 10.4.0 bez aktualizacji, wtedy masz wieksze szanse (wiele osob sie skarzylo, ze niezaktualizowana wersja systemu bardziej obciaza procesor i wprawia w ruch wiatrach w PowerBookach i iMacach). Ja mam chyzia na punkcie ciszy. Kiedy mialem piecyk, to wymienialem mu wiatraki na cichsze, wolnoobrotowe, wykladalem wnetrze wygluszajaca mata korkowa etc. i stwierdzam, ze iMac G5 jest bardzo cichy i bez porowniania cichszy od jakiegokolwiek stacjonarnego PC.

#15 teodozjusz

teodozjusz
  • 190 postów

Napisano 13 listopada 2005 - 13:26

PitMac ... wiesz człowiek ma czasami szalone pomysły , tak jak ja :)
iMuck ... ok iMac G5 jest cichy ... a peceta cichego złożę ... np. wstaw jakiś pasywny zasilacz ... :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych