Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przekierowanie dzwięku z wyjscia na mikrofon


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 carloss6

carloss6
  • 13 postów

Napisano 10 grudnia 2011 - 00:35

Witam, od miesięcy mecze sie z jedna sprawa a mianowicie z przekierowaniem dzwieku z wyjscia audio do mikrofonu (nie znam fachowych okreslen wiec z gory przepraszam). W kazdym razie chcialbym zeby muzyka ktora gram na macbooku byla slyszalna dla innych na kanaletv(pinotv.pl-kazdy moze zalozyc swoj kanal i za pomoca kamerki i mikrofonu robic swoje audycje radiowo-telewizyjne z tym ze ja chcialbym poprostu puszczac muzyke z virtualdj czy traktor). problem w tym ze gdy odpalam swoj "kanal" i wlaczam jakas piosenke to muzyka jest lapana prze mikrofon i jest ledow slyszalna. co mam ustawic zeby dzialalo. ma taka aplkiacje jak jackOSX i lineIn ale nie wiem czy one w czyms moga pomoc Prosze o pomoc pozdrawiam

#2 ygg

ygg
  • 115 postów
  • SkądPL

Napisano 10 grudnia 2011 - 01:09

Dźwięk z wyjścia audio do mikrofonu? Może jestem głupia, ale dla mnie to trochę "od tyłu" @_@

#3 ksamus

ksamus
  • 485 postów
  • SkądŁorsoł

Napisano 10 grudnia 2011 - 13:07

Jak chcesz przekierowac sygnał z WYJŚCIA audio na MIKROFON, to tak jakbyś wlewał butelkę do wody a nie wode do butelki. Dźwiek ZAWSZE WCHODZI mikrofonem ( lub WEJŚCIEM LINIOWYM) a WYCHODZI albo bezpośrednio na głośniki albo na WYJŚCIE liniowe. Odwrotnie sie nie da! Możesz sobie ściągnąc aplikację soundflower.Służy do crossowania sygnałów, nawet z jednej aplikacji do drugiej. Natomiast praw fizyki pan nie zmienisz i nie popłynie ci audio NIGDY od WYJŚCIA do WEJŚCIA

#4 dami08

dami08
  • 38 postów
  • SkądBorne Sulinowo

Napisano 10 grudnia 2011 - 14:04

W Windows 7 wystarczy kliknąć prawym na głośniczek w tray'u i wybrać tam 'Urządzenia do nagrywania'. Następnie włączyć 'Miks Stereo' (Mikrofon musi również być włączony). Polega to na tym, że do dźwięku mikrofonu dodawany jest dźwięk płynący z systemu (wszystkie aplikacje). Wiem, że chodzi o Mac OS X, ale może znajdziesz coś podobnego w ustawieniach.

#5 ksamus

ksamus
  • 485 postów
  • SkądŁorsoł

Napisano 10 grudnia 2011 - 14:31

No dodawany jest? czyli do tego co wchodzi na mikrofon dodawane jest coś co wychodzi w kompa? Ale na jedną ściezkę, czy oddzielnie nagrywa sie "mix" a oddzielnie mikrofon? Na maca nasz Soundflawer. Dzięki temu możesz jakikolwiek dźwiek wydobywający sie z komputera przekierować gdziekolwiek, np do Logica/Protoolsa/Albetona możesz skerowac sygnał z np you tube. Dodatkowo używając opcji Aggregate możesz dołożyć wejście mikrofonowe/ liniowe czy z zewnętrznej karty dźwiękowej Soundflower obsługuje 16 kanałów, więc mozesz teoretycznie nagrywać 16 źródeł jednocześnie nie "wychodząc z kompa" ;-)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych