Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Logic w AppStore


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#26 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 09 grudnia 2011 - 16:32

WB 1.5.2 już nie ma funkcji eksportu do DDP. Do tego potrzebny jest Wave Editor.

#27 pi

pi
  • 616 postów

Napisano 09 grudnia 2011 - 17:42

ale 1.6.1 ma, wiec nie ma tragedii,

#28 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 09 grudnia 2011 - 18:16

Ale: Only Logic Studio 2. Nie działa z Logic Pro 8.0.2. Ale jestem do tyłu :sad:

#29 ksamus

ksamus
  • 485 postów
  • SkądŁorsoł

Napisano 09 grudnia 2011 - 20:50

można do DDP, ale 1. poważne studia masteringowenie NIE używają Logica 2. jak samemu "domowo" sie masteringuje, to może i DDP jest opcją, ale zasadniczo i tak lepiej to oddać wyspecjlizowamu studiu. Pro tools na którym (podobno) pracuje większość profesjonalistów na świecie ;-) ledwo MP3 ma..... 3. Co z tego, że WB ma zapisanie projektu jako DDP, skoro i tak jak dostniesz DDP ze studia masteringowego to żeby z tego wypalić referencyjne CD i tak albo Sonic-a potrzebujesz albo Wavelab-a 7. Więc po co Ci DDP, jak i tak nie możesz wypalić CD z tego pliku ( np. aby sprawdzić czy indeksy tudzież przenikania ścieżek się zgadzają) Nie rozumiem na co komu "tanie spakowanie do DDP" Obecnie nie jest to format obligatoryjny dla żadnej tłoczni. Poza tym jeśli master nie jest poprzedzony analizą metriału w celu wychwycenia potencjalnych błędów cyfrowych, to nie ma sensu... A tego nie zrobisz w domu WB.

#30 pi

pi
  • 616 postów

Napisano 09 grudnia 2011 - 21:42

można do DDP, ale
1. poważne studia masteringowenie NIE używają Logica


natomiast z pewnoscia jest wiele niepowaznych, ktore uzywaja , narzekaja chocby na bugi z cd-textem ale uzywaja,

sposob w jaki zmienia sie biznes muzyczny doprowadzil do powstania miedzy innymi takiego boxu jak logic studio,
za 500$ mozna bylo miec narzedzie do nagrania, zmixowania i wyslania do tloczni gotowego materialu,
dla wielu to byla calkiem rozsadna oferta,

oczywiscie mozna to zrobic bardziej pro ale wiele niszowych wydawnictw nigdy nie przekroczy 100-500 sprzedanych kopii,
jak tu skalkulowac wydatek na pro zabawki?

#31 ksamus

ksamus
  • 485 postów
  • SkądŁorsoł

Napisano 09 grudnia 2011 - 22:13

no ok uważam, że niszowość, alternatywność sztuki jest tak naprawde jedynym jej prawdziwym wyrazem, ale to ma sie nijak do braku wb bo a) L. ma te samą funkcjonalność B) DDP - jak napisałem nie jest obligatoryjne jesli chcesz wydac płytę. Co przeszkadza i wysłac materiał po prostu jako CD-Audio. Jaka jest różnica, skoro i tak w WB nie zrobisz ani analizy ani korekcji błędów cyfrowych? c) krótka dygresja w sztuce i jej jakości w ogóle. Pani Irena Kwiatkowska: Jakiś czas temu swietny pogram był na jej temat. Były w nim prezentowane fragmenty nagran Ptasiego Radia Brzechwy jak Pani Irena miała 20 lat, ok 40 i tuż przed smiercią (92?) Aż trudno sobie wyobrazić, ale CAŁY CZAS był to ten sam kunszt, profesjonalizm. Dzisiaj - przede wszystkim liczy sie osobowość. Kunszt, wiedza i profesjonalizm schodzą na dalszy plan. W teleturniejach typu idol nabardziej przyciągaja widownie kosmici. Reszta w 90% nasladuje coś co juz było. No i po co zrobić coś dobrze, kiedy można taniej? Apple z GB, Logicem z 1000000 loopow, gotowców świetnie wpisuje sie w ideologię "śpiewać każdy może" Tak więc wcale mnie nie dziwi amputacja bardziej wyspecjalizowanych narzędzi jak WB , czy SPT. Aby stac się na prawde użetycznym softem Apple musiało by liczyć na zainteresowanie niewielkiej w sumie grupki profesjonalistów, a co za tym idzie - musiało by zainwestować w rozwój tego softu, ale to się nie opłaca...

#32 pi

pi
  • 616 postów

Napisano 09 grudnia 2011 - 22:47

jako uzytkownik waveburnera, soundtracka, compresora, chcialbym robic to dalej-wraz z rozwojem programow, jesli nie bedzie takiej opcji- oczywiscie dam sobie rade, jak wiadomo - nigdy nie wiadomo jaka bedzie polityka apple, dowiemy sie po fakcie, co do dygresji- nie ma co narzekac, kazdy czas ma swoich bohaterow i swoje narzedzia, od kiedy na powaznych festiwalach nagrody zdobywa film zmontowany na imovie trudno lekcewazyc te proste narzedzia, a kunsztowni profesjonalisci za grube budzety slabe rzeczy robia... tez generalizuje ale nie ma reguly,

#33 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 grudnia 2011 - 00:03

U R R8

#34 ciki12

ciki12
  • 572 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 grudnia 2011 - 03:45

Uff patrze, żę sporo się działo jak mnie nie było i wybuchła całkiem przypadkiem ciekawa dyskusja. @ksamus trochę szkoda, że degradujesz L. do kategorii softu pod tytułem "śpiewać każdy może". Bo ja uważam, że to bardzo przystępny soft i jak do tej pory najprzyjemniej mi się na nim pracuje (hmm może dlatego, że najlepiej znam) i uważam, że to świetny program na którym możemy uczyć się kombajnów typu DAW jak i rozbudowany na tyle, że można na nim zrobić i jakiś większy projekt. a co do tych loop hmm wiesz co nigdy ich nie instalowałem szkoda mi 51 GB na dysku wole własne sample i vinyle. WB używam i to często ST sporadycznie:) ale co do tych programów to były czyste dywagacje. A jeśli chodzi o PT 10 kurde super opcja chętnie bym skorzystał, ale niestety nie posiadam ilok który jest niezbędny by można było skorzystać a półki co nie widzi mi się wydanie 50 euro na coś czego nie wykorzystam, tylko po to by na 30 dni mieć PT 10, a niestety na PT na razie mnie nie stać. Więc nie pozostaje mi nic innego jak obejść się smakiem i dalej korzystać ze starego poczciwego PT 8 Box

#35 ksamus

ksamus
  • 485 postów
  • SkądŁorsoł

Napisano 10 grudnia 2011 - 12:58

Ależ ciki, ja nie degraduję L! Sam kilka większych projektów na L zrobiem - od płytowych po sound design do kina. I na prawdę uważam, że to znakomity ( o ile nie najlepszy) program dla producenta/ muyzka/ soundesignera. Co więcej, gdyby dołożyli kilka funkcji postprodukcyjnych i umozliwili otwieranie projektów FC (samo audio np.), to mogłby to wywołać niezłe zamieszanie!. Apple troszke dezawuuje sprzęt i oprogramowanie pro i baaardzo boję się aby nie zrobiło jeszcze bardziej - tak jak FCP - Chocby baci Coen wymienić - jako uzytkownikow, a FCX - co najwyżej na wesela i do projektów w stylu "blair witch project". Sample do L. (sam zauważyłem dopiero eraz , ze nie wszystko mam zainstalowane) możesz sobie ściągnąc, mozesz kupić WaveL, króty jest lepszy - uwierz mi. Płytę audio - nawet jesli musiałbyś Toasta kupić i tak jesteś jeszcze do przodu z kasą. Teraz DDP: zapisujesz CD jako DDP, ale juz nie możesz z tego płyty wypalić, no ale możesz bezpośrednio wypalić CD i jak sprawdzisz, czy nie powstały błedy cyfrowe i czy obydwa egzemplarze są identyczne? Jeśli dojdzesz do wniosku, że jednak oddasz material do masteringu do zewn. studia, i możesz sobie ściągnąc to DDP, to i tak nic z tym nie zrobisz, bo WB NIE CZYTA DDP!!!

#36 cheniek

cheniek
  • 477 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 12 grudnia 2011 - 17:27

A czy Koledzy widzą gdzieś w AppStorze możliwość update'u Logica 8 > 9? Czy też w związku z niską ceną właściwego L nie będzie już update'ów?

#37 junior

junior
  • 35 postów

Napisano 13 grudnia 2011 - 10:17

podbijam również pytanie!

#38 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 13 grudnia 2011 - 11:00

To, że MainStage nie ma to już wiemy bo jest do kupienia osobno, ja nadal mówię o wavebruner i sountrack ale wszystko wskazuje na to, że bedą to odzielne aplikacja za które rownież przyjdzie nam płacić nom trudno, ale i tak powinno być taniej niż wersja fizyczna


Owszem ze beda osobno. Nawet gdzies czytalem ze dopiero mieli to zrobic w wersji X Logica ale jak widac zrobili to wczesniej. Dla mnie super nie uzywam zadnego MS czy WB ktory byl w logicu oraz zbedne 19GB loopow bo mam inne o wiele lepsze za ktore zaplacilem podobne pieniadze co by kosztowaly osobno. Logic Zrobi sie jak Ableton czyli sam program a reszte mozna dokupic w wersji Suit np. Zajmuje malo jak ktos chce to reszte dokupi jak nie to nie to ma program w pelnej wersji ze wszystkimi pluginami jakie mial ale bez reszty dodatkow ktore sie instalowalo osobno. Cena tym bardziej przekonuje bo nie kazdy korzysta z WB czy MS i reszty co byla wciskana i placilem ponad 2tysiaki za cos czego wogole nie uzywalem. To tak samo jak kupic sobie Bugatti Veyrone do jezdzenia po miescie i w szczegolnosci w Polsce :)

#39 ciki12

ciki12
  • 572 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 grudnia 2011 - 23:06

@ksamus wiesz co po części rozumiem twoje obawy bo rzeczywiście Apple zmierza w trochę dziwną stronę jeśli chodzi o produkty dla wymagających . Takie jak FC czy to co chyba teraz próbują zrobić z Logic bo do tej pory był to produkty przeznaczone dla profesjonalistów, a teraz Apple próbuje te programy przystosować dla zwykłego Kowlaskiego który ma Mac'a. Bo przecież zwykły Kowalski ma iMove i GarageBand a ludzie naszego pokroju mają Logic i FC a teraz próbują to z mix'ować i nie do końca ten proces im wychodzi. Udostępnienie tego w MacApp super jak dla mnie, obniżenie ceny produktu bez żadnej straty dla użytkownika a raczej zyskuje miejsce na półce bo karton z licencją nie zawala miejsca. Nom Logic forever. @sancruz3 mnie to też nie boli bo loopy eh nie potrzebne mi, ST też, ale tak jak wspominałem WB czasem mi się przydaje.  

#40 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 14 grudnia 2011 - 13:25

@ksamus
wiesz co po części rozumiem twoje obawy bo rzeczywiście Apple zmierza w trochę dziwną stronę jeśli chodzi o produkty dla wymagających . Takie jak FC czy to co chyba teraz próbują zrobić z Logic bo do tej pory był to produkty przeznaczone dla profesjonalistów, a teraz Apple próbuje te programy przystosować dla zwykłego Kowlaskiego który ma Mac'a. Bo przecież zwykły Kowalski ma iMove i GarageBand a ludzie naszego pokroju mają Logic i FC a teraz próbują to z mix'ować i nie do końca ten proces im wychodzi. Udostępnienie tego w MacApp super jak dla mnie, obniżenie ceny produktu bez żadnej straty dla użytkownika a raczej zyskuje miejsce na półce bo karton z licencją nie zawala miejsca. Nom Logic forever.

@sancruz3 mnie to też nie boli bo loopy eh nie potrzebne mi, ST też, ale tak jak wspominałem WB czasem mi się przydaje.  


Wspomagam sie abletonem bo niektore triki sie tam robi w ciagu sekund a nie dlugich minut.

Ale ogolnie bylo by fajnie jakby dalo sie nie instalowac w logicu sample ktore sa o d**e rozbic. Bo Digidesign jest ok instrumenty tak zeby calosc zajmowala 10 giga bylo by super ale nie da sie i lipa. Chyba ze cos zmienili w wersji z Appstore bo w pudlowej wersji nie moge odznaczyc samli zawsze sa wciepywane niepotrzebnie. Oszczedzam miejsce bo na SSD 120GB za duzo nie wejdzie na dysk a zawsze wszyskie pluginy instaluje na dysku systemowym.

#41 pi

pi
  • 616 postów

Napisano 14 grudnia 2011 - 15:29

Ale ogolnie bylo by fajnie jakby dalo sie nie instalowac w logicu sample ktore sa o d**e rozbic. Bo Digidesign jest ok instrumenty tak zeby calosc zajmowala 10 giga bylo by super ale nie da sie i lipa.

cos musisz zle robic, powinno sie udac zainstalowac tylko logic pro +4gb instrumentow

#42 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 15 grudnia 2011 - 13:00

Wlasnie wrzucilem instalek Studio Lodzia i nie moge odznaczyc nie wiem czemu a system nowo postawiony - shit

#43 pi

pi
  • 616 postów

Napisano 15 grudnia 2011 - 13:07

wstaw screen'a

#44 ciki12

ciki12
  • 572 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 grudnia 2011 - 22:42

hmm to coś masz nie tak u mnie bez problemu można odpiąć sample zintegrowane z L. daj scren'a coś pomyślimy

#45 ksamus

ksamus
  • 485 postów
  • SkądŁorsoł

Napisano 21 grudnia 2011 - 10:39

Na pewno się da bez, z, oraz nawet dodac później. Da się też, o ile pamiętam, wrzucić zewnętrzne sample tak aby w L. były widoczne. Na dużym komputerze w studiu od początku mialem zainstalowane wszystko, a na laptopie szkoda mi było miejsca, węc nie instalowałem. Ale zdarzyła sie wyjazdowa chałturka, więc pomyslaem, że może się przydać i zainstalowałem same biblioteki na zewnętrzny dysku.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych