Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Którego iPoda wybrać ??(Allegro)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dreamotron

Dreamotron
  • 15 postów

Napisano 17 czerwca 2007 - 12:57

Witam. Z racji tego,że jestem tu nowy, serdecznie witam wszystkich. Zamierzam sobie sprawić Ipoda 5,5 Gen o rozmiarze 80GB, tylko nie wiem jeszcze na którą z poniższych opcji się zdecydować...W pierwszym linku napisane jest, że to jeszcze nowszy model 80tki(model model MA450LL/A), że niby jaśniejszy wyświetlacz, oraz lepsza bateria; krótszy czas ładowania, czy jest coś w tym prawdy, czy każde jabłko o pojemności 80GB jest takie samo...Proszę o pomoc, poniżej zamieszczam linki z Allegro.pl które rozpatruje:

[url]http://allegro.pl/item205358387_ipod_video_80gb_black_najnowszy_model_wysylka_0zl.html[/url]

[url]http://allegro.pl/item206576625_ipod_video_80gb_czarny_nowy_okazja.html[/url]

I jeszcze jedno pytanko. Z racji tego,że mam baaaaardzo duzo muzy, cz bedzie mi sie opłacało konwertować pliki do Wav'ów, czy jest duża różnica w jakości odtwarzanego pliku muzycznego i czy te Ipody odtwarzają pliki w formacie MPC??

Dzięki z góry za pomoc !!!

Pozdr.

#2 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 17 czerwca 2007 - 13:15

kazdy iPod 80GB jest tym "nowszym" :) wiec kieruj sie cena

co do konwersji to nie polecam bo KAZDA konwersja, nawet do formatu bezstratnego, powoduje strate jakosci, bylo juz zreszta o tym na forum, poszukaj

sytuacja jest odmienna gdy konwertujesz z CD a nie z mp3, wtedy sie oplaca :) ale w iPodzie to najlepiej do Apple Lossless http://en.wikipedia..../Apple_Lossless

pozdrawiam

kadargo

#3 Dreamotron

Dreamotron
  • 15 postów

Napisano 17 czerwca 2007 - 13:31

Dzięki za pomoc, a co z formatem MPC, czy Ipod obsługuje??Jeśli nie to pewnie trzeba skonwertować najpierw do wave a potem na mp3, trosze straci na jakości:/

#4 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 17 czerwca 2007 - 13:50

MPC nie obsluguje ale WAV juz tak :) wiec mp3 ciebie ominie

#5 Dreamotron

Dreamotron
  • 15 postów

Napisano 17 czerwca 2007 - 14:02

no fakt:P. Także wybiore chyba tą "tańszą" opcje, tylko teraz kolor, jaki proponujesz, chodzi o ogólną prezencje i przede wszystkim widoczność rys, bo ponoć materiał z jakiego Ipod jest wykonany strasznie sie rysuje ...

#6 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 17 czerwca 2007 - 14:07

ja mam bialego, kupowalem go w SAD, wiec mialem wybor :) a co do rys to coz na jednym i drugim beda ale od tego sa etui, ja mam (skorzane XtremeMac http://www.valcenter...croFolio_5g.jpg) i sie nic nie rysuje

aha te etui mozna kupic w apple albo w rtvagd

#7 razorek84

razorek84
  • 578 postów
  • Skąd100lica

Napisano 17 czerwca 2007 - 14:07

czarny jest ok.

#8 Dreamotron

Dreamotron
  • 15 postów

Napisano 17 czerwca 2007 - 14:19

Wybiore czarny na pewno i od razu kupie etui. Jeszcze jedno pytanko, starałem sie znaleźć w wyszukiwarce, ale na nic nie natrafiłem, chodzi mi o losowe wybieranie utworów, czy tyczy się ono kawałków z jednego albumu, czy jak sobie zapełnie jabłko, to Ipod bedzie losował z całości...Sory za offtopa :P

#9 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 17 czerwca 2007 - 14:33

bedzie losowal z calosci, chyba ze w "get info" w iTunes dla danych kawalkow zaznaczysz ze ma je w wylaczyc z szuflowania, wtedy je pominie np. audiobook imho bialy jest lepszy, czarny nie jest taki no wiesz... apple :D

#10 Dreamotron

Dreamotron
  • 15 postów

Napisano 17 czerwca 2007 - 14:39

Heh, no to mam dylemat co do koloru ;) Jeszcze troche pomęcze :D. Nigdzie nie wyczytałem, ale słyszałem że jest taka opcja - oceniania kawałków(punktowania). Jak to sie ma w rzeczywistości?? Czy na przykład oceniając kawałek najwyżej, ptrzy losowym odtwarzaniu bedzie leciał częściej niż te nieocenione, lub ocenione niżej(jeśli wogóle jest taka opcja)...

#11 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 17 czerwca 2007 - 14:42

hmmm... czy bedzie mialo to wplyw na pozycjonowanie w losowaniu to nie wiem, wydaje mi sie ze nie. mechanizm "oceny" danego kawalka ma raczej zastowanie w szybkim wyszukiwaniu ulubionych kawalkow w iTunes, zaznaczasz gwiazki i mozesz sortowac w iTunes wg. ich ilosci, imho funkcja srednio przydatna jezeli znasz swoja muzyke i nie trzymasz kawalkow ktorych nie lubisz :D

#12 Dreamotron

Dreamotron
  • 15 postów

Napisano 17 czerwca 2007 - 14:46

Dzięki za info, bardzo mi pomogłeś !!! A ja tymczasem czekam na cacuszko :) Pozdr.

#13 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 17 czerwca 2007 - 14:49

nie ma sprawy, po to jest to forum. zycze milej zabawy i cierpliwosci w czekaniu pozdrawiam kadargo




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych