Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MojaFaktura/MyInvoice - fakturowanie na iPhone


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 thom_ek

thom_ek
  • 42 postów

Napisano 29 listopada 2011 - 12:13

Witam,
Chciałbym podzielić się z Wami naszym programem do fakturowania na iPhone (wersja na iPad jest w drodze do App Store).

Link do App Store.
Link do strony domowej programu.

Zapraszam do zakupów.

#2 mojeszyk

mojeszyk
  • 56 postów

Napisano 29 listopada 2011 - 12:48

Super! Pomyślcie nad dodaniem możliwości synchronizacji z innymi urządzeniami i komputerem.

#3 thom_ek

thom_ek
  • 42 postów

Napisano 29 listopada 2011 - 12:52

Super! Pomyślcie nad dodaniem możliwości synchronizacji z innymi urządzeniami i komputerem.


Teraz wyjdzie wersja na iPada i następną wersję przewidujemy z synchronizacją - najprawdopodobniej przez iCloud. Na wersję desktop trzeba będzie jednak jeszcze chwilę poczekać :(

#4 reader

reader
  • 1 119 postów
  • Skąddokąd?

Napisano 29 listopada 2011 - 12:54

A czy jest możliwość wystawiania faktur dwujęzycznych? Np. polsko-angielskich?

#5 thom_ek

thom_ek
  • 42 postów

Napisano 29 listopada 2011 - 13:02

A czy jest możliwość wystawiania faktur dwujęzycznych? Np. polsko-angielskich?


W tej chwili można to zrobić przez zmianę języka całego iPhone. Ale już mieliśmy o tym sygnały od beta testerów i dodamy to w następnej wersji.

---------- Wpis dodano o 15:02 ---------- Poprzedni wpis dodano o 14:58 ----------

W tej chwili można to zrobić przez zmianę języka całego iPhone. Ale już mieliśmy o tym sygnały od beta testerów i dodamy to w następnej wersji.


Uzupełnienie - w w/w sposób można zmienić całkowicie język fv. Zmiana języka z poziomu programu oraz fv dwujęzyczne są w drodze.

#6 mojeszyk

mojeszyk
  • 56 postów

Napisano 29 listopada 2011 - 13:55

I już pierwszy problem.... Jest możliwość zmiany początkowej numeracji? a najlepiej numeru faktury? bo jest to duże utrudnienie...

#7 thom_ek

thom_ek
  • 42 postów

Napisano 29 listopada 2011 - 14:00

I już pierwszy problem.... Jest możliwość zmiany początkowej numeracji? a najlepiej numeru faktury? bo jest to duże utrudnienie...


Format numeracji można zdefiniować dowolnie wg własnych zachcianek. Numer początkowy jest zawsze 1, a więc najlepiej rozpocząć pracę z programem od 1 dnia miesiąca lub roku. Ale postaram się w następnej wersji dodać opcję wprowadzenia nr dla pierwszego dokumentu, bo to faktycznie ułatwi rozpoczęcie pracy z programem :)

#8 mojeszyk

mojeszyk
  • 56 postów

Napisano 29 listopada 2011 - 14:08

Proponuje dodać możliwość wprowadzenia numeru faktury, ponieważ telefon może służyć do wystawiania faktur jako dodatek do komputera. W ten sposób można by uniknąć kilku numeracji faktur.

#9 thom_ek

thom_ek
  • 42 postów

Napisano 29 listopada 2011 - 14:26

Proponuje dodać możliwość wprowadzenia numeru faktury, ponieważ telefon może służyć do wystawiania faktur jako dodatek do komputera. W ten sposób można by uniknąć kilku numeracji faktur.


Takie coś bardzo miesza w spójności danych, która w tym programie jest mocno przestrzegana (wystawianie fv tylko w określonych datach, brak możliwości kasowania dokumentów "ze środka", itp). Później często są problemy z prawidłowym numerowaniem dokumentów (jak to ma miejsce w konkurencyjnych produktach, których nazwy nie przytoczę). Nie wykluczam jednak, że taką funkcjonalność w niedalekiej przyszłości dodamy.

Jednak jako "dodatek do komputera" przewidujemy inne rozwiązanie, ale na to jeszcze trzeba będzie chwilę poczekać.

#10 mojeszyk

mojeszyk
  • 56 postów

Napisano 29 listopada 2011 - 14:46

Jako podsumowanie napiszę, że program jest fajny (faktycznie ciężko namieszać przez przypadek w numeracji) I po rozwinięciu o synchronizacje będzie naprawdę rewelacyjny. Jedyny problem to drukarki z AirPrint a szczególnie przenośne z akumulatorem ale to już rozwiązania innych firm tutaj troszku przeszkadzają. Pozdrawiam

#11 thom_ek

thom_ek
  • 42 postów

Napisano 29 listopada 2011 - 14:55

Jedyny problem to drukarki z AirPrint a szczególnie przenośne z akumulatorem ale to już rozwiązania innych firm tutaj troszku przeszkadzają.


Drukarki z Air Print powoli zaczynają się pojawiać. Niektóre serwery NAS też obsługują Air Print, więc stopniowo ta technologia będzie się przyjmować. Ale w kwestii drukowania mam też inny pomysł, ale teraz nie będę zdradzał szczegółów ;)

#12 thom_ek

thom_ek
  • 42 postów

Napisano 30 listopada 2011 - 19:33

I już pierwszy problem.... Jest możliwość zmiany początkowej numeracji? a najlepiej numeru faktury? bo jest to duże utrudnienie...


Właśnie to zaimplementowałem. Pójdzie to w najbliższej aktualizacji (po tej która już czeka).

#13 thom_ek

thom_ek
  • 42 postów

Napisano 04 grudnia 2011 - 23:57

Z przyjemnością informuję, że wersja na iPad jest już dostępna na App Store. Aplikacja jest wspólna dla iPad i iPhone. Wystarczy więc zapłacić raz :)

#14 MRCOFFEE

MRCOFFEE
  • 463 postów

Napisano 18 stycznia 2012 - 17:44

Drukarki z Air Print powoli zaczynają się pojawiać. Niektóre serwery NAS też obsługują Air Print, więc stopniowo ta technologia będzie się przyjmować. Ale w kwestii drukowania mam też inny pomysł, ale teraz nie będę zdradzał szczegółów ;)

Może AirPrintHacktivator zastosować :)

---------- Wpis dodano o 19:44 ---------- Poprzedni wpis dodano o 19:43 ----------

Z przyjemnością informuję, że wersja na iPad jest już dostępna na App Store. Aplikacja jest wspólna dla iPad i iPhone. Wystarczy więc zapłacić raz :)


Kiedy kolejne nowości ?
Chodzi mi o import z Maktury bazy kontrahentów i usług/towarów oraz już wystawionych faktur ?

#15 thom_ek

thom_ek
  • 42 postów

Napisano 18 stycznia 2012 - 17:50

Kiedy kolejne nowości ?


Co jakiś czas pojawia się nowa wersja :)

Mały bugfix będzie dostępny lada dzień. A coś z nowościami to dopiero pod koniec miesiąca...

#16 MRCOFFEE

MRCOFFEE
  • 463 postów

Napisano 18 stycznia 2012 - 18:34

A importy z maktury ?.... No powiedz :):)

#17 thom_ek

thom_ek
  • 42 postów

Napisano 02 lutego 2012 - 11:26

A importy z maktury ?.... No powiedz :):)


Będzie, będzie :) Ale terminu żadnego jeszcze nie podam.

#18 meiss

meiss
  • 1 345 postów

Napisano 04 lutego 2012 - 19:43

Napisałem już, w recenzji, ale i tu mogę. Dodaj proszę opcje dołączania skanów dokumentów nie tylko z galerii jako jpg, ale tez z iBooks jako PDF, dostaje kupę faktur w PDF, a to by bardzo pomogło. Niestety po zrzucie ekranowym PDF do galerii, FV jest nie czytelna.

#19 thom_ek

thom_ek
  • 42 postów

Napisano 04 lutego 2012 - 21:00

Napisałem już, w recenzji, ale i tu mogę.
Dodaj proszę opcje dołączania skanów dokumentów nie tylko z galerii jako jpg, ale tez z iBooks jako PDF, dostaje kupę faktur w PDF, a to by bardzo pomogło. Niestety po zrzucie ekranowym PDF do galerii, FV jest nie czytelna.


Witam i dziękuję za uwagi.
iBooks nie ma funkcji otwierania PDF w zewnętrznej aplikacji. Ale możliwość załączenia PDF bezpośrednio z Mail (oraz innych programów mających podobną możliwość) jest już do zrealizowania. Dopiszę to do listy TO DO.

Jeśli chodzi o pkt. 1 Pana recencji, to aby to była prawdziwa e-Faktura należało by zastosować podpis elektroniczny, którego nie da się podłączyć do żadnego urządzenia z iOS. Dopisek, że "faktura elektroniczna nie wymaga podpisu" ma średni sens, ponieważ żadna faktura w Polsce nie wymaga podpisu :) Tak samo nie ma już obowiązku zamieszczania informacji Oryginał/Kopia (można to wyłączyć w następnej wersji programu). Na naszej liście TO DO jest już pozycja mówiąca o możliwości dowolnego dostosowania stopki dokumentu - będzie to idealne miejsce do umieszczenia wspomnianej przez Pana klauzli.

Co do uwag o "szukaniu opcji kasowania przez 2 dni", to powiem tylko tyle - kasowanie odbywa się jak w każdym innym programie na iOS - przeciągając palcem :) Program kontroluje jednak aby nie skasować dokumentów, które były np zapłacone lub były po nim wystawiane inne dokumenty (opcjonalnie można to ograniczenie wyłączyć).

Nad stabilnością wciąż pracujemy i przyszła wersja ma tu sporo poprawek - nie udało mi się jej jeszcze zawiesić. Mam nadzieję, że ilość niekontrolowanych zamknięć programu z naszej winy będzie jak najmniejsza.

No i uwaga o braku opcji "pomocy"... jesteśmy w trakcie tworzenia FAQ, które będzie umieszczone na stronie www programu. Nie przewidujemy jednak, aby funkcja pomocy była wbudowana w program - dążymy do tego, aby wszystkie funkcje były jak najbardziej intuicyjne i nie wymagały specjalnego opisu.

PS: wszelkie pytania, uwagi o błędach i o rzeczach, które chcielibyście aby znalazły się w programie prosimy przesyłać na adres podany na stronie www.mojafaktura.biz. Niniejsze forum oraz recenzje App Store średnio nadają się do tego typu uwag. Odpowiadamy na każdy przesłany email :)

#20 meiss

meiss
  • 1 345 postów

Napisano 04 lutego 2012 - 21:13

Fajnie, że PDF będzie. Co do opcji kasowanie, to owszem, jest jak w każdym innym programie iOS przez przesunięcie. Poprostu przez rok używania iOS tego nie wiedziałem, bo zawsze dodatkowo była dostępna ta opcja w menu edit, ot taki ewenement ze mnie :) Można wręcz napisać, że dopiero wasz program otworzył mi oczy :D Myślę, ze FAQ na stronie www, spokojnie da radę. W każdym bądź razie chwała wam za to, ze cos takiego postanowiliscie zrobić na ipada, bo konkurencję, która ma program na iPhone, przez rok prosiłem o soft na większy ekran ;) .

#21 thom_ek

thom_ek
  • 42 postów

Napisano 04 lutego 2012 - 21:25

Fajnie, że PDF będzie.
Co do opcji kasowanie, to owszem, jest jak w każdym innym programie iOS przez przesunięcie. Poprostu przez rok używania iOS tego nie wiedziałem, bo zawsze dodatkowo była dostępna ta opcja w menu edit, ot taki ewenement ze mnie :) Można wręcz napisać, że dopiero wasz program otworzył mi oczy :D


Ja bez tego gestu nie mógłbym żyć ;)

Przycisk "Edytuj" prawdopodobnie się jednak pojawi. Poza kasowaniem będzie miał on zastosowanie do jeszcze paru przydatnych rzeczy, które pojawią się w następnych wersjach programu.

Myślę, ze FAQ na stronie www, spokojnie da radę. W każdym bądź razie chwała wam za to, ze cos takiego postanowiliscie zrobić na ipada, bo konkurencję, która ma program na iPhone, przez rok prosiłem o soft na większy ekran ;)
.


Dziękujemy za ciepłe słowa :)

#22 MRCOFFEE

MRCOFFEE
  • 463 postów

Napisano 12 kwietnia 2012 - 12:42


Co do uwag o "szukaniu opcji kasowania przez 2 dni", to powiem tylko tyle - kasowanie odbywa się jak w każdym innym programie na iOS - przeciągając palcem :) Program kontroluje jednak aby nie skasować dokumentów, które były np zapłacone lub były po nim wystawiane inne dokumenty (opcjonalnie można to ograniczenie wyłączyć).


Gdzie to się włącza i wyłącza?

#23 thom_ek

thom_ek
  • 42 postów

Napisano 12 kwietnia 2012 - 15:49

Gdzie to się włącza i wyłącza?


Tą opcję można włączyć w systemowej "aplikacji" Ustawienia i tam MojaFaktura. W wersji 2.0.0 zostało to rozwiązane w prostszy i o wiele wygodniejszy sposób.

Ewentualne pytania proszę zgłaszać na adres email wsparcia (link dostępny MojaFaktura). Zapraszam też na stronę z FAQ dostępną pod wspomnianym adresem.

#24 thom_ek

thom_ek
  • 42 postów

Napisano 02 maja 2012 - 23:14

A importy z maktury ?.... No powiedz :):)


Już za parę dni pojawi się na App Store nowa wersja z importem z najnowszej Maktury :)

#25 meiss

meiss
  • 1 345 postów

Napisano 16 maja 2012 - 08:23

i dziękuję wam bardzo, mam od rana błąd i nie mogę wystawić FV




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych