Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Iphone 4 czy 4s ? co lepsze ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
98 odpowiedzi w tym temacie

#1 jokas

jokas
  • 56 postów

Napisano 27 listopada 2011 - 13:44

WItam , zastanawiam się nad kupnem Iphone , zastanawiam się czy wybrać 4 czy 4 s . Który się bardziej opłaca kupić ?

#2 Michał Kubowicz

Michał Kubowicz

    MyApple Team


  • 2 022 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 listopada 2011 - 13:57

Żadnego nie opłaca się kupować, każdy straci na wartości.

#3 jokas

jokas
  • 56 postów

Napisano 27 listopada 2011 - 14:02

Nie o taką odpowiedź mi chodziło , ale dziękuje : )

#4 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 27 listopada 2011 - 14:03

A o jaką? Pytałeś o opłacalność, cokolwiek to oznacza w tym przypadku, więc dostałeś odpowiedź jaką dostałeś.

#5 jokas

jokas
  • 56 postów

Napisano 27 listopada 2011 - 14:14

Pytałem się którego bardziej opłaca się ... , jak według @michała żadnego to mógł nie pisać .

#6 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 27 listopada 2011 - 14:17

No więc dobrze Ci napisał, nie opłaca się żadnego.

#7 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 27 listopada 2011 - 14:18

jokas, poczytaj specyfikacje jednego i drugiego i zobacz który Ci będzie bardziej odpowiadał. Masz sporo danych o tych telefonach na forum. Potrzebujesz lepszego aparatu, siri, szybkości w grach to kupujesz 4s.

#8 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 27 listopada 2011 - 14:19

Ale on się pyta o opłacalność, a nie co wybrać ;)

#9 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 27 listopada 2011 - 14:21

Ale on się pyta o opłacalność, a nie co wybrać ;)


wiem, wiem :) Pewnie źle chłopaczyna sformułował pytanie :)

#10 AdrianoSprinter

AdrianoSprinter
  • 1 121 postów
  • SkądŁódź

Napisano 27 listopada 2011 - 14:31

A jak myślisz... który lepszy ? IP 4 z przed 1,5 roku czy 4S z przed miesiąca ? ech... zadając takie pytania to obawiam się, że korzystanie z nokii 3310 mogłoby sprawić ci problemy...

#11 Neo0O

Neo0O
  • 502 postów

Napisano 27 listopada 2011 - 14:33

Wybierz 4. Chyba ze lubisz pograc w najlepsze gry i interesuje cie kamera 1080p. 4 jest wystarczajco szybka, a te male roznice w otwieraniu stron w safari nie odczujesz tak bardzo, jak twoja kieszen przy doplacie do 4s. 4S mozesz wybrac jak mieszkasz w Usa czy Uk, wtedy jest z tego pozytek.

#12 NouNejm

NouNejm
  • 717 postów
  • SkądToruń

Napisano 27 listopada 2011 - 14:40

W dodatku w świetle problemów z 4S takimi jak słaba bateria, static noise, coś dziwnego z wibracjami czy to, że mają brzydsze kolory na wyświetlaczach, moim zdaniem dużo lepiej wziąć 4, jej jedyny problem jaki się czasem objawia to gubienie zasięgu.

#13 OlkaN98

OlkaN98
  • 53 postów
  • SkądKatowice

Napisano 27 listopada 2011 - 15:05

Jeżeli chodzi Ci o to który jest lepszy no to NOWSZY iPhone 4S.......

#14 Adam Kaczor

Adam Kaczor
  • 689 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 listopada 2011 - 15:40

-.- Co za pytanie...

#15 RumburMK

RumburMK
  • 613 postów

Napisano 27 listopada 2011 - 19:56

Dziwne podejście niektórych...to, że "nowszy" wcale nie oznacza, że jest lepszy, tym bardziej, że może 1/10 z wypowiadających się znawców miała w ręku 4s. Ja wiem jedno, że jakbym miał w tej chwili wracać do telefonów apple, to wybrałbym białego 3GS , dla mnie to właśnie ten telefon spełnia w pełni wszystkiego moje zapotrzebowania i to właśnie on jest "lepszy". Tak ,że zastanów się dobrze do czego potrzebujesz telefon, czy do dzwonienia i wysyłania smsów, czy do lansu. Na pewno więcej stracisz (co może zaboleć za kilka miesięcy, no chyba że weźmiesz fona na jakiś "kosmiczny" abonament) wybierając iphone'a 4S, a czy lepszy jest od 4... to wszystko kwestia "zapotrzebowania"

#16 Adam Kaczor

Adam Kaczor
  • 689 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 listopada 2011 - 20:01

Ale pytanie padło, czy jest LEPSZY, nie dla kogo i czy ma to związek z tym do czego ma służyć i jakie są moje potrzeby. Lepszy...pojęciem ogólnym. "Iphone 4 czy 4s ? co lepsze ?" Nie padło słowo: Dla mnie. Ogólnie, który telefon jest lepszy.

#17 RumburMK

RumburMK
  • 613 postów

Napisano 27 listopada 2011 - 20:26

Ale pytanie padło, czy jest LEPSZY, nie dla kogo i czy ma to związek z tym do czego ma służyć i jakie są moje potrzeby. Lepszy...pojęciem ogólnym. "Iphone 4 czy 4s ? co lepsze ?" Nie padło słowo: Dla mnie. Ogólnie, który telefon jest lepszy.


suma, sumarum wszystko przecież sprowadza się właśnie do indywidualnych preferencji ,oczekiwań (póki co nie do końca określonych) i zasobności portfela, i jest to sprawa indywidualna ," lepszy pojęciem" względnym rzecz jasna

#18 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 27 listopada 2011 - 20:35

Ogólnie rzecz biorąc iPhone 4s jest lepszy od 4 i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Proste. Jeśli chcesz kupić nowy to zdecydowanie iPhone 4s, różnica w cenie nie jest już tak wielka.

#19 Mirko791

Mirko791
  • 4 558 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 27 listopada 2011 - 20:40

Przewaga 4s nad 4 jest tylko w kilku aspektach. Gładsza, ciut szybsza obsługa, lepszy aparat, lepsza grafika do gier, no i Siri. Decydując się jednak na 4s trzeba pamiętać, że jest kilka niedoróbek i problemów, które są zgłaszane przez użytkowników. Kupowanie nowego modelu w premierowym okresie może skutkować natknięciem się na jeden z tych proboemów i wtedy zostaje czekać na update lub wymieniać. Czwórka jest już na tyle sprawdzona, że wiadomo jednoznacznie jakie ma plusy a jakie minusy. W 4s nie wiadomo nadal np. jaka będzie ostateczna wydajność baterii, na ile Apple sobie z tym problemem poradzi. Na dzień dzisiejszy patrząc ogólnie na opinie użytkowników, bateria w 4 trzyma lepiej niż w 4s.

#20 mateusz0093

mateusz0093
  • 52 postów
  • SkądPruszków

Napisano 27 listopada 2011 - 21:06

To oczywistę, że lepszy jest iP 4S i bardziej się opłaca kupić. Polecam kupić w Apple Store Online.

#21 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 27 listopada 2011 - 21:29

Ja bym brał 4S, wymieniłem z 4 i jestem zadowolony. Jak coś będzie nie tak oddam na gwarancje

#22 CeBeeR

CeBeeR
  • 1 362 postów
  • SkądUK

Napisano 28 listopada 2011 - 14:37

Ja, gdybym miał wybierać obecnie - bardzo ostrożny bym był z iPhonem 4S. Dlaczego?

Lista problemów związanych z iPhonem 4S wydłuża się z miesiąca na miesiąc. Niedawno informowaliśmy o kłopotach związanych z kartą SIM, a teraz pojawiły się propblemy z łącznością Wi-Fi.

Można odnieść wrażenie, że nowy iPhone 4S w niczym nie ustępuje poprzednikom jeśli chodzi o ilość wad. Najpierw była kwestia szybko wyczerpującej się baterii, którą miała rozwiązać aktualizacja systemu iOS do wersji 5.0.1, lecz jak wiemy nie udało się to.

Potem pojawiły się problemy ze znikającą kartą SIM, którą telefon przestaje rozpoznawać, a teraz na dokładkę doszedł jeszcze problem z Wi-Fi. Niektóre egzemplarze nie mogą się połączyć z siecią bezprzewodową, a gdy już połączenie nastąpi, telefon nie jest w stanie go obsłużyć.

Źródło: Ubergizmo.com

Dwoje z moich znajomych, w przeciągu ostatniego miesiąca zdacydowała się na iPhone 4.

#23 RAK

RAK
  • 1 507 postów
  • SkądNYC

Napisano 28 listopada 2011 - 15:22

A pominięto tu jeden aspekt: a mianowicie Unlock. Z tego co ostatnio wyczytałem są b.zaawansowane prace nad zdjęciem SIMlocka-ale tylko dotyczy to iPhone'a 4S. I tym tez trzeba pomyśleć.

#24 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 28 listopada 2011 - 15:28

ja chyba mam szczęście bo wszystko działa w 100% i do 4 nie wrócę na pewno. Niby różnica mała ale powrotu do 4 nie ma :)

#25 CeBeeR

CeBeeR
  • 1 362 postów
  • SkądUK

Napisano 28 listopada 2011 - 16:47

ja chyba mam szczęście bo wszystko działa w 100% i do 4 nie wrócę na pewno. Niby różnica mała ale powrotu do 4 nie ma :)


Nie sugeruje, ze 100% partii iPhone 4S nie działa - nie martwi mnie to. Jednak, z tego co widzę - po raz kolejny pojawiają się problemy "wieku dziecięcego" w nowej odsłonie urządzenia. Byc może już za około pol roku - nabycie iPhone 4S będzie miało sens. Według mnie - oczywiście.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych