Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

brak kolorow dodatkowych w bibliotece pantone solid coated (CS4)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 25 listopada 2011 - 15:13

Witam. Podejrzewam, ze to problem, z ktorym wiekszosc z Was radzi sobie bez zastanawiania sie nawet, ale ja niestety nie wiem jak sobie z tym poradzic. Potrzebuje zrobic w projekcie element CMYKowy odpowiadajacy (oczywiscie na tyle ile da sie go odwzorowac w tej przestrzeni barwnej) kolorom z Pantoniarki. Klient podal mi kilka kolorow (np. 7627) ale w moim CSie nie mam tych kolorow. Gdybym mial to nie ma problemu z przekonwertowaniem. Jak sobie z tym poradzic? Czy mam jakies stare biblioteki Pantone w swoim CSie? To sie jakos uaktualnia?

#2 Loti

Loti
  • 801 postów
  • SkądWro

Napisano 25 listopada 2011 - 16:34

menu: Window/Swatch Libraries/Color books/ i dalej paleta której aktualnie potrzebujesz

#3 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 25 listopada 2011 - 17:32

No tak, to wiem jak wlaczyc sobie biblioteke solid coated zarowno w illustratorze jak i ps. Problem w tym, ze w dostepnych tam bibliotekach nie mam az tylu kolorow co w papierowej pantoniarce :(

#4 Vango

Vango
  • 32 postów

Napisano 26 listopada 2011 - 20:27

Tutaj znajdziesz wartości i "przełożenia" Pantona na CMYK. Może Ci się przyda:
pantone-color-bridge-plus-coated

#5 Loti

Loti
  • 801 postów
  • SkądWro

Napisano 26 listopada 2011 - 20:52

Spróbuj w palecie standardowych próbek kliknąć "swatch libraries menu" w lewej dolnej części okienka, z rozwiniętego menu wybierz "other library" i "ręcznie" wskaż wybraną paletę.

Ścieżkę masz w załączniku.

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting


Jeśli nie znajdziesz plików na dysku, to czas wezwać egzorcystę ;)

#6 Śfieży

Śfieży
  • 909 postów

Napisano 26 listopada 2011 - 22:57

Niestety palety kolorów Pantone w aplikacjach CSx są wykastrowane fabrycznie.
Jeśli chcesz mieć pełne i aktualne wersje trzeba liczyć się z wydatkiem 49$.
Pantone - PANTONE COLOR MANAGER Software

#7 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 27 listopada 2011 - 13:13

Pewnie docelowo bedzie trzeba odzalowac te 49$, ale na ta chwile w pelni wystarczy mi rozwiazanie od Vango. Bardzo wszystkim dziekuje za pomoc.

#8 Śfieży

Śfieży
  • 909 postów

Napisano 27 listopada 2011 - 17:32

Jakiś czas temu były do ściągnięcia za darmo wersje beta Pantone Color Manager dla OSX i Windows. Działają do dziś choć betatest się zakończył.

#9 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 27 listopada 2011 - 17:42

Mam nadzieje, ze kolejny CS bedzie mial juz uzupelniona biblioteke. CHociaz wywalanie kilku tysiaczkow tylko po to, mija sie z celem troche :/

#10 Śfieży

Śfieży
  • 909 postów

Napisano 27 listopada 2011 - 18:44

Optymista! ;-) Myślisz, że Adobe kupi pełne biblioteki od Pantone? ;-) Kiedyś podczas jednej z prezentacji Acrobata gościu z Adobe zapytany dlaczego trzeba kupować tyle dodatkowych pluginów do oczywistych funkcji odpowiedział, że firma Adobe nie będzie podejmowała działań które mogły by wpłynąć na odebranie funkcjonalności dodawanych przez firmy trzecie. Było by to zabijanie partnerów rozwijających produkty Adobe. Co do pełności bibliotek koloru możesz przekonać się po dołączeniu do betatestu pakietu CS6 który w pierwszych dniach kwietnia znajdzie się w sklepach w dniu premiery a nie jak poprzednio w ciągu 30 dni od premiery.

#11 Vango

Vango
  • 32 postów

Napisano 28 listopada 2011 - 20:57

Pewnie docelowo bedzie trzeba odzalowac te 49$, ale na ta chwile w pelni wystarczy mi rozwiazanie od Vango.
Bardzo wszystkim dziekuje za pomoc.


Sądze, że to rozwiązanie jest [prawie] wystarczające, a przede wszystkim darmowe.
Problem jedynie z ewentualnym "grzebaniem" w necie, ale jak ktoś ma luźne 50 $ to pewnie skusi się dla wygody na wtyczkę. Jeśli poruszasz się w ograniczonej skali Pantona to..."skoro nie widzać różnicy to po co przepłacać" ;-)

Pozdrawiam

#12 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 28 listopada 2011 - 21:20

Sądze, że to rozwiązanie jest [prawie] wystarczające, a przede wszystkim darmowe.
Pozdrawiam

Dokladnie tak jak mowisz.
Mi sie kolor pantone ktorego nie mam w palecie w CS przytrafia raz na miesiac lub dwa czyli prawie jak wcale. Do moich potrzeb na ta chwile w zupelnosci wystarczy darmowka z netu.
No i faktycznie do tej pory bez problemu stosowalem cos podobnego i nie bylo problemow. Czasem wystarczy klientowi wmowic, ze ten jego dziwny Pantone, to "zly kolor jest" ;) i po problemie :)

#13 Loti

Loti
  • 801 postów
  • SkądWro

Napisano 28 listopada 2011 - 21:38

Już widzę minę klienta po usłyszeniu "Bo to zły pantone był..." :D

#14 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 29 listopada 2011 - 09:39

Już widzę minę klienta po usłyszeniu "Bo to zły pantone był..."
:D


90% klientow to... powiedzmy, ludzie bez gustu, pomyslu itd. Czesto jednak swoimi pomyslami, do ktorych niestety maja prawo, psuja projekt jaki sie dla nich robi. Sami powoduja, ze sie czlowiekowi nie chce przebierac w srodkach, przekonywac do wlasnych racji itd. Dlatego czasem mozna dla zaoszczedzenia czasu pocisnac klientowi jakis bzdet.
Wiem, wiem - zly czlowiek jestem :) ale wystarczy popracowac kilka(nascie) lat z klientami i tez sie do tego przekonania dojdzie. Ambicje maja poczatkujacy. Potem ambicja przeradza sie w pragmatyzm. Ale chyba zaczalem maly oftop :)

#15 McTom

McTom

    All work and no play...

  • 3 827 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 29 listopada 2011 - 14:44

To ja go zakończę.
Dołączona grafika

Ale to wszyscy chyba znają...

#16 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 29 listopada 2011 - 15:39

Widzialem cos podobnego kiedys, ale kontekst ten sam. Ale fakt - odzwierciedla to rzeczywistosc w 100%-ach :)

#17 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 01 grudnia 2011 - 15:57

Bardzo istotna jest tu forma gramatyczna "miałam" w pkt 7 ;) A mógłby Pan zrobić coś w kolorze "pestki dyni" ;)

#18 yendashfun

yendashfun
  • 187 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 grudnia 2011 - 08:24

90%
..przekonywac do wlasnych racji itd. Dlatego czasem mozna dla zaoszczedzenia czasu pocisnac klientowi jakis bzdet.
Wiem, wiem - zly czlowiek jestem :) ale wystarczy popracowac kilka(nascie) lat z klientami i tez sie do tego przekonania dojdzie. Ambicje maja poczatkujacy. Potem ambicja przeradza sie w pragmatyzm. Ale chyba zaczalem maly oftop :)

Potwierdzam doświadczenia kolegi. U mnie pragmatyzm projektowy doszedł do momentu w którym cały proces skróciłbym do najbardziej oczywistych konsekwencji - zapytanie>>faktura.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych