Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Imac Late 2006 20", problem z zasilaczem.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 StaweB

StaweB
  • 75 postów

Napisano 24 listopada 2011 - 19:31

Witam, podejrzewam, ze mi sie zepsuł zasilacz w imacu. Cos strzeliło po podłączeniu do prądu, zaśmierdziało i tyle. Teraz nie działa. Jeszcze korki wywaliło. I tu moje pytanie. Jakiego zasilacza szukać do niego? Apple Part #: 661-3780? i ewentualnie to gdzie go kupić (Us, Uk...)? Może są jakieś tańsze zamienniki. Sama wymiana wydaje się prosta ( How To: iMac G5 Power Supply Replacement - YouTube ).

Dzięki za porady i wymianę doświadczenia.

Pozdrawiam

#2 charliefrown

charliefrown
  • 155 postów

Napisano 25 grudnia 2011 - 00:50

Wszystko byłoby proste jak na YT, gdybys mial pierwszego imaca g5, bo taki komputer rozbierany jest na filmie. Tymczasem od czasów jego następcy-g5 isight, proces otwierania nie jest już taki banalny, nie wspominając już o Twoim modelu C2D. trzeba bowiem dostać się do zasilacza obierając matrycę z folii aluminiowej etc. Sam zobacz Installing iMac Intel 20" EMC 2105 and 2118 Power Supply - iFixit

#3 rusinu

rusinu
  • 372 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 26 grudnia 2011 - 14:28

W 24" wymieniałem HDD i jakoś nic nie musiałem zrywać żadnej folii, wystarczy odkleić. Nie znalazłem opisu rozbierania do tego modelu ale jest łatwiejszy od 20" bo nie ma zatrzasków u góry i bez karty kredytowej się obejdzie.
Tu masz cały opis wymiany PSU do 24":
Imac Power Supply - YouTube

#4 gathor

gathor
  • 94 postów
  • Płeć:
  • SkądBristol, UK

Napisano 29 grudnia 2011 - 01:15

trzeba bowiem dostać się do zasilacza obierając matrycę z folii aluminiowej etc

Matryca oblepiona jest folią tylko do okoła na krawędziach. Proces samego dostania się do wnętrza jest banalnie prosty. Poz zdjęciu obudowy i odklejeniu "folii aluminiowej" pozostają nam 4 śrubki mniejwięcej w rogach matrycy i można zdjąć ekran. Po tym zabiegu reszta jest jeszcze prostsza.

gdzie go kupić (Us, Uk...)

Będzie miał kolega szczęście jak go znajdzie w UK za dobre pieniądze. Zamienników nie polecam, ale polecam oddać zasilacz do serwisu (większość udaje się uratować).




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych