Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Perian 1.0 - Napisy w QuickTime/FrontRow


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#26 andy76

andy76
  • 406 postów
  • SkądDołuje Mierzyn, Zachodniopomorskie, Poland, Poland

Napisano 09 sierpnia 2007 - 22:02

Proszę o podpowiedź czy we FrontRow da się zmienić rozmiar wyświetlanych napisów.

#27 _Apple_

_Apple_
  • 19 postów
  • SkądOlkusz

Napisano 25 sierpnia 2007 - 20:48

Moge zrobic 2 plugin do ISO-8859-2 xD

Juz nad tym myslalem - gdyby tak byla konsolowa aplikacja ktora to robi... sprobuje ale nie daje gwarancji bo nie mam na razie koncepcji :D

[EDIT] -Jestem juz blisko rozwiazania problemu - musze sie pozbyc jeszcze 1 bledu - mianowicie SubCleaner czasem lapie nie ten plik ktory ma (lapie plik nie przekonwertowany :/)

[EDIT] - Wydaje sie ze dodanie 2sec pauzy miedzy czescia kosolowa skryptu a odpaleniem SubCleanera rozwiazalo problem ale nie mam 100% pewnosci - wiec jak komus nowy skrypt tworzy plik "Old - nazwanapisow.srt" niech da znac to jeszcze pomysle co moze byc nie tak.

PS. Skrypt dziala w zalozeniu ze SubCleaner znjduje sie w /Applications :P jezeli ktos ma go gdzie indziej bedzie musial otworzyc skrypt w Automatorze i zmienic ostatni krok Workflowa


1.Mecze sie nad tym nie wiadomo ile. Powiedzcie mi od początku do końca ,krok po kroku, step by step :P przekowertować napisy żeby były polskie znaki.

2. Czy można coś zrobić żeby napisy były na czarnym pasku?

#28 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 25 sierpnia 2007 - 21:00

1. ściągnij SubCleaner i zastosuje ten skrypcik który zrobił ClassicGOD, reszta się zrobi za ciebie ;]

#29 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 25 sierpnia 2007 - 21:29

Testowałem - wszystko działa jak należy. Szkoda, że domyślnie QT nie obsługuje napisów :/

#30 arekmusiol

arekmusiol
  • 2 postów
  • SkądRybnik

Napisano 02 września 2007 - 16:26

a mnie niestety napisy sie nie pojawiaja. mam film w formacie .avi, napisy skonwertowalem do formatu .srt. mam periana 1.0, wszystkie aktualizacje zrobione, plik filmu i napisow maja ta sama nazwe i d...pa. nie dziala. tzn film sie odtwarza, wszystko cacy, tylko napisow nie ma :(. ktos ma jakis pomysl??? moze robie cos nie tak?

#31 piotrek2x

piotrek2x
  • 60 postów
  • SkądLodz

Napisano 02 września 2007 - 20:24

Jedyny problem jaki znalazlem to nie w skrypcie (ktory jest idealny) ale w tym ze nie ma regulacji napisow. Jesli choc o jedna sec. za wczesnie sie pojawiaja albo za pozno to juz tak caly film jest. Oczywiscie mozna inna wersje sciagac ale..... no szkoda:( Pzdr

#32 pao

pao
  • 138 postów

Napisano 16 września 2007 - 09:20

Jak na razie Perian nie działa z FrontRow 2.o - zainstalowałem Leoparda na próbę i niestety...

#33 Adams

Adams
  • 488 postów

Napisano 21 października 2007 - 15:25

Ja tez mam zainstalowanego Periana 1.0 i przekonwertowalem napisy progamem ale niestety po odpaleniu filmu mimo, ze napisy sa w tym samym katalogu oraz maja taka sama nazwe nie sa lapane przez QT. Moze to byc spowodowane tym, ze mam flip4mac ?

#34 Adams

Adams
  • 488 postów

Napisano 23 października 2007 - 19:24

Prosilbym o pomoc, bo chcialbym aby szly mi napisy pod front rowem. Pozdrawiam

#35 przemekf

przemekf
  • 1 308 postów
  • SkądŁódź

Napisano 24 października 2007 - 13:50

U mnie sposób podany przez Kolegów ze skryptem i programem Subcleaner nie działa.
Niemniej najnowszy PYM Player posiada opcję przygotowania napisów do FrontRow.
Do pobrania tutaj:
http://pym.uce.pl/pymplayer.html
Dokładny opis na stronie:
http://pym.uce.pl/na...wefrontrow.html

---- Dodano 25-10-2007 o godzinie 11:23 ----
Czy istnieje możliwość zmiany rozmiaru napisów? Niestety w przypadku filmów w dużej rozdzielczości napisy są bardzo małe :(

#36 eMCe

eMCe
  • 383 postów
  • SkądToruń

Napisano 28 października 2007 - 15:23

Jak ktoś lubi basha, to z konsoli najpierw rozpakować do katalogu w którym mamy dużo napisów, a potem odpalić ./00_cp1250_to_utf-8-ver2.sh. Wszystkie napisy się przerobią :) Wiem, źe był podawany przykład automatyzacji w automator, ale ja się jeszcze na nim nie znam i szybciej było mi napisać w bashu ten skrypt niż wgryzać się w automatora.

#37 Adams

Adams
  • 488 postów

Napisano 30 października 2007 - 22:42

Witam, ja bym chcial dowiedziec sie jak mozna ten pliczek automatora zainstalowac sobie w prawokliku tak jak to bylo opisywane. niestety podanej wyzej sciezki gdzie trzeba wgrac ten plik nie posiadam. Ogolnie czy mozna prosic o jakis szybki tutorialik co zrobic z tym plikiem aby hulala konwersja? Z gory dzieki Raz mi sie udalo przekonwertowac. kliknalem w plik co spowodowalo otworzenie sie okna automatora przeciagnalem tam plik napisow i kliknalem play i sie zrobilo ale za 2 razem niestety nie.

#38 kruczasty

kruczasty
  • 123 postów

Napisano 06 listopada 2007 - 00:03

Witam, Ja mam pytanie trochę OT - co zrobic jak w pliku z napisami mamy "rozjazd" w synchronizacji z filmem, a tak niestety jest w większości plików z napisami. Jest jakis prosyty sposób na korektę? Dzięki za pomoc

#39 Marek_J

Marek_J
  • 13 postów

Napisano 02 grudnia 2007 - 00:05

Witam.

Po chwili buszowania znalazłem konwerter, który bez większych problemów konwertuje z formatów nawiasowych do .srt ;) Sprawdziłem na kilku plikach z napisami w formacie {123}{234} i zadziałał idealnie.

[url]http://rapidshare.com/files/36964014/subcleaner_1.0b5.dmg.html[/url]

Witam,
proszę o pomoc, SubCleaner nie konwertuje mi
pliku txt na srt. Przenoszę plik na okenko Sub Cleanera
...i nic się nie dzieje. Plik napisuw txt mam w formacie
z nawiasami {}{}.

Marek

#40 budzik1

budzik1
  • 347 postów

Napisano 05 stycznia 2008 - 21:50

Mozna tez skorzystac z Chroma Player. Moim skromnym zdaniem super odtwarzacz. Co prawda kosztuje 22$ ale za to odtwarza filmy z napisami w txt (rowniez srt, sub itd.). Dodatkowo ma autodetekcje kodowania napisow i odtwarza zarowno utf, iso jak i cp1250. Moze odtwarzac za pomoca kodekow dostepnych dla quicktime, dziala tez z Perianem - i odtwarza wszystko co on.

Zreszta co ja sie bede rozpisywal sami przeczytajcie na stronce:
http://chromaplayer.com/

#41 iSiskin

iSiskin
  • 152 postów
  • SkądWisła

Napisano 31 stycznia 2008 - 17:27

nie mogę z nikąd ściągnąć subcleaner... mógłbyś ktoś wrzucić*na jakiś*upload? pozdr

#42 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 02 lutego 2008 - 22:45

CIACH

#43 surveyor

surveyor
  • 405 postów
  • SkądChorzów

Napisano 03 lutego 2008 - 21:42

Witam,
proszę o pomoc, SubCleaner nie konwertuje mi
pliku txt na srt. Przenoszę plik na okenko Sub Cleanera
...i nic się nie dzieje. Plik napisuw txt mam w formacie
z nawiasami {}{}.

Marek


Dolaczam sie do pytania, mam dokladnie to samo... Dodam, ze kiedys wszystko smigalo idealnie a nic nie zmienialem, wiec SubCleaner najwyrazniej sie zmeczyl :D

#44 dzigi

dzigi
  • 241 postów
  • SkądSK [PL]

Napisano 03 lutego 2008 - 22:00

surveyor, u mnie też pojawia się ten problem, dlatego do konwertowania napisów z TXT na SRT używam PYM PLAYER. Command+K i wybierasz do jakiego filmu i włala ;) działa.
Pozdrawiam
  • surveyor lubi to

#45 surveyor

surveyor
  • 405 postów
  • SkądChorzów

Napisano 03 lutego 2008 - 22:07

Skoro to jedyny sposob, to wypada mi jedynie podziekowac serdecznie :] I w odpowiedniej do tego formie rowniez ;)

#46 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 04 lutego 2008 - 01:27

present_day wyciął mój link do jak to określił "wareza" (rapidshare) więc oto link do strony autora:

Davide Rivola Home Page

#47 kucyk

kucyk
  • 1 918 postów

Napisano 07 lutego 2008 - 14:29

wyszedl perian 1.1
czy ktos instalowal i sprawdzal filmy mkv w 1080p czy teraz daje rade?

#48 MRCOFFEE

MRCOFFEE
  • 463 postów

Napisano 08 lutego 2008 - 14:22

kto podeslalby mi kawalek pliku mkv .. tak 2 sek Ten typ pliku powstaje w kamerach SONY nagrywajacych na dysk??

#49 surveyor

surveyor
  • 405 postów
  • SkądChorzów

Napisano 10 lutego 2008 - 22:02

Chyba pochwalilem dzien przed zachodem slonca xD PYM Player dzialal i... Wlasnie- dzialal. Obecnie przy kazdej probie przekonwerterowania napisow najzwyczajniej w swiecie application stops responding and nothing happens. Probowalem przeinstalowac, ale nie pomaga. Dodam, ze musze korzystac z v.2.0.3, bo 2.0.6 jest tylko pod Intela, przynajmniej na razie... Ktos ma jakis pomysl, co z tym zrobic? Bede nieopisanie wdzieczny :)

#50 iSiskin

iSiskin
  • 152 postów
  • SkądWisła

Napisano 11 lutego 2008 - 15:21

Subcleaner mi nie działa.... Jak przeniosę tam plik txt, to wyświetla mi krzyżyk... Co z tym fantem zrobić?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych