Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Upload do Appstore


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 wildchicken88

wildchicken88
  • 18 postów
  • SkądOslo, Norway

Napisano 21 listopada 2011 - 15:58

Witam mam głupie pytanie napisałem pierwszy program w xcode mam konto developerskie tylko zastawiam sie jak dodać program do appstore. Dodam ze to moje pierwsze podejście do xcode i programowania pod iPhone-y. ?

#2 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 listopada 2011 - 16:57

Wejdź do http://developer.app...er/index.action i tam masz napisane jak generować certyfikaty i jak podpisać nimi aplikację. Właśnie dzisiaj to przerabiałem - cały dzień straciłem, ale warto było, bo już jestem na etapie "Waiting For Review."

---------- Wpis dodano o 16:57 ---------- Poprzedni wpis dodano o 16:42 ----------

aaaa, pamiętaj, żeby w itunes connect ustawić sobie: Contracts, Tax, and Banking
Bo się zdziwisz, że nagle App jest wydany za free:)

#3 wildchicken88

wildchicken88
  • 18 postów
  • SkądOslo, Norway

Napisano 22 listopada 2011 - 15:18

Podczas próby uploadu do appstore wywala taki błąd

warning: This bundle is invalid. The application-identifier entitlement is not formatted correctly; it should contain your 10-character App ID Seed, followed by a dot, followed by your bundle identifier: 7*********.* (-19054)


i taki

warning: Application failed codesign verification. The signature was invalid, or it was not signed with an Apple submission certificate. (-19011)


juz nie mam pojecia co robie zle z tymi certyfikatami.Moze ktos ma jakis poradnik jak krok po kroku ogarnąć te certyfikaty.;/

Dodam jeszcze ze podczas kompilacji jako dystrybutor wywala takie cos
Dołączona grafika

#4 gtatarkin

gtatarkin
  • 401 postów

Napisano 22 listopada 2011 - 15:43

Wygeneruj jeszcze raz. W iOS Provisioning Portal masz teraz na stronie głównej asystenta (sam niedawno korzystałem, bo na koncie firmowym był mega bałagan...), który prowadzi ładnie za rączkę. Wygeneruje CI 2 podpisy, jeden do kompilacji appek do celów testowych (instalacja na przypisanych urządzeniach) a drugi do dystrybucji poprzez iTunes. Do iTunes uploadujesz też przez asystenta z tym drugim podpisem. EDIT - obecnie nie trzeba certyfikatów umieszczać w odpowiednich folderach. Przeciągasz je tylko w folderu download na ikonkę xCode i pozamiatane.

#5 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 22 listopada 2011 - 16:17

a odpala Ci aplikację na fizycznym sprzęcie?

#6 wildchicken88

wildchicken88
  • 18 postów
  • SkądOslo, Norway

Napisano 22 listopada 2011 - 18:14

Nie odpal mi dlatego za mam zainstalowany ios5 na iPhonie a nierozumiem dlaczego w xcode wywala mi ze nie jest obsługiwany ios5 w tej wersji SDK. Xcode zaktualizowane w czym moze byc problem ?? ma ktos jakies pomysly

#7 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 listopada 2011 - 18:59

Na początek przeczytaj to https://developer.ap...es/howto.action
Potem napisz dlaczego Twoja aplikacja nazywa się "app"? Utworzyłeś dla niej klucz dystrybucyjny na taką nazwę? Np. com.twojastrona.app?

Następnie, przeanalizuj jak masz zdefiniowany schemat budowania aplikacji "archive", na jakim konfiguracji budowania jest oparty i czy w tym profilu masz zdefiniowane właściwe klucze.
Jeżeli masz wątpliwości to wrzuć tu stosowne screeny, tylko zamazuj je z umiarem.

#8 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 22 listopada 2011 - 21:24

Nie no, xcode 4 działa z ios5, ja zanim nie przetestowałem aplikacji na iPhonie, to nawet nie próbowałem jej opublikować. Okazało się że na symulatorze wszystko bylo ok, a na telefonie był crash, bo zjadałem pamięć w pauzie. Coś źle robisz. Na pewno przetestuj aplikację na urządzeniu, bo będziesz czekać 2 tygodnie na odrzucenie...

#9 wildchicken88

wildchicken88
  • 18 postów
  • SkądOslo, Norway

Napisano 29 listopada 2011 - 21:54

Problem był z certyfikatami ale już działa :) Tylko po uploadzie do AppStore niema tej aplikacji jak się loguje na stronie develop to pisze "oczekuje na recenzje". " waiting for review" . Kto wystawia ta recenzje i ile się czeka ?

#10 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 29 listopada 2011 - 23:10

Recenzja = zatwierdzenie przez Apple. Czeka się różnie, czasem dwa dni, czasem dwa tygodnie (a kiedyś miesiąc). Przy pierwszej wersji czeka się dłużej i kontrola jest dokładniejsza. A co do czasu oczekiwania - coś im się zacięło, update Project Plannera i Project Plannera HD czekają również ponad tydzień, a poprzedni update czekał jedną dobę.

#11 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 listopada 2011 - 09:10

Nie wiem czy nie ma to związku z tym, że ostatnio wyszła luka opublikowana w AS. Powiem ile u mnie to trwało, bo dzisiaj moja aplikacja trafiła do AS. 21.11 - Waiting For Upload 21.11 - Waiting For Review 29.11 - In Review (ok ~18:00) 29.11 - Processing for App Store 29.11 - Ready for Sale (kilka minut przed północą się wyrobili)

#12 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 30 listopada 2011 - 11:22

No właśnie, moje aplikacje też w nocy zatwierdzili.

#13 gtatarkin

gtatarkin
  • 401 postów

Napisano 30 listopada 2011 - 23:40

A moja już zdążyła się na apptrackr.org pojawić :)
[url=http://apptrackr.org/?act=viewapp&appid=480545649]apptrackr

#14 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 01 grudnia 2011 - 09:19

to mnie aktualnie zastanawia - moja apka nie pojawiła się ani na apptrackr, ani w appshopper:/

#15 gtatarkin

gtatarkin
  • 401 postów

Napisano 01 grudnia 2011 - 09:38

Nie wiem czy zauważyłeś ale nie jest to raczej powód do radości, ponieważ są tam linki do pirackiej wersji. Wczoraj w statystykach zauważyłem ogromny skok ilości grających nie przekładający się na ilość sprzedanych kopii. Szybki sercz na Google dał mi odpowiedź.

#16 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 01 grudnia 2011 - 09:49

omg, nawet takie proste gry łamią? ludzie nie mają honoru. Grę za 3zł złamać, to już jest przesada. Da się jakoś zaimplementować wykrywanie JB? Bo coś takiego kiedyś było:) Tylko w sumie uderza, to również w tych co kupią apkę... ehh to Apple. Jeszcze tego nie dopracowali.

#17 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 01 grudnia 2011 - 17:42

Dyskusja na temat in-app purchase została przeniesiona do TDD.

#18 pio11

pio11
  • 1 700 postów

Napisano 15 grudnia 2011 - 16:30

Panowie podepnę się pod temat. Robiłem wszystko po kolei tak jak zawsze. Pierw w iOS Provisioning Portal utworzyłem App ID, następnie odpowiednie Provisioning Profiles, następnie w iTunes Connect stworzyłem aplikację jednak w Bundle ID mimo, że ustawiam poprawne App ID wciąż zmienia mi się na xCode: Wildcard AppID - *. Następnie kiedy chcę wrzucić po archiwizacji paczkę do review Xcode mówi mi żebym utworzył pierw w iTC odpowiedni profil dla aplikacji. Wszystko z instrukcjami apple, które i tak są niedokładne bo pokazują czynności dla Xcode 3 a nie 4. Po między tymi wersjami są ogromne różnice :/. Do jutra muszę wrzucić aplikację, a siedzę nad tym już dwa dni. Proszę o pomoc.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych