Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem sony bravia a film na pen drivie


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 wojciechdropik

wojciechdropik
  • 2 postów

Napisano 14 listopada 2011 - 20:28

Witam, mam taki mały problem. Zapisałem na pendrive film w formacie avi. Po podłączeniu do telelwizora sony bravia a także odtwarzacza blueray, film jako plik nigdzie nie jest widoczny. Mac tworzy kilka folderów i podfolderów jednak w żadnym nie mogę odnaleźć filmu. Nie wiem może to kwestia jakiegoś formatu zapisu danych na pamięci przenośnej. Może mi ktoś przy tym pomóc?

#2 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 14 listopada 2011 - 20:29

A pendrive jest firmy sony?

#3 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 14 listopada 2011 - 20:38

effe a co to za róznica???
Skad Wy sie tutaj bierzecie???
Czytając takie odpowiedzi zaczynam zastanawiać się czy przypadkiem niektórym nie powinni zabronic pisania postów.

Pen drive Sony w wiekszosci budowany jest na układzie Samsunga.
I co to ma do rzeczy!
Do tematu.
Spróbuj do odtwarzania uzywać formatu m4v. Swietnie wspolpracuje z odbiornikami Sony, spokojnie dzwięk DD 5.1 i napisy w PL.
Taki film przygotujesz bez trudnosci w programie Handbrake.
Był juz podawany w jednym z tematów dokładny "przepis" na stworzenie takiego pliku z płyty DVD.
Co do samego pliku uwazaj, bys nie przekroczył 4GB, nie podałes modelu TV , ale wiekszosc TV Bravia lub odtwarzaczy plików Sony nie lubi sie z NTFS, a tym samym pozostaje jedynie format plików FAT32 i pliki do maks. 4GB

jako, ze jestes Kolego "nowy" na tym forum polecam przeskoczyc tematy w działach i poszukać o Handbrake, gdybyś nie potrafił jednak własciwego tematu odszukac, wtedy służe pomocą.

#4 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 14 listopada 2011 - 22:45

Tak w ogóle to najpierw proponuję zajrzeć do instrukcji obsługi sprzętu RTV jak Posiadasz i dowiedzieć się jakie formaty są przez niego obsługiwane/akceptowane - wtedy problem w zasadzie powinien rozwiązać się sam

#5 wojciechdropik

wojciechdropik
  • 2 postów

Napisano 15 listopada 2011 - 20:24

Odpowiedź w sprawie sony...

Dziękuję za wyrozumiałość dla "nowego". Sprzęt, który posiadam to bravia kdl 40w5720 oraz BDP-370. Sprawdziłem instrukcje i jest wyraźnie napisane divx (avi oraz pełno innych rozszerzeń). Pen kingstona. Problem u mnie jest taki, że sprzęt widzi wyłącznie foldery ukryte tworzone przez maca. Specjalnie przed skopiowaniem pliku formatowałem pamięć ponieważ pracowała wcześniej pod windowsem. Filmu jak nie było tak nie ma. Wiem, że do dyspozycji mam programy do konwersji plików, jednak chciałbym tego uniknąć skoro mam już plik z sieci.

---------- Wpis dodano o 20:24 ---------- Poprzedni wpis dodano o 20:16 ----------

mała korekta..., nie wiedzieć dlaczego podłączyłem pen ponownie do bravi ale modelu ex, zadziałało po czym zadziałała na moim blureyu... jak to się stało nie wiem, ważne że cel osiągnięty. Dziękuję wszystkim za pomoc.

#6 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 15 listopada 2011 - 20:36

Cała tajemnica tak naprawdę tkwi w oprogramowaniu telewizora (w końcu to też jakby komputer) - można czasem odblokować tam wiele funkcji przewidzianych tylko dla wyższych modeli a zablokowanych w niższych. To już jednak temat dla "zdolnych i chcących".




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych