Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

ID/InCopy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 madgrafik

madgrafik
  • 14 postów

Napisano 14 listopada 2011 - 11:59

Mam problem z komunikacją między ID/Mac a InCopy/PC. W stylach tesktowych ID/Mac ustawione są parametry łamania tekstu np. nie więcej niż trzy przeniesienia pod rząd. Niestety, kiedy otwieram stronę na InCopy/PC wszystko się sypie i przeniesień jest więcej niż powinno. Wygląda to tak, jakby InCopy nie czytało ustawień ID. Bardzo utrudnia to pracę nad tekstem. Czy ktoś może miał do czynienia z tym tematem? Da się to rozwiązać?

#2 Śfieży

Śfieży
  • 909 postów

Napisano 14 listopada 2011 - 20:50

Czy użyte fonty są w formacie OpenType? Czy wersja InCopy jest zgodna z wersją InDesigna? Czy w obu przypadkach (Id/InCopy) masz ustawione polskie słowniki Proximity? To tylko podstawowe warunki uzyskania pełnego podglądu jak w ID. Jeśli odpowiedzi na powyższe pytania są twierdzące można szukać dalej. W razie czego odezwij się na priv.

#3 madgrafik

madgrafik
  • 14 postów

Napisano 31 października 2012 - 11:13

Witam, Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję. Zgodność programów jest. Słownik w ID mam ustawiony na WinSoft. Jeśli chodzi o InCopy to niestety nie wiem gdzie on ma jakieś preferencje do ustawienia ;) Fonty no cóż nie jestem w stanie wymienić wszystkich fontów na OpenType więc są ttf-y i Postscriptowe. Ale najciekawsze jest to, że z jednego Maca wszystko działa dobrze a z innego nie. Nie mam pojęcia dlaczego. Mam też jeszcze problem z dzailaniem styli na róznych macach. Ten sam font, ten sam dokument: na jednym macu style dzialają a na drugim nie. Wiesz może o co chodzi?

#4 Śfieży

Śfieży
  • 909 postów

Napisano 31 października 2012 - 16:34

Jest cała litania warunków do spełnienia. Wielokrotnie wdrażałem InCopy w redakcjach i wymagało to pilnowania i sprawdzania na początku. Podczas szkolenia redaktorzy przytakują a jak przychodzi do pracy, to i tak robią po swojemu. :-( Odezwij się na priv.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych