Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Książka o Objective-C. Vademecum profesjonalisty. Wydanie III


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#26 Cintulek

Cintulek
  • 2 128 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 08 stycznia 2012 - 08:49

No tak, jedna rzecz mnie zgubila. ;)

#27 konrado0905

konrado0905
  • 361 postów

Napisano 08 stycznia 2012 - 16:29

Czyli jednak Xcode 4?

#28 Cintulek

Cintulek
  • 2 128 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 08 stycznia 2012 - 16:41

Tak i udowadniam to screen'em:
Dołączona grafika

#29 leehooker

leehooker
  • 207 postów

Napisano 13 stycznia 2012 - 18:44

Napiszcie coś więcej o ksiązkę opisującej już konkretnie programowanie aplikacji na iPhona:

"Programowanie aplikacji na iPhone 4. Poznaj platformę iOS SDK3 od podstaw" - Książka, kurs - David Mark, Jack Nutting, Jeff LaMarche - Wydawnictwo Helion, księgarnia internetowa informatyczna helion.pl

Czy na początek warto ją kupić?

#30 enoch

enoch
  • 74 postów
  • SkądWarszawa/Szczecin

Napisano 15 stycznia 2012 - 17:08

Nie warto. Tak jak pisałem, kupiłem i porażka. Sama książka jest ok, ale wydanie Helionu jest nieprzydatne, bo obecnie na iPhone mamy już system 5.1 (książka opisuje v4, w której np nie ma jeszcze chmury) a system SDK jest obecnie w wersji 4.2 (książka opisuje wersje 3). Wierz mi, różnica jest zbyt duza, żeby ktoś początkujacy to ogarnal (przykladowo, w wersji SDK3 interfejs był projektowany w oddzielnym narzędziu, ktory w wersji 4 zostal zintegrowany z XCODE) Kupilem ksiazke i dla mnie byla zupelnie nieprzydatna. Obecnie lezy i sie kurzy. Pozostalo mi jedynie zaplacic jeszcze raz i kuipic nowsza wersje przez Amazon.com na Kindle (22$). Jesli to Cie nie przekonuje, to moge odsprzedac Ci moja wydana przez Helion po korzystnej cenie :P

#31 robertjunior

robertjunior
  • 31 postów

Napisano 03 lutego 2012 - 11:23

Po co jakiekolwiek ksiazki jak jest caly semestr wykladow ze Stanfordu na ten temat na iTunes u.

#32 Cintulek

Cintulek
  • 2 128 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 03 lutego 2012 - 11:37

Bo ktos lubi czytac i miec dostep do danej rzeczy w przeciagu dwoch sekund. :)

#33 Bananera

Bananera
  • 216 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 03 lutego 2012 - 14:07

Bo ktos lubi czytac i miec dostep do danej rzeczy w przeciagu dwoch sekund. :)

Dokładnie.

Ja Vedemcum kupiłem jakiś czas temu na allegro i coś się jej doczekać nie mogę. Jak w końcu dojdzie napiszę parę słów :)

#34 robertjunior

robertjunior
  • 31 postów

Napisano 03 lutego 2012 - 16:19

Masz do sciągnięcia również slajdy z wykładów oraz dostęp do dokumentacji Apple oraz ich poradników. Serio nie warto marnować kasy na książki, nie wydaje mi się że nauczy cię ona więcej niż wykładowca ze Stanfordu oraz Apple. Są dwie wersje, iOS5 oraz iOS4, polecam nauke na iOS5 jako że mamy ARC - Automatic Reference Counting, bardzo pomaga w zarządzaniu pamięcią, oraz Storyboards, nowa metoda na tworzenie GUI, która jest po prostu boska. Jestem po połowie wykładów oraz zrobieniu paru zadań od nich, bardzo polecam tą metodę nauki, jeżeli język angielski nie jest problemem.

#35 Cintulek

Cintulek
  • 2 128 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 03 lutego 2012 - 16:23

To zależy od człowieka, ja nie lubię za bardzo czytać czegoś na komputerze, wolę mieć obok siebie książkę - a ta jest akurat dobra, a to, by tworzyć na iOS 5 to owszem, jest to dobra, nawet bardzo dobra droga, ale nie zapominajmy o użytkownikach starszych urządzeń - jest ich jeszcze troszkę, a więc zawsze mogą nam przynieść zysk - mniejszy, bo mniejszy, ale zawsze coś.

#36 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 03 lutego 2012 - 22:09

Ksiazka (wnioskuje po wersji angielskiej) jest swietna z jednego zasadniczego powodu - uczy jezyka praktycznie od zera i to swietna referencja do zajrzenia. Wyklady traktuja Cie juz jak programiste.

#37 enoch

enoch
  • 74 postów
  • SkądWarszawa/Szczecin

Napisano 03 lutego 2012 - 23:49

Wykłady są bardzo ciekawe, ale książka to książka. Trudno mi wyobrazić sobie, odpalanie iTunes'a i przeszukiwanie wykładów żeby np. znaleźć jak deklarowało się klasy. Z książką jest to o wiele łatwiejsze (tutaj oczywiscie mozna wspomóc się googlem). Ale ja tam lubie słowo drukowane. Taki fetysz. Vademecum bardzo mi się podoba. Z innej beczki, może znacie jakiś fajny tutorial dotyczący aplikacji multiview (prostej, okno z przyciskiem odpalające kolejne "okno") w ramach bieżącej wersji xcode. Jakoś nie mogę tego ugryźć :\ a chiałbym wyjść poza dostępne szablony

#38 Bananera

Bananera
  • 216 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 04 lutego 2012 - 20:56

@enoch: jest tego pełno. Google: "pushing uiviewcontroller", albo "UINavigationController tutorial".

#39 enoch

enoch
  • 74 postów
  • SkądWarszawa/Szczecin

Napisano 04 lutego 2012 - 21:36

@Bananera, dzięki. Problemem jest właśnie to, że jest tego za dużo. Chodzi mi o prosty przypadek z 'round rect button' na środku ekranu, który zmieni view na inny. Ciągle znajduję albo jakieś starocie, albo przejścia między viewsami oparte o gesty (swipe) albo z navigation controllerem. Grzebie dalej :) Może jakiś temat wspólny 'pytania junior programera', zeby nie spamowac :) [edycja] LOL, po prostu nie wierzę że to może być aż tak proste. CTRL + przeciągnięcie do 2 viewsa? I <3 XCODE :)

#40 Suave

Suave

  • 2 204 postów

Napisano 06 lutego 2012 - 13:05

ciekawe czemu na Helionie średnio oceniona..

#41 Cintulek

Cintulek
  • 2 128 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 06 lutego 2012 - 13:10

Bo zapewne kupują to ludzie, którzy myślą, że będzie tam opisane jak krowie na rowie "jak zrobić, by obiekt przesunął się w dół, jak zrobić, by coś tam i coś tam". A tutaj uczymy się od początku podstaw.

#42 konrado0905

konrado0905
  • 361 postów

Napisano 06 lutego 2012 - 13:11

Bo dzieciaki kupiły i myślały, że z inteligencją o wartości temperatury pokojowej będą w stanie nauczyć się programować, a tu zonk. Gdybam, ale zazwyczaj tak właśnie jest

#43 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 06 lutego 2012 - 15:45

Przeciez jest tylko jedna (sztuk jeden) ocena wiec nie ma co wyciagac wnioskow. Mnie martwi ze tylko twarda oprawa (sam bym dal za to 3). Niewygodne to i ciezkie...

#44 konrado0905

konrado0905
  • 361 postów

Napisano 06 lutego 2012 - 15:47

Zazwyczaj tego typu książki są w twardej oprawie.

#45 Cintulek

Cintulek
  • 2 128 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 06 lutego 2012 - 15:57

Uwierz mi - twarda oprawa do tego typu ksiazki lepiej sie sprawda od miekkiej - wiem to, bo mam jeszcze Symfonię C ++.

#46 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 06 lutego 2012 - 17:08

W zyciu. Co prawda czasy kodowania to zamierzchla przeszlosc ale zawsze przeklinalem twarde okladki. Sama waga swoje robi i niewygoda pakowania do torby z laptopem.

#47 konrado0905

konrado0905
  • 361 postów

Napisano 06 lutego 2012 - 17:11

Zawsze pozostaje jeszcze ebook

#48 Cintulek

Cintulek
  • 2 128 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 06 lutego 2012 - 17:15

Twarda okładka waży mało, ale akurat ta książka jest drukowana przez Helion w "normalnych" kartkach, jakbyś wziął papier A4, a więc jest ciężka, ale to nie wina okładki - tyle samo waży Symfonia. :)

#49 Suave

Suave

  • 2 204 postów

Napisano 08 lutego 2012 - 23:35

w twardej jest szansa na doczytanie do końca w całości ;)

#50 robertjunior

robertjunior
  • 31 postów

Napisano 10 lutego 2012 - 05:18

A no, proste :D Ale naucz się też jak to robić z poziomu kodu -> [self performSegueWithIdentifier:sender:]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych