Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Książka o Objective-C. Vademecum profesjonalisty. Wydanie III


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#1 Teruo

Teruo
  • 4 postów

Napisano 10 listopada 2011 - 10:21

Witam
Przeglądając dzisiaj ofertę Heliona znalazłem informacje że w styczniu 2012 pojawi sie w ofercie książka Objective-C. Vademecum profesjonalisty. Wydanie III.

[URL="http://helion.pl/ksiazki/objective-c-vademecum-profesjonalisty-wydanie-iii-stephen-g-kochan,objcp3.htm"]Helion - Objective-C. Vademecum profesjonalisty. Wydanie III[/URL]

#2 Teruo

Teruo
  • 4 postów

Napisano 16 grudnia 2011 - 19:20

Objective-C. Vademecum profesjonalisty. Wydanie III juz dostepna.

Nastepna dostepna pozycja

Programowanie aplikacji na iPhone 4. Poznaj platformę iOS SDK3 od podstaw

[url=http://helion.pl/ksiazki/programowanie-aplikacji-na-iphone-4-poznaj-platforme-ios-sdk3-od-podstaw-david-mark-jack-nutting-jeff-lamarche,praip4.htm]"Programowanie aplikacji na iPhone 4. Poznaj platformę iOS SDK3 od podstaw" - Książka, kurs - David Mark, Jack Nutting, Jeff LaMarche - Wydawnictwo Helion, księgarnia internetowa informatyczna helion.pl[/url]

#3 Cintulek

Cintulek
  • 2 128 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 19 grudnia 2011 - 22:36

Vademecum już w sprzedaży. ;)

#4 Michalek

Michalek
  • 1 031 postów
  • SkądWołomin/ Chełm

Napisano 19 grudnia 2011 - 22:38

Programowanie na iPhone'a też. Prawdopodobnie znajdę pod choinką, wtedy zdam relację :D

#5 leehooker

leehooker
  • 207 postów

Napisano 23 grudnia 2011 - 14:02

Macie rację, pojawiła się już książka opisująca programowanie na iphona. Niestety opisuje SDK 3. Czy warto ją kupować? Czy ucząc się "obsługi" SDK 3 odnajdę się w SDK 4? Ps. Kupilem ostatnio książkę do Rails 2.x a nowe to 3.x.... 90% nieaktualne.... także wole się spytać jak w tym przypadku ma się sprawa wersji SDK.

#6 TomaszJ

TomaszJ
  • 5 postów

Napisano 27 grudnia 2011 - 13:23

Absolutnie szkoda czasu na książki o starym SDK.

#7 bartek1983

bartek1983
  • 18 postów

Napisano 29 grudnia 2011 - 12:25

Według mnie kupowanie książek tego typu to strata czasu, skoro to wszystko jest udostępniane za darmo. Jak się chce na poważnie zająć programowaniem to warto znać angielski na poziomie potrzebnym do zrozumienia dokumentacji, bo to na prawdę dużo ułatwia. Co do SDK to jak się połapiesz co i jak w 3 to i z 4 dasz sobie radę.

#8 Cintulek

Cintulek
  • 2 128 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 29 grudnia 2011 - 12:30

Bartku - ja akurat kupiłem to Vademecum by zacząć ogólnie Objective-C, a potem to tylko książki angielskie - tą polską sobie rozpocznę, będę wiedział co po angielsku znaczy po polsku, mi to akurat pomaga - "relację" z książki powinienem zdać jutro, ponieważ właśnie wtedy powinna do mnie przyjść. ;)

#9 wczekalski

wczekalski
  • 121 postów
  • SkądPoznań, Polska

Napisano 29 grudnia 2011 - 13:31

Dobra jest. Ja sobie kupiłem tak w sumie z ciekawości. Objc nauczyłem się z I albo II wydania kochana po angielsku i teraz chciałem porównać oryginał z tłumaczeniem i mam pozytywne odczucie, że są w sumie takie same dzięki czemu łatwo będzie sobie przyswoić.

#10 Cintulek

Cintulek
  • 2 128 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 30 grudnia 2011 - 10:45

Przyszła dziś rano budząc mnie o dziewiątej. :) Książka jest bardzo przejrzysta, dobrze opisana, po polskiemu, dobrze jest wszystko tłumaczone - polecam. ;)

#11 apek

apek
  • 261 postów

Napisano 30 grudnia 2011 - 13:03

Mam książke Vademecum profesjonalisty ale PHP i MySQL - polecam książka na prawdę dobra. Jak będę miał maca to na pewno zamówię i tą książke :)

#12 rEaLaPpLeFaN

rEaLaPpLeFaN
  • 708 postów

Napisano 30 grudnia 2011 - 23:06

A ja mam księgę eksperta do OpenGL i też polecam ;-)

#13 maxwel

maxwel
  • 6 postów

Napisano 01 stycznia 2012 - 19:24

Witam, Czy Polska wersja zaktualizowana jest o Xcode 4 ? Bo na wydaniu US wyraźnie to pisze na okładce.

#14 Cintulek

Cintulek
  • 2 128 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 01 stycznia 2012 - 19:43

Chyba jeszcze na 3ciej wersji Xcode, ponieważ przytłumaczeniu symulowania jest opisany iOS 4.3.

---------- Wpis dodano o 19:43 ---------- Poprzedni wpis dodano o 19:28 ----------

Dobra jest. Ja sobie kupiłem tak w sumie z ciekawości. Objc nauczyłem się z I albo II wydania kochana po angielsku i teraz chciałem porównać oryginał z tłumaczeniem i mam pozytywne odczucie, że są w sumie takie same dzięki czemu łatwo będzie sobie przyswoić.

A miedzy wydaniami cos sie rozni?

#15 enoch

enoch
  • 74 postów
  • SkądWarszawa/Szczecin

Napisano 02 stycznia 2012 - 08:28

Czy to jest aż tak istotne przy książce do objective-c? (załóżmy że pomijamy różnice przy tworzeniu nowego projektu i interfejsu) Kupiłem w helion.pl "Programowanie aplikacji na iPhone 4. Poznaj platformę iOS SDK3 od podstaw", właściwie w przedsprzedaży i okazało się że to porażka bo dotyczy poprzedniej wersji środowiska :\ Rozumiem że ignorancja nie jest wytłumaczeniem, ale kupując książkę "od podstaw" nie koniecznie muszę jeszcze wiedzieć czego dokładnie szukam. Być może okaże się bardziej przydatna bo zdobyciu wiedzy z innych źródeł, ale nie taki był mój cel kupując ją.

#16 wczekalski

wczekalski
  • 121 postów
  • SkądPoznań, Polska

Napisano 02 stycznia 2012 - 18:15

No różni się trochę, tj. dodawane są pewne treści, niektóre modyfikowane, odpowiednio w stosunku do wszelakiego rodzaju możliwych ulepszeń czy unowocześnień, ale jest to bardzo mały procent całej treści.

#17 leehooker

leehooker
  • 207 postów

Napisano 05 stycznia 2012 - 17:52

Książka już u mnie. Za jakiś czas wrzuce tu jakąś opinię. Fajne jest to, że w przykładach wykorzystywany jest już xCode4.

#18 Cintulek

Cintulek
  • 2 128 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 05 stycznia 2012 - 19:39

A masz polską wersję, wydanie III?

#19 leehooker

leehooker
  • 207 postów

Napisano 05 stycznia 2012 - 23:08

Tą co jest dostepna w Helionie.

#20 Cintulek

Cintulek
  • 2 128 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 05 stycznia 2012 - 23:14

To tam kolego jest jeszcze Xcode w wersji 3. ;)

#21 kamlor

kamlor
  • 6 postów
  • SkądOpole

Napisano 06 stycznia 2012 - 11:04

Przerabiam wydanie III od czterech dni, naprawdę spoko książka. Jako, że jestem laikiem i wcześniej tylko trochę liznąłem c++, niektóre treści są tam dla mnie niezrozumiałe. Parę godzin trzeba posiedzieć, na bieżąco analizować kod i można coś wydukać. ;) Pozdrawiam! :)

#22 pepan

pepan
  • 524 postów
  • SkądPoznań/Skarżysko-Kamienna

Napisano 07 stycznia 2012 - 13:20

a ta ksiazka o IOS ? Czy naprawde jest taka zla ?

#23 Cintulek

Cintulek
  • 2 128 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 07 stycznia 2012 - 13:24

O " Programowaniu na iPhone 4"?

#24 enoch

enoch
  • 74 postów
  • SkądWarszawa/Szczecin

Napisano 07 stycznia 2012 - 22:42

Ta o iOS nie jest zła merytorycznie, ale dla kogoś kto zaczyna tą przygodę (jak ja) jest bezużyteczna bo już pierwszy przykład w książce jest nie do przejścia. Narazie sobie ją odpuściłem, może wróce za jakiś czas. A tak trochę off topic, to znającym angielski polecam podcasty ze Stanford University dostępne przez iTunes. Genialne. Dostępna jest wersja 'Fall 2011' w najświeższym środowisku.

#25 konrado0905

konrado0905
  • 361 postów

Napisano 08 stycznia 2012 - 02:56

To tam kolego jest jeszcze Xcode w wersji 3. ;)


Angielskie wydanie tej książki (również 3. wydanie) bazuje na Xcode 4. Czy na pewno ta z Helionu jest pisana pod Xcode 3?

http://min.us/mVvnKrqYX




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych